InPost - 11 mln paczek w 1 dzień

InPost pobił kolejny rekord! 11 milionów paczek w… jeden dzień

Cały InPost – od kurierów, aż po członków zarządu firmy – codziennie pracuje na wyjątkowe osiągnięcia, których inne firmy mogą im jedynie pozazdrościć. Tylko w ubiegły wtorek, Grupa InPost obsłużyła… 11 milionów przesyłek!

Awatar Kamil Malczyk

InPost po raz kolejny zasługuje na pochwały! Tym razem chodzi o obsłużenie 11 milionów paczek w ciągu… jednego dnia!

Warto wspomnieć, że nie tak dawno, bo jeszcze w 2019 roku, przedstawiciele popularnego operatora mogli cieszyć się z ponad 10-krotnie mniejszego wyniku – 1 miliona paczek w ciągu jednego dnia.

Z 1 mln w 2019 do 11 mln w 2023 roku

Ten nagłówek jak i fragment wstępu do tego tekstu w zasadzie wystarczyłyby do podsumowania skali rozwoju InPostu – w tym przypadku na przełomie ostatnich 4 lat. Jak informuje prezes i założyciel firmy, Rafał Brzoska, w 2019 roku mówiono o przekroczeniu granicy 1 miliona paczek w ciągu jednego dnia.

źródło: Pracodawcy RP

Po 4 latach od tamtej sytuacji – w 2023 roku – po raz kolejny w okresie przedświątecznym wszystkie firmy kurierskie mają ręce pełne roboty. Nie inaczej jest w przypadku InPostu, który aż 10-krotnie przebił rekord sprzed 4 lat, obsługując w miniony wtorek (19 grudnia) aż 11 milionów paczek!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Kolejne oszustwo „na InPost” – w ten link nie klikaj!

Osoby korzystające z opcji dostawy do Paczkomatu powinny uważać na tego typu wiadomości. Oszuści podszywają się pod InPost i wysyłają SMS-y w których proszą o wejście w podejrzany link.

Czytaj artykuł

Jak to jest możliwe – Inpost w pigułce

Przy okazji pochwał kierowanych w kierunku firm kurierskich nie możemy zapomnieć o tych, bez których nasze paczki w ogóle by do nas nie trafiły. Kurierzy, którzy na co dzień wykonują męczącą, ale i bardzo odpowiedzialną pracę, w okresie przedświątecznym często nie mają nawet chwili na odpoczynek.

zmęczony kurier
źródło: Freepik – @Drazen Zigic

Aby sprostać oczekiwaniom klientów, InPost wykorzystuje do procesu dostaw sztuczną inteligencję. Mowa o „optymalizacji procesu dostarczania paczek oraz załadunku i trasy frachtów”, ale też testowaniu optymalnego łańcucha dostaw (a przede wszystkim dobierania lokalizacji paczkomatów).

InPost Paczkomaty

Popularny operator logistyczny może pochwalić się największym w Europie zautomatyzowanym systemem odbioru i doręczania paczek! Mowa o nawet 33 tysiącach urządzeń i prawie 29 tysiącach punktów PUDO w dziewięciu krajach.

Jeśli macie wolną rękę w tym temacie, to z usług jakiego kuriera korzystacie najczęściej? Czekacie na jakieś paczki przed tegorocznymi świętami?

ŹRÓDŁO: Business Insider

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez