Do
góry

inkBook Calypso | Nadchodzi następca modelu Prime

Czytniki e-book’ów szczególnie w ostatnim czasie przeżywają prawdziwy renesans i coraz bardziej zyskują na popularności nawet wśród zatwardziałych moli książkowych, którzy jeszcze dotychczas nie akceptowali wydań elektronicznych.

Jedną z firm, która zajmuje się produkcją takich właśnie urządzeń jest ArtaTech, która właśnie uruchomiła przedsprzedaż nowego czytnika e-książek i e-prasy marki inkBook – modelu Calypso. Urządzenie wyposażono w ekran E-Ink o przekątnej 6-cali z płynną regulacją intensywności podświetlenia oraz barwy. To ma zapewnić wygodny dostęp do najpopularniejszych polskich usług oferujących abonamentowy dostęp do ogromnej biblioteki cyfrowych książek (Legimi, Empik Go) oraz prasy (Publio).

Czytnik inkBook Calypso podobnie jak poprzednie modele z tej serii jest wygodny w obsłudze, lekki, a teraz również i stylowy (do wyboru 5 kolorów: czarny, szary, niebieski, czerwony, różowy) i pozwala zatopić się w lekturze w każdym miejscu i w każdej sytuacji.

➡ inkBook Prime HD w świetnej cenie

🛒 Sprawdź inne czytniki inkBook

↪ Najnowsze tytuły na czytniki

Nowość na miarę nowej rzeczywistości

W obecnych czasach czytnik książek pozwala zapobiegać infekcjom na skutek przenoszenia chorób poprzez kontakt z książką fizyczną w bibliotece lub księgarni, a osobom chorym, lub tym podczas kwarantanny umożliwiają czytanie literackich nowości czy prasy bez wychodzenia z domu. Jedyny w Unii Europejskiej producent czytników książek elektronicznych, wrocławska firma inkBook Polska, wprowadza na rynek nowoczesny czytnik ebooków – inkBook Calypso.

Najnowsze urządzenie polskiego producenta czytników książek elektronicznych jest następcą popularnego inkBook’a Prime. Swego czasu na naszej stronie pojawił się test tego modelu w wersji HD – zajęliśmy się tam wszystkimi aspektami czytników e-book. Jeżeli jeszcze nie czytaliście to koniecznie sprawdźcie

Niewiarygodna lekkość czytania

Czytnik inkBook Calypso to ultralekkie urządzenie z wagą wynoszącą zaledwie 155 gram, wyświetlające bez reklam ebooki na najnowszej generacji ekranie z papieru elektronicznego E-Ink, odwzorowując tym samym doskonale wydrukowany tekst w klasycznej książce.

„Skupiliśmy się na tym, by inkBook Calypso pomimo swego zaawansowania był, zarówno łatwy, jak i intuicyjny w obsłudze. Nie potrzeba, więc żadnej technologicznej wiedzy, aby od razu rozpocząć swoja przygodę z e-czytaniem” – wyjaśnia Paweł Horbaczewski, założyciel i prezes spółki Arta Tech, będącej właścicielem marki czytników inkBook.

➡ inkBook Prime HD w świetnej cenie

🛒 Sprawdź inne czytniki inkBook

↪ Najnowsze tytuły na czytniki

Urządzenie jest bardzo przyjazne dla oczu czytelnika – ekran E-Ink nie powoduje ich zmęczenia, jest zawsze doskonale czytelny, a dodatkowo nie wymaga zewnętrznego doświetlenia po zmroku. Ogromnym atutem Calypso jest właśnie płynnie działający system doświetlenia ekranu z regulacją barwy i natężenia światła, który sprawia, że każdy użytkownik może bez problemu dopasować go do warunków oświetleniowych i swoich preferencji. Dodajmy, że ekran jest oczywiście dotykowy, może wyświetlać do 16 odcieni szarości (dzięki czemu wszelkie ilustracje są idealnie wyraźne) i charakteryzuje się rozdzielczością 212 ppi.

Interfejs czytnika zaprojektowano tak, by działał szybko i płynnie, a także by jego obsługa była maksymalnie wygodna i intuicyjna. Wszelkie kluczowe dla użytkownika funkcje i narzędzia są bezpośrednio na widoku, dostępne z poziomu głównego ekranu. Strony możemy przekładać korzystając zarówno z dotykowego ekranu, jak i przycisków umieszczonych obok wyświetlacza.

Nieograniczony dostęp do literatury i prasy

Czytnik inkBook Calypso, jako jedyny w Polsce pozwala czytelnikom w pełni korzystać z biblioteki Legimi. Z inkBook Calypso zbędne są dodatkowe kable, podłączanie komputera, telefonu, czy długie, uciążliwe synchronizacje – tu dziesiątki tysięcy ebooków można zarówno przeglądać, przeczytać fragment, jak i pobierać do czytania bezpośrednio z poziomu ekranu Calypso.

InkBook Calypso, jako jedyne urządzenie na rynku zapewnia dostęp do aplikacji Empik Go, w której w ramach jednego abonamentu i bez limitu dostępna jest ogromna biblioteka najróżniejszych ebooków – wygodnie, nowocześnie i zawsze z dostępem do najgorętszych nowości wydawniczych. Ale inkBook Calypso to czytnik także dla tych, którzy kochają czytać nie tylko książki – urządzenie, jako jedyne oferuje dostęp do polskich gazet i magazynów bez wychodzenia z domu i zanim ich wersja drukowana pojawi się w kioskach.

Czytaj wygodnie w dowolnym języku

Dla czytających w językach obcych, inkBook Calypso ma do zaoferowania integrację z ebook’owymi serwisami zagranicznymi. Wśród nich znajdziecie m.in. amerykański Amazon Kindle, niemieckie Skoobe, czy francuski Youboox.

Okulary nie będą już dłużej potrzebne do czytania (wystarczy powiększyć czcionkę), a cała biblioteka może ważyć tyle, co klucze – wszystkie nasze książki możemy mieć zawsze przy sobie. I to niezależnie od tego czy wgramy je łatwo sami z Virtualo, Woblink, Publio, czy też pobierzemy w ramach abonamentu ze swojej biblioteki, lub z Legimi czy Empik Go. Dzięki Calypso można wygodnie czytać po polsku, bez reklam, zbędnych powiadomień, czy innych “rozpraszaczy”. Całość dopełnia solidna polska instrukcja, intuicyjna obsługą i wbudowana pamięć 16 GB, która pozwala na zapisanie nawet 10 000 ebooków.

➡ inkBook Prime HD w świetnej cenie

🛒 Sprawdź inne czytniki inkBook

↪ Najnowsze tytuły na czytniki

InkBook to polska marka, które od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród fanów e-czytania na rynku polskim i zagranicznym. Stworzony z pasją w Polsce nowy inkBook Calypso jest kontynuacją misji popularyzacji e-czytelnictwa, którą firma inkBook realizuje poprzez wspieranie bibliotek, autorów, udostępniania zasobów literatury oraz wielu innych akcji społecznych, w tym takich jak te w czasie lockdown’u spowodowanym Covid-19.

Przedsprzedaż, cena i dostępność

Oficjalnie nowy inkBook Calypso pojawi się na rynku 7 sierpnia 2020 r. – jednak już teraz wystartowała przedsprzedaż urządzenia na stronie www.inkbook.pl. Cena w przedsprzedaży to jedynie 499 zł, przy czym każdy kupujący w przedsprzedaży otrzyma darmowe oryginalne etui Yoga o wartości 79 zł, a kilku twórczych szczęśliwców ma szansę na 12 miesięcy dostępu do prawie wszystkich polskich ebooków w ramach abonamentu Legimi. Dodajmy, że inkBook Calypso dostępny jest w modnych kolorach sezonu 2020/2021 – niebieskim, czerwonym, srebrnym, różowym oraz tradycyjnym czarnym.

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!