HP ZBook to zupełnie nowy wymiar mobilnej pracy!

Firma HP istnieje na rynku już od wielu lat, jednak dopiero od niedawna oferuje laptopy z przeznaczeniem czysto profesjonalnym, czyli serię ZBook by HP. 

W trakcie majowej premiery mieliśmy okazję zobaczyć najnowsze urządzenia, przeznaczone dla profesjonalistów. Laptopy, które noszą dumną nazwę mobilnej stacji roboczej mają za zadanie dostarczyć twórcom odpowiednich narzędzi do pracy. Wśród nowości znalazły się takie modele jak: HP ZBook Studio G8, Fury G8 oraz Power G8. Każdy z nich powstał z innym przeznaczeniem, oferując maksimum możliwości swoim przyszłym użytkownikom.

Moc potrzebna wszędzie

ZBook HP

Obecnie twórcy wymagają od swoich urządzeń coraz więcej nie tylko pod względem mocy obliczeniowej, ale i oferowanych możliwości. Zachowanie wysokiej elastyczności w pracy pomaga zachować produktywność niezależnie od tego czy pracują w studiu, trasie czy z domu. To wynika także z zupełnie nowego sposobu pracy do którego zostaliśmy zmuszeni w trakcie ostatniego czasu.

Przewiduje się, że aż 32% pracowników biurowych będzie pracować w domu w najbliższej przyszłości. Z kolei 33% osób odpowiedzialnych za działania IT twierdzi, iż wsparcie dla pracy zdalnej jest dla nich wyzwaniem numer jeden. Współpraca na odległość staje się jeszcze ważniejsza w hybrydowych środowiskach pracy. To oczywiście przekłada się na konieczność dostarczenia spersonalizowanych i odpowiednio dopracowanych rozwiązań z zakresu IT.

Rozwiązania ZCentral

ZBook HP

HP ZCentral stanowi integralną część utrzymywania ciągłości działania firm w tym trudnym dla wszystkich czasie. Ułatwia twórcom korzystanie ze zdalnego dostępu do mocy obliczeniowej wyspecjalizowanych stacji roboczych. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu oprogramowania ZCentral Remote Boost, które dodatkowo zostało nagrodzone nagrodą Emmy. Możliwości współpracy w czasie rzeczywistym, jakie gwarantuje to rozwiązanie jest wręcz nieocenioną pomocą dla wszystkich artystów, projektantów czy inżynierów.

“Profesjonalni twórcy i zaawansowani użytkownicy potrzebują dopasowanego, spersonalizowanego oprogramowania oraz sprzętu, który dostosuje się do różnych sposobów pracy i komunikacji. Dzięki temu, że ZBook Studio jest najpotężniejszą stacją roboczą w swoim rozmiarze, a ZBook Fury oferuje pełne możliwości rozbudowy w przenośnej obudowie, HP daje społeczności profesjonalistów dostęp do najnowocześniejszych technologii, nieograniczonej wydajności oraz wszechstronności, aby kolejny twórczy przełom stał się rzeczywistością.” 

Jim Nottingham, dyrektor generalny i szef działu Advanced Compute and Solutions w HP Inc.

Dane w systemie ZCentral utrzymywane są w bezpiecznym miejscu umożliwiając jednocześnie pracę zdalną. Ponadto, pakiet HP Security Suite zapewnia bezpieczeństwo danych użytkowników. W tym dzięki nowemu systemowi antywłamaniowemu HP Tamper Lock, który powiadomi działy IT, jeśli ktoś będzie próbował zdjąć pokrywę komputera.

ZBook by HP z odsieczą

Swoją premierę miały jedne z najdoskonalszych stacji roboczych, jakie kiedykolwiek pokazało HP w swojej karierze. Światło dzienne ujrzały takie modele jak HP ZBook Studio G8, ZBook Fury G8 oraz ZBook Power G8. Mają być odpowiedzią na wymagania nie tylko klientów profesjonalnych, ale też pomóc w rozwoju talentów początkujących.

„Dla zaawansowanych użytkowników, spełnienie współczesnych wymagań w zakresie wydajności, mobilności i możliwości rozbudowy to coś, co nie podlega dyskusji. Najnowsze laptopy z serii ZBook wyposażone w procesory graficzne NVIDIA RTX są zaprojektowane tak, by nadążać za zmieniającymi się potrzebami klientów.”

Sandeep Gupte, senior director of Professional Visualization w NVIDIA

HP ZBook Studio

ZBook HP

Od klawiatury po ekran – ZBook Studio pod każdym aspektem zaprojektowano tak, by uwolnić kreatywne umysły. Renderowanie lub wizualizacja w czasie rzeczywistym, współpraca zdalna, a nawet granie. Najnowszy ZBook Studio został zaprojektowany i skonstruowany od podstaw, aby sprostać wymaganiom najbardziej kreatywnych aplikacji oraz środowisk pracy. Do największych wyróżników modelu Studio G8 można zaliczyć między innymi:

  • Projektowanie z najwyższą precyzją  to możliwe jest głównie za sprawą doskonałej jakości wyświetlaczy. Ekrany z serii HP DreamColor odświeżane są z częstotliwością 120 Hz. Tym samym gwarantują nie tylko wygodne korzystanie z laptopa, ale także tak porządną precyzję. Ponadto są one zdolne do wyświetlania ponad miliarda kolorów przy 100% pokryciu palety barw DCI-P3. Dodatkowo za dokładność kolorów odpowiada certyfikacja Panetone.
  • Współpraca w każdym środowisku – jako, że najnowsze laptopy powstały przede wszystkim do pracy zdalnej i współpracy, bardzo istotną kwestią jest dźwięk. Dzięki obecności funkcji HP Sound Calibration otrzymacie wyraźny dźwięk w każdych warunkach. Dodatkowo dzięki specjalnym algorytmom niepożądane odgłosy będą blokowane. Dzięki temu biuro będzie wszędzie tam, gdzie go potrzebujecie.
  • Pełnia mocy najnowsze urządzenia zostały zaprojektowane zupełnie od podstaw, z mocą umożliwiającą użytkownikom animowanie w kilka sekund i renderowanie w czasie rzeczywistym. To wszystko było możliwe przy pomocy procesorów graficznych dla laptopów NVIDIA RTX A5000 lub GeForce RTX 3080 oraz procesorów 11. generacji Intel Core i9 vPro.

HP ZBook Fury

ZBook HP

Następny w kolejce jest HP ZBook Fury. Zapewnia wydajność typową dla komputerów stacjonarnych zamkniętą w niewiarygodnie smukłej obudowie. Zaawansowani użytkownicy mogą teraz z łatwością tworzyć, renderować, edytować i symulować lub wizualizować złożone projekty w podróży. Czy choćby z domowej kanapy.

  • Zaprojektowany z myślą o mobilności – lepsza wydajność i większa produktywność w podróży zapewnia wcześniej już funkcja HP Sound Calibration. Z kolei dzięki współpracy z marką Tile nie straszne będzie Wam zgubienie tego wszechstronnego urządzenia. Dla osób, które potrzebują większej przestrzeni roboczej przewidziany został także dedykowany opcjonalny ekran HP Sure View Reflect.
  • Trwałość i możliwość rozbudowy – aluminiowa konstrukcja obudowy spełnia najbardziej rygorystyczne wymogi wytrzymałości. Potwierdza to między innymi certyfikat militarny MIL-STD. Z kolei dzięki konstrukcji mobilnej w przyszłości będziecie mogli rozbudować lub zmodyfikować swoje urządzenie, by jeszcze lepiej odpowiadało Waszym potrzebom.
  • Nieskrępowana wydajność – moc komputerów stacjonarnych przenosi się do urządzeń mobilnych. Wszystko to dzięki najnowszym procesorom Intel Core i9 i Xeon z 11. generacji. Do tego do Waszej dyspozycji producent oddaje możliwość zastosowania maksymalnie 128 GB pamięci systemowej o taktowaniu 3200 MHz. Czy w końcu obecność kart graficznych nVidia RTX A5000 oraz wsparcie dla złącza Thunderbolt 4.

HP ZBook Power

ZBook HP

Ostatni z zaprezentowanych laptopów, to ten z dopiskiem Power. Co ciekawe jest to najbardziej przystępna cenowo propozycja mobilnych stacji roboczych od HP. Ma do zaoferowania możliwości rozbudowy by równać się z profesjonalnymi wersjami komputerów ZBook. Nie zabrakło także odpowiedniej klasy zabezpieczeń i łatwości modyfikacji czy zarządzania na poziomie korporacyjnym.

  • Spokój ducha, gdziekolwiek jesteś – doskonałą jakość wykonania i zastosowane systemy bezpieczeństwa potwierdzają między innymi certyfikaty ISV. Ponadto na pokładzie znalazł się pakiet HP Security Suite. Z kolei za Wasz spokój ducha, jeżeli przypadkowo gdzieś zagubicie zadba wbudowany lokalizator Tile.
  • Wytrzymały i stylowy – wszystkie kluczowe komponenty zostały zamknięte w wytrzymałej aluminiowej obudowie, która jest odporna na najtrudniejsze warunki. Dodatkowo potwierdza to specjalny militarny standard MIL-STD.
  • Wydajność przy intensywnej pracy – możliwość przyspieszenia wydajności, jest teraz w zasięgu ręki dla większej liczby twórców. Wszystko to dzięki procesorom Intel Core 11. generacji. Nie zapomniano także o możliwościach rozbudowy pamięci operacyjnej, która może mieć maksymalnie 64 GB przy częstotliwości 3200 MHz. Wisienką na torcie jest karta graficzna NVIDIA RTXTM A2000.

“Świat zmienił się na tyle, że coraz więcej osób potrzebuje wydajności klasy desktop w systemach mobilnych, aby móc być tak samo produktywnym podczas pracy w domu. Dzięki nowej linii HP Zbook G8, HP spełnia te oczekiwania. Zaprojektowaliśmy mobilne procesory Intel Core 11. generacji z serii H oraz Intel Xeon W-11000, aby zapewnić wiodącą w branży wydajność klasy komputerów stacjonarnych w obudowie laptopa. Współpraca z HP nad innowacjami w mobilnych stacjach roboczych ZBook G8 jest ekscytująca.”

Joakim Algstam, General Manager of premium and enthusiast notebook platforms, Client Computing Group w Intel.

Dostępność

ZBook HP

Wszystkie trzy laptopy zostały już zaprezentowane światu, jednak ich premiera sklepowa została zaplanowana na czerwiec oraz lipiec w zależności od modelu. Mobilne stacje robocze HP ZBook Studio G8 oraz Fury G8 mają być dostępne w lipcu 2021 roku w wybranych krajach. Z kolei model bardziej przystępny HP ZBook Power G8 na półki sklepowe trafi już w czerwcu. Ceny zostaną ujawnione bliżej premiery każdego z tych modeli. 

Źródło: informacja prasowa

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!