Do
góry
ex1mini

Najnowszy flagowiec, zapowiedziany przez HTC otrzymał właśnie pełną specyfikację, cenę oraz inne szczegóły. W momencie publikacji, na HTC Exodus 1 ruszają zapisy, by w późniejszym czasie wziąć udział w przedsprzedaży. Smartfon wyposażony został w “portfel” na kryptowaluty, który działa zupełnie oddzielnie od systemu operacyjnego Android OS.

4460859_htc-exodus-1-4

O bardzo podobnej metodzie pisaliśmy tutaj, z tą różnicą, że opisywaliśmy osobne urządzenie wspierające. Archos Safe-T Touch

Pierwszy raz o najnowszym telefonie od HTC mogliśmy usłyszeć już w maju tego roku. Wtedy Phil Chen jeden z przedstawicieli firmy stwierdził jasno, że każdy smartfon ma działać niczym węzeł pomiędzy użytkownikiem, a możliwością korzystania z kryptowalut.

Od tamtego momentu priorytety stojące za Exodus 1 zmieniły się. W momencie pisania tego tekstu smartfon będzie wyposażony w dzieloną partycję z dodatkową ochroną danych.

htc-exodus-1 (1)

HTC zaimplementowało także system odzyskiwania danych specjalne dla tego urządzenia, w przypadku gdy zostanie skradzione, zgubione bądź stanie się z nim cokolwiek innego niezgodnego z zamiarami użytkownika. Możliwe jest “dzielenie” informacji potrzebnych do odzyskania naszych danych wśród zaufanych znajomych. Każdy ze znajomych będzie przechowywał jedynie część naszych informacji, gdy zajdzie potrzeba ich odzyskania wszystkie części należy połączyć w całość.

43723005_709827082732135_2823523229657947234_n

Na pokładzie Exodus 1 znajdziemy 6-cio calowy wyświetlacz w standardzie HD+ oraz proporcjach ekranu 18:9. Z tyłu telefonu umieszczona została podwójna kamera, każda z nich o rozdzielczości 16Mpix. Natomiast z przodu znajdziemy podwójną kamerę do slefie – 8Mpix każda. Mózgiem jest Qualcomm Snapdragon 845, wspierany przez 6GB pamięci RAM oraz 128GB pamięci wewnętrznej. Cała konstrukcja uzyskała standard IP68, całości dopełnia bateria o pojemności 3500mAh.

Exodus 1 dostępny będzie w 34 krajach, aby móc położyć na nim swoje palce należy dysponować nie tylko gotówką czy cierpliwością. Możliwość zakupu dostępna jest jedynie za pomocą kryptowalut. Tym samym koszt Exodus 1 wynosi 0.15 BTC lub 4.78 ETH, co daje nam w przeliczeniu około 960$.

Źródło:

  1. The Verge
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!