Huawei Next Image – Polak jednym z laureatów

Huawei Next Image – Polak jednym z laureatów

W tegorocznej edycji prestiżowego konkursu fotografii mobilnej Huawei Next Image zwycięzcą został pochodzący z Węgier autor pracy pt. „Art & Leukemia”. Laureat Grand Prix otrzymał 10 000 euro, możliwość udziału w warsztatach fotograficznych z National Geographic we Włoszech i publikację w tym prestiżowym magazynie.

Wśród zwycięzców sześciu głównych kategorii znalazł się Polak, Michał „Wes” Wesołek, którego praca pt. „Caught in a beam of light” okazała się najlepszą w kategorii „Good night”, którą możecie zobaczyć poniżej.

Reklama
Caught in a beam of light
Good Night – „Caught in a beam of light”, autor: Wes.MW (Polska)

W ramach tegorocznej edycji konkursu nadesłano ogromną ilość zgłoszeń, bo aż 68 tysięcy. Nadesłali je zarówno amatorzy jak i miłośnicy Fotografii Mobilnej. Co ciekawe ponad 33% zgłoszeń dotyczyło kategorii „Nature”. Poza Jury, w którego skład weszli: Dominic Bracco, fotograf National Geographic, Tomasz Lazar, laureat World Press Photo, Alex Lambrechts, fotograf Leica, Bobby Anwar uznany duński fotograf, Gal Gadot, hollywoodzka aktorka i ambasadorka serii P20, oraz Wang Yanmin, prezes Huawei CEE&Nordic swoje głosy na wybrane prace oddawali internauci.

Jestem bardzo szczęśliwy z powodu wygranej. Uwielbiam robić zdjęcia, a takie wyróżnienie dodaje energii do dalszej pracy. Konkursy takie jak Huawei Next Image przyczyniają się do popularyzowania fotografii mobilnej i motywują do odkrywania świata wokół nas. Patrząc na wszystkie zwycięskie zdjęcia, można śmiało powiedzieć, że jakością nie odbiegają od zdjęć tradycyjnych. Sama idea fotografii mobilnej jest świetna, bo wyciąga ludzi z domu i prowokuje do odkrywania piękna w nieoczywistych miejscach – mówi Michał „Wes” Wesołek, zwycięzca kategorii „Good night”.

Poniżej znajduje się lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach, a także ich zwycięskie prace. Wybrani oni zostali przez Jury spośród 50 zdjęć z najwyższą ilością głosów w danej kategorii.

  • Faces – „The rainy day”, autor: costin.mocanu (Rumunia)
  • Good Night – „Caught in a beam of light”, autor: Wes.MW (Polska)
  • Hello, Life! – „Solo”, autor: costin.mocanu (Rumunia)
  • Check-In – „Sir Archibald“, autor: emiliobgr (Bułgaria)
  • Nature – „untitled”, autor: Віктор (Ukraina)
  • Storyboard – „Moments from the life of my daughter”, autor: zdenek-dvorak (Czechy)

Jeżeli jesteście zainteresowani i chcecie zobaczyć wszystkie nadesłane prace konkursowe to zapraszam na oficjalną stronę konkursu. http://campaign.consumer.huawei.com/pl/

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!