Do
góry

IFA 2019 | WD prezentuje nowości w dziedzinie przechowywania danych

IFA 2019, święto wszelkich fanów technologii może i dobiegło już końca, ale to nie znaczy, że mieliśmy okazję powiedzieć o wszystkich ciekawych premierach. Jedną z nich są te od firmy WD, które mają szansę zrewolucjonizować rynek przechowywania danych.

Właśnie podczas targów IFA 2019 w Berlinie firma Western Digital Corp. zaprezentowała rozwiązania dedykowane graczom, twórcom oraz zwykłym użytkownikom. Zostały one stworzone tak by być odpowiedzią na potrzeby konkretnych grup, które z dysków korzystają w zupełnie różny sposób. Pierwszymi z zaprezentowanych nowości są dyski dedykowane zapalonym graczom.

WD Black dla graczy

Seria produktów dla graczy WD_Black składa się z urządzeń zaprojektowanych z myślą o pasjonatach gier, którzy regularnie stają przed dylematem: co zrobić, by na dysku znaleźć miejsce zarówno dla starszych ulubionych tytułów, jak i najnowszych produkcji. Wśród pięciu nowości z tej serii warto wymienić choćby model WD_Black P50 Game Drive SSD, czyli pierwszy na rynku dysk dla graczy wyposażony w interfejs SuperSpeed USB, którego prędkość maksymalna to nawet 20Gb/s, który pojawi się na rynku jeszcze w tym roku.

➡ Sprawdź ceny dysków Western Digital
➡ SanDisk iXpand base

Serię uzupełniają również dwa produkty licencjonowane dla konsoli Xbox – WD_Black P10 Game Drive for Xbox One™ (już dostępny) oraz WD_Black D10 Game Drive for Xbox One™ (powinien trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu) – te dwa modele oferowane są wraz z kodem umożliwiającym ograniczone czasowo testowanie usługi Xbox Game Pass Ultimate. Produkty z serii WD_Black gwarantują użytkownikom wydajność, pojemność i niezawodność, dzięki którym gracze mogą zapomnieć o ograniczeniach i oddać się rozgrywce.

WD My Passport

W cenionej przez użytkowników i ekspertów serii My Passport pojawił się m.in. najzgrabniejszy i najcieńszy dysk o pojemności 5 TB w ofercie WD – urządzenie ma zaledwie 19,15 mm grubości. Stylowo zaprojektowany dysk z powodzeniem mieści się w dłoni czy kieszeni, jednocześnie oferując ogromną przestrzeń dyskową do przechowywania, organizowania i udostępniania dużej ilości zdjęć, klipów wideo, dokumentów i innych plików.

„Klienci od lat ufają produktom z serii My Passport, powierzając im wszelkie swoje cenne dane – od domowych filmów, po ważne firmowe dokumenty. Użytkownicy chcą mieć do dyspozycji coraz więcej przestrzeni dyskowej, zamkniętej w coraz to mniejszych i cieńszych obudowach – tak, by urządzenia do przechowywania danych były wygodne do przenoszenia i pasowały do ich innych sprzętów. Naszym celem jest zaoferowanie klientom najlepszych w swojej klasie rozwiązań, które pozwolą klientom na zabezpieczenie i zachowanie swoich cyfrowych wspomnień – tak, by były dostępne przez lata” – komentuje David Ellis, wiceprezes działu Content Solutions w  Western Digital.

Nowe, stylowe dyski są dostępne w wielu pojemnościach – do 5 TB*. Produkty z serii My Passport oferowane są w nowych wersjach kolorystycznych – czarnej, niebieskiej i czerwonej w przypadku My Passport oraz Midnight Blue (granat) w przypadku My Passport for Mac.

➡ Sprawdź ceny dysków Western Digital
➡ SanDisk iXpand base

Urządzenia wchodzące w skład serii My Passport są sformatowane dla Windows® 10 i wyposażone w złącze USB 3.0 (kompatybilne z USB 2.0). My Passport for Mac jest sformatowany dla macOS Mojave i wyposażony w złącze USB-C™.

Aby pomóc klientom w zabezpieczeniu swoich plików, wszystkie nowe dyski oferowane są z oprogramowaniem WD Discovery™ oraz WD Security™ (ochrona hasłem i szyfrowanie sprzętowe AES 256-bit), funkcjami importu danych z serwisów społecznościowych oraz chmur (np. Facebook, Dropbox oraz Google Drive™)** oraz narzędziami WD Drive Utilities™. Nowości charakteryzują się najwyższą jakością, typową dla Western Digital i objęte są trzyletnią ograniczoną gwarancją.

Karty pamięci SanDisk o pojemności 1TB

Firma zaprezentowała także najszybsze karty pamięci flash w historii – bazujące na technologii NVMe SanDisk Extreme PRO® CFexpress™ Card Type B. Nowość została zaprojektowana z myślą o fotografach oraz twórcach wideo, potrzebujących najbardziej zaawansowanych rozwiązań aby sprawnie zapisać, przechować i edytować materiały wysokiej rozdzielczości. Dzięki niesamowitej prędkości – ponad trzykrotnie wyższej niż w przypadku tradycyjnych kart pamięci – CFexpress pozwala np. na stabilne nagranie plików wideo o rozdzielczości 6K. Nowa karta trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Oprócz niej firma wprowadza również do oferty kartę SanDisk Extreme PRO SD™ UHS-I 1TB – najszybszą na świecie kartę UHS-I SD o tej pojemności. Ten produkt powinien pojawić się na rynku jeszcze w tym roku – będzie on idealną kartą dla użytkowników potrzebujących nośnika SD o dużej pojemności, np. do rejestrowania wideo 4K UHD lub serii zdjęć w trybie burst.

Kolejnym przełomowym produktem SanDisk prezentowanym na IFA 2019 będzie pierwsza na świecie bezprzewodowa ładowarka 2w1 z funkcją automatycznego wykonywaniu lokalnego backup’u z urządzenia mobilnego – iXpand™ Wireless Charger. Umożliwia ona użytkownikom tworzenie lokalnego backupu zdjęć z ładowanego jednocześnie bezprzewodowo w standardzie Qi smartfona z systemem iOS lub Android. Dzięki temu bez trudu zadbacie o bezpieczeństwo swoich zdjęć przy okazji codziennego ładowania smartfona. W ofercie firmy pojawi się również nowa przenośna pamięć dla smartfona – iXpand Flash Drive Go, która również pozwala na wygodne tworzenie kopii zapasowej danych z urządzenia mobilnego. Obydwa produkty są już dostępne na wybranych rynkach.

Ceny i dostępność

➡ Sprawdź ceny dysków Western Digital
➡ SanDisk iXpand base

Nowe, kompaktowe dyski są już dostępne od $79.99 MSRP USD za wersję 1TB – m.in. w Western Digital Store, Best Buy oraz Amazon.com, a wkrótce powinny pojawić się również w ofercie innych sklepów.

Autor
Ziemowit Wiśniewski

Geek z dużym dystansem do siebie. Zapalony miłośnik sprzętu audio, a w szczególności słuchawek. Meloman, w wolnych chwilach gracz i projektant 3D.

Pokaż wszystkie artykuły

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!