Instagram Mapa Znajomych

Kopiowanie Snapchata: część kolejna. Instagram pracuje nad „Mapą Znajomych”

Od wielu lat Meta jest krytykowana za podkradanie funkcji z konkurencyjnych aplikacji – np. pomysł Stories od Snapchata. Nie inaczej jest i tym razem, bowiem oficjalnie Instagram pracuje nad wprowadzeniem funkcji „Mapa Znajomych”!

Awatar Kamil Malczyk

Użytkownicy cieszą się z nowej funkcji w jakiejś aplikacji społecznościowej? Żaden problem, Instagram niedługo skopiuje ją do siebie.

Tak było chociażby z pomysłem instagramowych relacji, czyli funkcji, która dużo wcześniej pojawiła się w Snapchacie. Wszystko wskazuje na to, że Instagram po raz kolejny skorzysta z ich pomysłu, wprowadzając „Mapę Znajomych”.

Instagram INSPIRUJE się konkurencją

Instagram od Mety jest aktualnie jedną z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych, z której korzystają miliardy użytkowników na całym świecie. Pomimo tych ogromnych liczb, nie należy jednak zapominać, że ogromny sukces tej aplikacji jest poniekąd… zasługą konkurencji.

źródło: Mappr

Oczywiście nie powinno się nikomu odbierać zasług, ale sukces IG mógłby nie być tak zjawiskowy, gdyby nie fakt, że przedstawiciele firmy bardzo chętnie inspirowali się rozwiązaniami wprowadzanymi przez konkurencję. Mowa tutaj m.in. o tzw. „Stories”, czyli znikających po 24h relacjach, które najpierw trafiły do Snapchata.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jak usunąć konto na Instagramie? Poradnik

Usuwanie profili z portali społecznościowych zazwyczaj jest łatwe. Pokażemy Wam jak usunąć konto na Instagramie dla tych z Was, którzy nie chcą już korzystać z tej platformy, ani nie wyrażają chęci posiadania profilu.

Czytaj artykuł

Czy Meta zakochała się w Snapchacie?

Na pokład IG trafiły również „Reelsy”, czyli pionowe filmiki, które przyniosły ogromną popularność musical.ly, aplikacji znanej aktualnie jako TikTok. Przechodząc dalej, już pod koniec ubiegłego roku sieć obiegły informacje, że przedstawiciele Instagrama planują wprowadzenie kolejnej funkcji, która… jest już u ich konkurencji.

źródło: Linkedin

Po raz kolejny chodziło o „inspirację” Snapchatem, a konkretniej funkcją „Snap Map”, która ze względów bezpieczeństwa była dość mocno krytykowana przez niektórych użytkowników w ubiegłych latach. Jak widać to jednak nie przeszkodziło ekipie Mety w przygotowaniu i testowaniu podobnej funkcjonalności.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Instagram i Facebook bez reklam? To możliwe, ale cena powala!

Meta jak zapowiedziała, tak zrobiła. Od dziś mieszkańcy Europy mogą cieszyć się Instagramem i Facebookiem bez oglądania reklam. Jednak niezbędny jest zakup subskrypcji. Czy firma faktycznie takim posunięcie rozwiązała swój problem?

Czytaj artykuł

Mapa Znajomych – trwają testy!

Pierwszy raz o „Mapie Znajomych” usłyszeliśmy w listopadzie 2023 roku, kiedy to badacz aplikacji Alessandro Paluzzi wyłapał, że w Instagramie pracują nad przygotowaniem tej funkcji. Teraz przedstawiciele firmy w rozmowie z portalem TechChrunch poinformowali, że funkcja ta jest wewnętrznym prototypem.

Jak możemy wywnioskować po zrzutach ekranu, Mapa Znajomych miałaby pozwolić wybrać użytkownikom, czy ich lokalizację widzieliby wszyscy obserwujący, „Bliscy znajomi”, czy może nikt. Dane mają być szyfrowane od początku do końca, a ustawienie „Ghost Mode” powodowałoby ukrycie ostatniej aktywnej lokalizacji.

Jeśli funkcja ta zostanie oficjalnie wprowadzona, użytkownicy za jej pomocą będą mogli pozostawiać krótkie notatki na mapie. To może zostać wykorzystane chociażby do poinformowania znajomych o ciekawym, malowniczym miejscu, nowym sklepie z modnymi ubraniami, czy restauracji z wybornymi posiłkami.

Dajcie znać, czy korzystacie jeszcze ze Snapchata, a jeśli tak, to co uważacie o dostępnej tam Snap Mapie. Chcielibyście wprowadzenia Mapy Znajomych na IG?

ŹRÓDŁO: TechCrunch

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez