Do
góry

Hulajnoga na każdą drogę, czyli RiDER RS Sport

Miłośnikom mocniejszych wrażeń powinna spodobać się nowa hulajnoga elektryczna RiDER RS Sport. Ta powstała z myślą zarówno o chodnikach, ale i bezdrożach.

Urządzenia transportu osobistego jak rowery czy właśnie hulajnogi elektryczne mogą być dobrym rozwiązaniem na problem z korkami w miastach. Nie wspominając już o tym, że robi się coraz cieplej, a jazda na hulajnodze w letni dzień jest nie do zastąpienia. Firma 4cv zdecydowała się na wprowadzenie do swojej oferty nowego modelu e-hulajnogi RiDER RS Sport.

Żadna droga nie straszna

RiDER RS Sport

Wytrzymała konstrukcja udźwignie do 120 kg dzięki wykorzystaniu stopu magnezowo-aluminiowego. Za to duże 8,5-calowe koła gwarantują płynną jazdę i ułatwią pokonywanie wzniesień do 15° nachylenia, ale też amortyzują nierówności na drodze. Wbudowany tempomat nie tylko oszczędzi energię, ale również da chwilę wytchnienia podczas prowadzenia. Dzięki temu i podwójnej amortyzacji zwiększa się komfort jazdy,a niezależnie od warunków terenowych.

Jeśli już o energii wspomnieliśmy, to warto podkreślić, że silnik ma taką samą moc, czyli 350 W, jak w przypadku innej hulajnogi tej firmy – Fiata 500 Cross. I również tak jak ona osiąga maksymalną prędkość do 25 km/h. Litowy akumulator o pojemności 10.4 Ah umożliwi Wam przejechanie do 25 km na jednym pełnym naładowaniu. Czas, który trzeba poświęcić na jej uzupełnienie to od 4 do 5 godzin. 

Bezpieczna jazda

RiDER RS Sport

Na bezpieczeństwo w tej hulajnodze składa się wiele rzeczy. Wśród nich wcześniej wspomniana wytrzymała rama, ale i amortyzacja przedniego, jak i tylnego koła. Te są pneumatyczne, a za samo ich zatrzymanie odpowiada elektryczny hamulec silnika. Z tyłu dodatkowo znalazł się hamulec tarczowy. Dla lepszej przyczepności w trakcie jazdy podest został pokryty gumową powierzchnią antypoślizgową.

Miło ze strony producenta, że ten umieścił już w obudowie z przodu lampkę, zaraz pod ekranem dotykowym. Pozwoli ona na poruszanie się także wieczorami, szczególnie w słabo oświetlonych miejscach. Standard IP54 daje do zrozumienia, że pojazd jest odporny na zachlapania, chociażby podczas deszczu. Jednak nie należy zanurzać go w wodzie całkowicie, nawet na chwilę.

RiDER RS Sport

Sama hulajnoga nie należy do zbyt lekkich, ponieważ waży aż 17,5 kg. Trzeba to brać pod uwagę, gdy zechcecie się przesiąść na komunikację miejską, bądź gdy czeka Was spora liczba stopni do pokonania. Hamulec standardowo znajduje się po lewej stronie kierownicy, a po prawej macie pod swoim kciukiem manetkę.

Po środku znajdziecie natomiast duży ekran wyświetlający prędkość, przebytą trasę i poziom naładowania akumulatora, a zaraz poniżej jest fizyczny przycisk do włączenia pojazdu. Hulajnoga RiDER RS Sport jest dostępna w dominującym kolorze czarnym z żółtym lub czerwonym wykończeniem podestu. Dostaniecie ją między innymi w sklepie Media Markt za niemałą kwotę 2398 zł.

Źródło: informacja prasowa

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!