Do
góry
apki_google_wroca_technosterfa (2)

Huawei z legalnymi aplikacjami Google | To kwestia czasu!

Huawei w ciągu ostatnich kilku cały czas próbuje odbudować zaufanie swoich klientów i stanąć na nogi. Wszystko ma związek z „banem” jaki nałożył rząd USA na Chińskiego giganta. Wiele wskazuje na to, że trwają intensywne prace nad wznowieniem współpracy z Google.

Usługi Google to obecnie największy problem i zmartwienie Huawei, a także ogromna przeszkoda dla potencjalnych użytkowników. Życie bez preinstalowanych aplikacji Google na smartfonach z androidem, a przede wszystkim brak sklepu Play skutecznie odstrasza potencjalnych kupujących. W końcu w dzisiejszych czasach niewielu wyobraża sobie sprawne funkcjonowanie bez całego ekosystemu jaki oferuje Google (oczywiście w przypadku użytkowników systemu Android).

Wiele wskazuje jednak na to, że taki stan rzeczy może się już za niedługo zmienić. Jednak nie będzie to tradycyjny sposób, w jakim usługi Google po prostu wrócą na smartfony Chińskiego producenta. Zamiast tego pojedyncze aplikacje od Google miałby trafić bezpośrednio do sklepu AppGallery.

Huawei wciąż chce aby aplikacje firmy z Mountain View trafiły z powrotem na ich urządzenia w tej czy innej formie. Jest to w tym momencie kluczowe, ponieważ Huawei nie naciska na preinstalację tych usług oddając tę kwestię w ręce użytkowników. Zamiast tego te miałyby się pojawić w ich oficjalnym sklepie zupełnie jak ma to miejsce w przypadku Apple i ich AppStore’u.

➡ Smartfony Huawei w Niskich Cenach!

➡ Sprawdź cenę Huawei P40

➡ Sprawdź cenę Huawei P40 Pro

➡ Sprawdź cenę Huawei P40 Lite

➡ Sprawdź cenę Huawei P40 Lite E

„Mamy nadzieję, że usługi Google będą dostępne za pośrednictwem naszej aplikacji AppGallery i będą mogły być udostępniane na podobnej zasadzie do tej, na jakiej są dostępne w sklepie App Store należącym do Apple.” – Eric Xu z Huawei w wywiadzie dla CNBC

Dzięki udostępnieniu w ten sposób aplikacji Google na wszystkich nowych smartfonach od Huawei ich atrakcyjność znacznie wzrośnie, co oczywiści przełoży się w dużej mierze na ich sprzedaż. Wyniki finansowe firm nie są może zbytnio interesującym tematem, zwłaszcza dla użytkowników końcowych. Jednak jak wspomina sam Xu, przez działania rządu USA, Huawei mógł stracić nawet 10 mld dolarów, co przy obecnym kursie daje ponad 42 mld złotych.

Jeżeli Huawei uda się przekonać Google do umieszczenie swojego pakietu aplikacji w ich autorskim sklepie będzie to znaczący krok dla wszystkich. A co najważniejsze będzie to także pierwszy krok na długiej drodze do odzyskania dawnej pozycji. W końcu wiele osób wciąż nie jest przekonana do sprawdzenia możliwości nowych smartfonów Huawei.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!