IFA 2019 | Fritz zaprezentował pierwszy domowy router 5G!

Targi IFA 2019 w Berlinie zakończyły się już w zeszłym tygodniu i to właśnie tam niemiecki producent urządzeń sieciowych firma AVM zaprezentowała pierwszy na świecie router dla sieci mobilnej nowej generacji 5G.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Targi IFA 2019 w Berlinie zakończyły się już w zeszłym tygodniu i to właśnie tam niemiecki producent urządzeń sieciowych firma AVM zaprezentowała pierwszy na świecie router dla sieci mobilnej nowej generacji 5G.

Nowy FRITZ!Box 6850 5G obsługuje pasma 5G w zakresie sub-6 GHz oraz aktualnie wykorzystywane pasma LTE w Europie. Urządzenie wyposażone w łącze 5G/LTE zapewni użytkownikom szybką dwupasmową, bezprzewodową sieć WLAN lub WiFi. To jednak nie wszystko co potrafi nowy model w rodzinie Fritz!, wewnątrz zintegrowano także centralkę telefoniczną i różnorodne opcje podłączenia sieci przewodowej.

Nowy router ma cztery gigabitowe porty LAN i szybki port USB. Dzięki stacji bazowej DECT i portowi dla telefonów analogowych, użytkownik otrzyma funkcje centrali telefonicznej, w tym dla telefonii bezprzewodowej. FRITZ!Box 6850 5G będzie także stanowił serce systemu Smart Home. Ponadto, komunikacja przez nowe łącze 5G/LTE jest obsługiwana przez wiele znanych funkcji, takich jak zapora sieciowa, kontrola rodzicielska, bezprzewodowy dostęp dla gości jak i dostęp zdalny.

Routery i repeatery Fritz!
Router Fritz!Box 7590
Powerline od Fritz!

Router ma zaimplementowaną bardzo ciekawą funkcję inteligentnego pozycjonowania, co oznacza, że FRITZ!Box 6850 5G pomoże użytkownikowi znaleźć najlepszą lokalizację dla routera i idealną orientację anten komunikacji mobilnej. Nowy standard łączności bezprzewodowej zapewnia wysoką przepustowość ponad 2 GBit/s oraz zmniejszone opóźnienie, co powinno być szczególnie atrakcyjne dla użytkowników aplikacji czasu rzeczywistego, takich jak wirtualna rzeczywistość i gry.

Najważniejsze dane techniczne FRITZ!Box 6850 5G:

  • Router 5G z 4 x 4 MIMO z chipsetem Qualcomm SD X55
  • Obsługa zakresów 5G: Sub-6 GHz
  • LTE (4G) w pasmach 1, 3, 7, 8, 20, 28, 32
  • Obsługa UMTS (3G)
  • Dual-band Wireless AC + N z prędkością do 1266 Mbit/s
  • Dwa porty SMA dla anten zewnętrznych
  • Cztery gigabitowe porty LAN i jeden port USB 3.0
  • Baza DECT dla 6 telefonów bezprzewodowych i aplikacji inteligentnego domu Smart Home
  • Port dla aparatów analogowych lub faksu
  • FRITZ!OS: kontrola rodzicielska, serwer multimedialny, dysk sieciowy FRITZ!NAS, dostęp do sieci bezprzewodowej dla gości, usługa MyFRITZ! i znacznie więcej.

Podczas targów IFA firma AVM pokazała także inne routery domowe, które są odpowiedzią na coraz popularniejsze łącza światłowodowe oraz oferowaną przez nie przepustowość. Najnowsze routery z serii Fritz!Box będą bowiem wspierać standard Wi-Fi 6, którego teoretyczna przepustowość sięga nawet 11Gb/s. Jak na razie jeszcze nie mamy dostępu do tak szybkiego łącza, ale to już z pewnością tylko kwestia czasu.

Routery i repeatery Fritz!
Router Fritz!Box 7590
Powerline od Fritz!

Należą do nich FRITZ!Box 5550 i FRITZ!Box 5530 i są przeznaczone głównie do współpracy z sieciami światłowodowymi. Poza obsługą najwyższego standardu sieci bezprzewodowej Wi-Fi zostały wyposażone między innymi w gniazdo LAN o przepustowości do 2.5 Gb/s. Oczywiście nie zabrakło chwalonego przez użytkowników systemu Fritz!OS i wielu funkcji administracyjnych bezpośrednio w routerze.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez