Huawei P50 zadebiutuje się pod koniec lipca!

Według najnowszych plotek prezentacja Huawei P50 ma się odbyć pod koniec lipca. Datę odkryto dzięki konwersji kodu binarnego. 

Prezentacja Huawei P50 

Według plotki, która pojawiła się na ina Weibo (chiński odpowiednik Twittera) już 29 czerwca nastąpi prezentacja serii Huawei P50. Jeden z aktywniejszych leaksterów Huawei podzielił się na serwisie kodem binarnym. Okazało się, że cyfry 1011011001 po przekonwertowaniu dają liczbę 729, co sugeruje 29 lipca. 

To jednak nie koniec plotek o telefonach od chińskiego producenta. Kolejny przeciek mówi, że przez wpływ pandemii na podaż Huawei może zaprezentować nową serię urządzeń P50 obsługujących głównie 4G. Wszystkie mają korzystać z układu Kirin 9000. To miałoby pozwolić na niższą cenę, co za tym idzie, potencjalnie zwiększyć sprzedaż.

Następna plotka wskazuje, że nowa seria wykorzysta sensor 1/1,18 cala do aparatu ultraszerokokątnego. Byłby to jeden z największych sensorów w telefonie. Główny czujnik przynajmniej w P50 Pro i Pro + jest podobno 1-calowym sensorem Sony IMX800. To największy tego typu matryca, jaką montuje się obecnie w telefonach.

Akumulatory mają mieć pojemność od 4200 mAh do 4300 mAh. Te smartfony będą obsługiwać szybkie ładowanie przewodowe 66 W i szybkie ładowanie bezprzewodowe 55 W. Niestety ich producent boryka się z problemami natury zaopatrzeniowej. Najnowsza seria flagowców od chińskiego producenta ma się składać z  trzech urządzeń – P50, P50 Pro i P50 Pro+.

Problemy Huawei

Obecnie tak naprawdę wiemy bardzo niewiele na temat nowej serii Huawei. Początkowo miał być on pierwszym urządzeniem producenta napędzanym w pełni autonomicznym systemem operacyjnym HarmonyOS. Ostatecznie skończyło się na tym, że sam system zadebiutował, a na serię P50 wciąż czekamy, albowiem jej premierę przełożono. 

W marcu w trakcie konferencji Huawei słyszeliśmy, że P50 Pro będzie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6,6 cala i rozdzielczości Full HD+.

Niestety pandemia mocno wpłynęła na rynek elektroniczny, zwłaszcza w kwestii dostępności części. Wiele fabryk wstrzymało produkcję, a kopalnie niezbędnym minerałów zaprzestały wydobycia. To oznacza, że produkcja telefonów od Huawei może nie być wystarczająca, aby zaspokoić rynek. Krążą nawet plotki, że firma przymierza się wyłącznie do premiery na rynek azjatycki, z naciskiem na Chiny.

Planujecie zakup Huawei P50? 

Źródła: GSM Arena, Geeky Gadgets, GizChina

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!