Inteligentny dom od EZVIZ na targach IFA 2023

Inteligentny dom od EZVIZ na targach IFA 2023

System bezpieczeństwa, roboty sprzątające, sterowane urządzenia, smart wejście i zapasowe zasilanie dla całego domu, to wszystko może ułatwić Wam codzienne funkcjonowanie, a obsługa nie będzie trudna. Marka EZVIZ pokazała swoją wizję inteligentnego domu na targi IFA 2023.

Podczas targów IFA 2023 firma EZVIZ zaprezentowała swoje najnowsze urządzenia smart home.

Znalazły się w asortymencie duże urządzenia jak robot sprzątający, czy stacje zasilania.

Nie zabrakło jednak bramek i akcesoriów skupionych na ochronie jak kamery, wideodomofon czy szereg różnych czujników.

Reklama

Zacznij wygodne życie z inteligentnym domem od EZVIZ. Firma zaprezentowała na targach IFA 2023 nowa technologię w zakreseie smart home pod hasłem “Dream easy, Live smart”. I o to chodzi w całym koncepcie inteligentnych urządzeń, aby ułatwić Wam życie w domu, zachowując bezpieczeństwo oraz zapewniając łatwą obsługę. Technologia łączności IoT EZVIZ Connect pozwali na komunikację sprzętu pomiędzy sobą i przesyłanie niezbędnych danych za pomocą Internetu.

Tegoroczne nowości od EZVIZ

W tym roku doszło kilka kolejnych urządzeń, aby stale wychodzić naprzeciw rosnącym wymaganiom klientów w zakresie smart home. Również podjęto się współpracy z firmą Matter, czego owocem jest bramka A3 Gateway. Doszło również do współudziału z marką Apple, dzięki czemu powstała pierwsza kamera Apple HomeKit E6.

kamera zewnętrzna EZVIZ EB8

Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego zaczniemy od kamer Wi-Fi, którym nic nie umknie. Do oferty doszła kamera zewnętrzna, jak i wewnętrzna. EZVIZ EB8, to kamera odporna na warunki pogodowe. Jako pierwsza tego typu obsługujące sieć 4G. Nagrywanie odbywa się w jakości 2K, a zakres ruchu obejmuje dwie płaszczyzny. Zarejestruje widok nawet w nocy do 15 m i to w kolorze.

EZVIZ E6 zapewni Wam bezpieczeństwo wewnątrz domu, nagrywając panoramicznie i to w jakości 3K. Noktowizor na podczerwień utrwali to co mało widoczne dla ludzkiego oka, a śledzenie z zoomem da wyraźny widok. Wsparcia dla Apple HomeKit, Asystenta Google i Alexy pomogą w sterowaniu urządzeniem. Zapisywanie może odbywać się na kartach microSD do 512 GB lub do chmury za opłatą.

kamera wewnętrzna EZVIZ E6

Dobrze mieć podgląd na to, kto puka do Waszych drzwi, za to odpowiedzialny będzie dzwonek bateryjny wyposażony w podwójny obiektyw EZVIZ EP3x. Wykryje nie tylko, osoby i pojazdy, ale również paczki, o czym poinformuje za pomocą aplikacji. Jego pamięć to 32 GB, a bateria ma 5 200 mAh. Nagrywanie odbywa się w jakości 2K.

Nowocześniejszą pozycją będzie inteligentny wideodomofon EZVIZ HP7. Możecie sterować nim z poziomu aplikacji, dzięki łączności z Internetem i Wi-Fi dwuzakresowym. Co ciekawe ma też wewnętrzny monitor dotykowy, który posłuży za bazę sterującą innymi urządzeniami firmy. Odblokowanie odbywa się za pomocą karty, dedykowanej aplikacji czy właśnie monitora.

robot sprzątający i mop EZVIZ RS20 Pro

Jeśli mówimy o smart home, to nie może zabraknąć robota, w tym wypadku odkurzającego i mopującego. EZVIZ RS20 Pro zadba o porządek przez ciągłe 120 dni, a wbudowany laser LDS LiDAR wykryje przeszkody na drodze robota. Po tym czasie nastąpi opróźnienie zbiorników, samoczyszczenie i nawet suszenie, a następnie automatyczne napełnianie. Zbiornik pomieści 5,2 l wody, a moc ssania urządzenia wynosi 6 200 Pa.

Gdy nastąpiła nieprzewidziana przerwa w dostawie prądu, nie będziecie musieli się martwić o nic, gdy macie przenośne stacje zasilania EZVIZ. Duża liczba portów ładowania (od 6 do 9 w zależności od modelu) i zróżnicowana moc pozwolą na wybranie odpowiedniego modelu. Nowe stacje zasilania są aż 3: PS300 o mocy 313Wh, PS13001 324Wh i PS600607Wh. Do tego nada się panel słoneczny PSP100/PSP200, który naładuje słońcem stacje i nawet woda nie jest mu straszna.

przenośne stacje zasilania i panel słoneczny EZVIZ

Na koniec bramki i inne mniejsze akcesoria, które są równie istotne. Bramka domowa A3 pozwoli podłączyć do 64 urządzeń firmy i wyśle stosowne powiadomienie w aplikacji. Oprócz sterowania urządzeniami, istotne jest również wykrywanie niebezpieczeństw. Czujnik ruchu T1C, będzie kontrolować co dzieje się w pomieszczeniu. Wcześniej przyda się czujnik otwarcia T2C, abyśmie mieli pewność, że wszystko jest zamknięte pod Waszą nieobecność.

Czujnik temperatury i wilgotności to już standard, jednak nie zapominajcie jak istotna jest kontrola tych 2 parametrów, aby zachować Wasz dom i przedmioty w dobrym stanie. Tutaj wkracza model T51C. Jednak, gdy co gorsza nastąpi niespodziewany przeciek wody wykryje to czujnik T10C.

Wykrywanie i kontrola, to czynności prewencyjne, które mogą oszczędzić Wam zmartwień. Z inteligentnym termostatem T55 szybko ustawicie temperaturę i zaoszczędzicie energię. Prąd mogą zużywać niepotrzebnie palące się światła. Do tego zadania nada się inteligentny przekaźnik Wi-Fi T35/T36, który pomoże w sterowaniu oświetleniem i przełącznikami.

Jeszcze raz przypomnimy jak ważne jest Wasze bezpieczeństwo, w związku z tym może warto pomyśleć o inteligentnym przycisku T3C, który łatwo uzbroi lub rozbroi system alarmowy. Ma wbudowany przycisk awaryjny w nagłych sytuacjach.

Źródło: informacja prasowa
Źródło miniaturki: EZVIZ

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!