Huawei Mate 40 smartfon z podciętymi skrzydłami

Huawei Mate 40 smartfon z podciętymi skrzydłami

Huawei na kolejnej premierze w tym roku zaprezentował smartfony z serii Mate 40, a przy tym wiele nowych technologii m.in. w dziedzinie fotografii.

Firma Huawei nie zwalniając tempa wprowadziła na rynek zupełnie nowe smartfony z serii Mate. Linii urządzeń, które już od wielu lat wprowadzają innowacyjne rozwiązania do świata smartfonów. Wiele osób kojarzy serię Mate z największymi innowacjami w dziedzinie fotografii, jednak nie jest to do końca prawda. Przy okazji corocznej premiery Huawei zaprezentował najnowszy i najpewniej ostatni procesor Kirin.

Reklama

Zupełnie nowa jakość

Huawei Mate 40

Smartfony Huawei Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+, czyli najnowsze flagowce zostały uzbrojone w prawdopodobnie najlepszy procesor na świecie. Na pokładzie znalazł się Kirin 9000, który jako drugi po Apple A14 Bionic został wykonany w technologii 5nm. Do tego, jako pierwszy na świecie ma od razu wbudowany czip 5G, co obecnie wcale nie jest standardem.

Smartfony Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ umożliwiają płynną, wielozadaniową pracę. Nie wspominając już o obsłudze wielu aplikacji czy graniu w najbardziej wymagające gry. To wszystko przy zachowaniu optymalnego poziomu zużycia energii, które jednocześnie pokazuje jak potężny jest nowy układ Chińskiego giganta.

W Mate 40 Pro jak i Mate 40 Pro+ zastosowano innowacyjny, praktycznie bezramkowy ekran OLED o przekątnej 6,76”. Ten dodatkowo, podobnie zresztą jak w przypadku modelu Mate 30 zakrzywia się pod kątem 88°. W połączeniu z wysoką częstotliwością odświeżania wyświetlacza wynoszącą 90 Hz, smartfony zapewniają niepowtarzalne wrażenia wizualne i najwyższy komfort obsługi.

Huawei Mate 40

Obudowa Mate 40 Pro jest wykonana z najwyższej jakości szkła. Jest ono trwałe, ale też odporne na zarysowania. Z kolei Mate 40 Pro dostępny jest w trzech kolorach: czarnym, białym oraz srebrnym. Natomiast Mate 40 Pro+ w ceramicznym białym i ceramicznym czarnym.

Nowy standard wydajności

Sercem Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ jest nowy procesor Kirin 9000 5G wykonany w 5 nm procesie technologicznym. Zapewnia on jeszcze wyższą wydajność i efektywność energetyczną w porównaniu z poprzednią generacją serii Mate. W nowych smartfonach zastosowano też najpotężniejszy w historii smartfonów Huawei procesor graficzny – jest to 24 – rdzeniowy Mali-G78 GPU.

Kirin 9000

Mate 40 Pro jak i wariant Pro+ zostały wyposażone w baterię o pojemności 4400 mAh. Telefony można też bardzo szybko naładować przewodowo dzięki technologii Huawei SuperCharge 66W. Smartfony obsługują też funkcję szybkiego ładowania bezprzewodowego Huawei SuperCharge o mocy 50W. Urządzenia można odblokować poprzez funkcję 3D Face Unlock.

Nowa jakość foto i wideo

Oba smartfony zostały wyposażone w nowy system aparatów fotograficznych Ultra Vision Cine Camera, opracowany we współpracy z Leica. Jego największymi innowacjami jest zastosowanie podwójnego obiektywu Dual Ultra Wide Camera. Dzięki jego pomocy możecie robić zdjęcia czy nagrywać wideo 4K w niespotykanych dotąd ultraszerokokątnych perspektywach. Jest to możliwe zarówno przy użyciu aparatu tylnego, jak i przedniego, dzięki czemu grupowe zdjęcia selfie nabierają nowego wymiaru.

Huawei Mate 40

Dual Cine Camera

Zdjęcia i materiały wideo wykonane za pomocą Mate 40 Pro i wersji Pro+ charakteryzują się najwyższą jakością i liczbą detali. Jest to prawdziwe zarówno w dzień jak i w bardzo słabych warunkach oświetleniowych. Gwarantuje to potężny, podwójny obiektyw Dual Cine Camera. Zastosowano w nim matrycę z sensorem Ultra Vision o rozmiarze – 1/1,28”, natomiast wielkość pojedynczego piksela matrycy wynosi 2,44 μm.

Teleobiektyw

Mate 40 Pro został wyposażony w teleobiektyw peryskopowy oferujący 5-krotny zoom optyczny. Dodatkowo umożliwia wykonanie wysokiej jakości zdjęć z 10-krotnym zoomem hybrydowym i 50-krotnym zoomem cyfrowym. Z kolei Huawei Mate 40 Pro+ ma do zaoferowania podwójny teleobiektyw w tym jeden z 10-cio krotnym zoomem optycznym. Z jego pomocą możecie wykonać zdjęcie z 20-krotnym zoomem hybrydowym i 100-krotnym zoomem cyfrowym.

Huawei Mate 40

Low Light Video

Obydwa nowe smartfony wspierają także nagrywanie wideo 4K HDR. Dzięki technologii Low Light Video, która pozwoli Wam nagrać materiał wideo w kilku ekspozycjach jednocześnie. Dodatkowo dzięki stabilizacji obrazu Steady Shot i XD Fusion HDR Engine, materiały wideo będą odznaczać się wysoką jakością. Nawet w słabych warunkach oświetleniowych czy w sytuacji nagrywania w ruchu. Nowe smartfony z serii Mate 40 pozwalają na zaawansowaną edycję wideo. Story Creator umożliwi Wam uzyskanie prawdziwych kinowych efektów poprzez wykorzystanie gotowych szablonów animacji, a następnie dodanie muzyki w tle czy filtrów.

Innowacyjne funkcje usprawniające obsługę

W nowych smartfonach zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań, które podnoszą jakość obsługi smartfona. Wśród nich znalazły się m.in. inteligentny ekran, który za pomocą zaawansowanego obiektywu przedniego rozpoznaje moment, w którym się na niego spojrzycie. Spojrzenie na telefon sprawia, że na wyświetlaczu pojawia się dedykowana animacja oraz zegar. Natomiast spojrzenie w chwili, gdy dzwonek sygnalizuje nadchodzące połączenie, sprawia, że głośność dzwonka jest obniżana. Nowe smartfony obsługują także funkcję wykrywania gestów, która umożliwia m.in. przeglądanie treści czy odbieranie połączeń. A to wszystko bez potrzeby dotykania ekranu palcem.

EMUI 11

Huawei Mate 40

Wraz z premierą nowych smartfonów, Huawei zaprezentował nowe usługi i aplikacje dostępne dla użytkowników na całym świecie. Petal Search – narzędzie do wyszukiwania i instalowania aplikacji na smartfonach i tabletach Huawei. Petal Maps – aplikację do obsługi map, wykorzystująca funkcję sterowania gestami w Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+. A na koniec Huawei Docs – aplikację do tworzenia i edytowania dokumentów.

Nowe smartfony Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ wykorzystują oprogramowanie EMUI 11. To bazuje na systemie operacyjnym Android i działają w oparciu o Huawei Mobile Services (HMS).

Reklama

Ceny

Nowe urządzenia będą dostępne globalnie w dość wysokich cenach. Przynamniej relatywnie, mate 40 Pro w najniższej wersji będzie kosztować 1199€, z kolei wariant Pro+ zaczyna się od 1399€. Nie wiemy jak będzie wyglądała dostępność na rynku Europejskim, w tym Polskim. Huawei w ciągu pierwszych kilku miesięcy od premiery modelu Mate 30 sprzedał ich około 12 milionów. Jednak trzeba mieć teraz na uwadze, że liczba procesorów Kirin 9000 jest mocno ograniczona. Huawei nie ma możliwości wznowienia ich produkcji, ze względu na ograniczenia ze strony USA.

Kirin 9000

Jeżeli więc interesuje Was ten model to polecamy się pospieszyć z zakupem na ten moment. Jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie to zapas tych świetnych procesorów może się szybko wyczerpać, a tym samym nie będzie też dostępnych smartfonów z serii Mate 40.

Źródło: informacja prasowa

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!