Instagram testuje niepomijalne reklamy. Nadchodzą mroczne czasy – płać lub oglądaj

Jak informują kolejni zawiedzeni użytkownicy, Instagram testowo wprowadza niepomijalne reklamy do swojej aplikacji mobilnej. Aby dalej scrollować wyświetlane treści, musimy obejrzeć reklamę lub… opłacić miesięczną subskrypcję!

Awatar Kamil Malczyk

Instagram powoli wprowadza kilkusekundowe, niepomijalne reklamy do swojej aplikacji, o czym informują kolejni poirytowani internauci.

Władze platformy testują cierpliwość swoich użytkowników i tym samym zachęcają do korzystania z comiesięcznych płatnych subskrypcji, o których bardzo głośno było przy ich wprowadzeniu w listopadzie ubiegłego roku.

Instagram przejęty przez niepomijalne reklamy?

Jak zgłaszają kolejni użytkownicy (między innymi na platformie X (ex-Twitter) oraz na Reddicie), Instagram powoli wprowadza kilkusekundowe, niepomijalne reklamy. Według zgłoszeń, wyskakują one w losowych momentach i są poprzedzone krótkim ostrzeżeniem, informującym o tym, iż reklama pojawi się na naszym ekranie.

Instagram wprowadza niepomijalne reklamy
źródło: X (ex-Twitter) – @TheDanLevy

Po zakończeniu ostrzeżenia będziemy mieli przyjemność zapoznać się z przygotowaną dla nas reklamą, której nie da się w żaden sposób zamknąć, ani przewinąć. Dopiero po obejrzeniu treści reklamowej do końca, aplikacja pozwoli nam wrócić do dalszego scrollowania opublikowanych postów.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Instagram i Facebook bez reklam? To możliwe, ale cena powala!

Meta jak zapowiedziała, tak zrobiła. Od dziś mieszkańcy Europy mogą cieszyć się Instagramem i Facebookiem bez oglądania reklam. Jednak niezbędny jest zakup subskrypcji. Czy firma faktycznie takim posunięcie rozwiązała swój problem?

Czytaj artykuł

Czy jest na to rozwiązanie? Tak, ale…

…zdecydowanej większości użytkowników najzwyczajniej w świecie się ono nie spodoba. Jak to zazwyczaj bywa, władze platformy dają nam do wyboru dwie opcje – korzystanie z aplikacji za darmo i oglądanie wyskakujących reklam lub opłacanie comiesięcznej subskrypcji i scrollowanie treści „jak dawniej”.

meta - subskrypcje bez reklam na facebooku i instagramie

Pod koniec ubiegłego roku głośno było o planach Mety dotyczących wprowadzenia płatnych subskrypcji miesięcznych na Facebooka i Instagrama. Ciemny scenariusz szybko okazał się rzeczywistością. W Polsce za brak reklam podczas korzystania ze wspomnianych aplikacji trzeba płacić aż… 59,99 zł miesięcznie.

Czy uważacie, że platforma podtrzyma decyzję dotyczącą wprowadzenia nieprzewijalnych reklam? Korzystacie z płatnych subskrypcji od Mety?

ŹRÓDŁO: Social Media Today

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez