Honor wraca na pełnej z usługami Google!

Honor wraca na pełnej z usługami Google!

Marka Honor jednego dnia zniknęła z polskiego rynku, ale wtedy była jeszcze w rękach Huawei. Teraz Honor wraca i to w pełnej klasie, razem z usługami Google!

Powrót takiej marki, jaką jest honor na polski rynek był raczej pewny już od dłuższego czasu. W końcu w sieci nie brakowało plotek i doniesień na temat właśnie tego brandu smartfonów. W listopadzie ubiegłego roku drogi Huawei oraz Honora się rozeszły, a submarka Chińskiego giganta trafiła w ręce Shenzhen Zhixin New Information Technology. Nowy zarząd miał znacząco poprawić pozycję Honora na rynku globalnym i wszystko wskazuje na to, że im się to udało.

Reklama

Google na pokładzie

Honor Google

Same plotki o powrocie marki Honor z usługami Google były w sieci obecne już na początku tego roku. Mieliśmy okazję Was o tym informować jeszcze w styczniu, kiedy pojawiały się informacje o premierach takich urządzeń jak Honor V40. Niestety ten model koniec końców nie dostał upragnionych przez wielu pakietu usług od giganta z Mountain View. Jednak zupełnie odmienny los ma spotkać inną flagową rodzinę smartfonów, czyli Honor 50.

Informacja właściwie oficjalna

Informacje o rychłej premierze oraz obecności usług Google zdradził właściwie sam Honor. A będąc bardziej precyzyjnym, to niemiecki oddział firmy, który chyba niechcąco wygadał się w serwisie Twitter. Niestety omawiany wpis nie jest już dostępny, jednak jak mawiał klasyk – w Internecie nic nie ginie. I tak też było w tym przypadku. Zrzuty ekranu z oficjalnych wypowiedzi wraz z tłumaczeniem na język angielski trafiły do sieci.

Dzięki nim doskonale wiemy, czego można się spodziewać po zbliżającej się wielkimi krokami premierze. Ta została zaplanowana na czerwiec tego roku i co ciekawe, jest to data debiutu serii Honor 50 w Europie. Tym samym możemy zakładać z całkiem dużą dozą pewności, że firma Honor wróci z przytupem także na Polski rynek.

Reklama

Honor 50

Do samej premiery pozostało jeszcze trochę czasu, nie znamy też dokładnej daty prezentacji nowych smartfonów. Jednak ich specyfikacja nie pozostawia już wiele tajemnic i miejsca na spekulacje. W pierwszej kolejności zajmiemy się modelem najbardziej podstawowym, czyli smartfonem Honor 50. Ten model ma działać w oparciu o układ Snapdragon 778G. Niestety jak na razie nie znamy szczegółów dotyczących wariantów pamięci.

Wiemy natomiast, że na froncie tego smartfona możemy spodziewać się ekranu o przekątnej 6.79-cala. Ma to być matryca AMOLED o odświeżaniu 120 Hz. Co więcej na froncie ma znaleźć się podwójna kamera selfie w postaci połączenia 32 Mpix obiektywu głównego oraz 8 Mpix szerokiego kąta. Tylna wyspa na aparaty może przywodzić na myśl takie smartfony jak Huawei Nova 9 czy jeszcze niezaprezentowany Huawei P50.

Honor Google

Główny aparat ma mieć rozdzielczość 50 Mpix i niewykluczone, że będzie to dokładnie taka sama matryca, z jakiej korzystają flagowce Huawei. Do tego będziecie mieli do dyspozycji 8 Mpix szeroki kąt oraz 13 Mpix peryskopowy teleobiektyw. Co prawda są to tylko trzy aparaty, jednak w zupełności powinny wystarczyć do większości zastosowań. Plotki mówią także o modelu Pro oraz Pro+.

W tym ostatnim wypadku mówimy o smartfonie napędzanym procesorem Snapdragon 888. Do tego w zestawie 8 GB pamięci operacyjnej, jak i 128 GB na Wasze dane w standardzie UFS 3.1. Prawdopodobnie CPU będzie główną różnicą pomiędzy tymi dwoma smartfonami. Plotki wspominają o bateriach o pojemności 4400 – 4500 mAh i ładowaniu przewodowym 67 W i bezprzewodowym 50 W dla każdego smartfona z rodziny.

Źródła: GSMArena, Twitter, MyFixGuide, AndroidAuthority

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!