hulajnogi elektryczne

Hulajnogi elektryczne NIE SŁUŻĄ do holowania! Przekonali się o tym nastolatkowie z Małopolski

Czy hulajnogi elektryczne nadają się do holowania rowerzysty? Nie, ale nastolatkowie z województwa małopolskiego byli innego zdania. Głupia zabawa kosztowała kierującego hulajnogą bolesny upadek i wizytę w szpitalu.

Awatar Kamil Malczyk

Hulajnogi elektryczne to coraz bardziej popularny środek transportu, co przekłada się na coraz więcej bezmyślnych zachowań użytkowników.

Dwóch nastolatków z województwa małopolskiego wpadło na pomysł, że jeden z nich (na hulajnodze) będzie holował drugiego (jadącego na rowerze).

Głupia zabawa miała swoje konsekwencje, o czym przekonał się 14-letni kierujący hulajnogą. Cała „przygoda” zakończyła się upadkiem na ścieżkę rowerową, a następnie „poważnymi obrażeniami twarzy” i wizytą w szpitalu.

Hulajnogi elektryczne to nie zabawki

Niezależnie od tego, o jakiej czynności czy aktywności mówimy, nieprzemyślane i nieodpowiedzialne zachowanie może skutkować poważnymi konsekwencjami. Podobnie było i w tym przypadku – hulajnogi elektryczne to przydatne pojazdy, które możemy wykorzystać w wielu codziennych sytuacjach.

hulajnogi elektryczne
źródło: The Age

Warto jednak pamiętać, że wszystkie „legalne” hulajnogi elektryczne mogą osiągać prędkość 20 km/h, co w połączeniu z brakiem zdrowego myślenia może przynieść mniej lub bardziej przykre skutki dla naszego (lub czyjegoś) życia i zdrowia. Pojazdy te nadają się nawet dla najmłodszych, ale trzeba kierować się rozumem!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Najlepsze hulajnogi elektryczne na wakacje 2024

Niezależnie od tego, gdzie planujecie spędzić najbliższe wakacje, w pokonywaniu kolejnych kilometrów przyda Wam się wygodny środek transportu. Oto najlepsze hulajnogi elektryczne na wakacje, które mogą przynieść Wam dużo uśmiechu!

Czytaj artykuł

14-latek trafił do szpitala po głupiej zabawie

Jak poinformowała małopolska policja w opublikowanym komunikacie, wczoraj – w poniedziałek 27 maja – około godziny 14:20 w miejscowości Przeciszów niedaleko Oświęcimia doszło do nietypowego wypadku. W jego wyniku, 14-letni mieszkaniec tej miejscowości trafił do szpitala z „poważnymi obrażeniami twarzy”.

źródło: Małopolska Policja

Według zgromadzonych przez policję informacji, w całej sytuacji brało udział dwóch nastolatków w wieku 16 i 14 lat. 16-letni rowerzysta złapał za plecak jadącego przed nim na hulajnodze elektrycznej 14-letniego kolegi, który następnie go „holował”.

źródło: Małopolska Policja

W pewnym momencie starszy chłopak puścił plecak, na skutek czego kierujący hulajnogą stracił równowagę, a następnie spadł z pojazdu i upadł na ścieżkę rowerową. Przez nieodpowiedzialną i nieprzemyślaną zabawę 14-latek trafił do pobliskiego szpitala z poważnymi obrażeniami twarzy.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Paryż zbanował hulajnogi elektryczne! Z ulic zniknęły pojazdy do wypożyczenia

Jeśli wybieracie się do Paryża i liczyliście, że będziecie mogli skorzystać z mobilnych pojazdów do wypożyczenia, to musimy Was zasmucić. Od 1 września na ulicach francuskiej stolicy nie spotkamy żadnej hulajnogi elektrycznej – skąd taka decyzja?

Czytaj artykuł

WAŻNE PRZYPOMNIENIE!

Policjanci przypominają, że kierującemu hulajnogą elektryczną zabrania się:

  • ciągnięcia lub holowania innego pojazdu;
  • przewożenia innej osoby, zwierzęcia lub ładunku;
  • jazdy po jezdni, z wyjątkiem korzystania z: pasa ruchu dla rowerów, przejazdu dla rowerów, jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów.

Ponadto funkcjonariusze apelują, aby rowerzyści jak i osoby poruszające się na hulajnogach zawsze podczas jazdy mieli na głowach kaski ochronne.

Pamiętajcie, że zdrowie macie tylko jedno, więc powinniście zawsze stawiać je na pierwszym miejscu – uważajcie na siebie w nadchodzącym, wakacyjnym okresie!

ŹRÓDŁO: TVN 24, Policja Małopolska

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.