Internet dzięki nowym FRITZ!Boxom będzie jeszcze szybszy

Trzy nowe routery i bramka smart od FRITZ! zostały zaprezentowane podczas targów MWC 2023. Urządzenia zaoferują szeroką gamę połączeń i zapewnią przesył danych po aż 3 częstotliwościach, w tym najnowszym paśmie 6 GHz.

Awatar Marta Urbaniak

Trzy nowe routery i bramka smart od FRITZ! zostały zaprezentowane podczas targów MWC 2023. Urządzenia zaoferują szeroką gamę połączeń i zapewnią przesył danych po aż 3 częstotliwościach, w tym najnowszym paśmie 6 GHz.

FRITZ! wypuścił nowe routery wraz z bramką podczas tegorocznych targów MWC w Barcelonie.

Wykorzystują technologię Wi-Fi 6 oraz najnowszy standard Wi-Fi 7 do przesyłu danych po aż 3 pasmach.

FRITZ!Smart Gateway połączy urządzenia do jednej sieci, niezależnie od jakiego producenta pochodzą.

Sieć Mesh, wykorzystanie najnowszego standardu Wi-Fi 7 i łączności po 3 pasmach, czy któryś router to potrafi? Tak, zaprezentowane najnowsze routery od FRITZ! pozwolą Wam wybrać dowolne łącze. Firma rozwija się na równi z wprowadzoną technologią, aby zaspokoić potrzeby konsumentów.

FRITZ!Box 5690 Pro

Pierwszym nowym urządzeniem typu Mesh ze stajni niemieckiej marki jest FRITZ!Box 5690 Pro, który nie bez powodu ma dopisek na końcu. Pozwoli Wam użyć klasycznego światłowodu, przy równoczesnym korzystaniu z DSL (cyfrowej linii abonenckiej). Kombinacja obu tych technologii pozwoli uzyskać jeszcze szybszy Internet niż dotychczas.

Co istotne, jako router WiFi wykorzystuje on trzecie pasmo częstotliwości – 6 GHz, ale co ciekawe daje radę również z najnowszą generacją Wi-Fi 7. To oznacza mniejsze opóźnienia, większą przepustowość, a przede wszystkim szybszą transmisję. W przyszłości ma być możliwa komunikacja w czasie rzeczywistym, bez opóźnień.

Na pokład pionowej obudowy wbudowano DECT ULE, który oznacza, że router staję się bazą dowodzącą kontrolującą sieć Smart Home. Również interfejs radiowy ZigBee ma tutaj swój udział w bezprzewodowej integracji urządzeń. Oba standardy pozwolą na funkcjonowanie w Smart Home, za pośrednictwem dedykowanej platformy Matter.

FRITZ!Box 5690 XGS

Ten router jest już stricte nastawiony pod transmisję światłowodem. Jest wydajny, dzięki czemu osiąga prędkość do nawet 10 Gbit/s. i spełnia standard XGS-PON. Oznacza to, że wartość danych jest identyczna dla przesyłu, jak i odbioru. Innymi słowy radzi sobie z połączeniami symetrycznymi.

FRITZ!Box 5690 XGS jest centrum komunikacji w systemie Smart Home za sprawą obsługi Wi-Fi 6 i Wi-Fi 7, 10 Gbitowego portu WAN/LAN. Tak samo jak FRITZ!Box 5690 Pro obsługuje DECT ULE i technologię ZigBee. Również stworzy on sieć połączeń z innymi urządzeniami do funkcjonowania w systemie inteligentnego domu.

FRITZ!Box 6860 5G

Ten model ma wbudowany modem 5G przez co możliwy jest szybki przesył danych, ale jest również opcja obsługi poprzedniego standardu, czyli LTE. Prędkość przesyłu danych wynosi do 1,3 Gbit/s. Posiada on sieć typu Mesh w standardzie Wi-Fi 6, dzięki czemu umożliwia dostęp do bezprzewodowego Internetu w każdym pokoju.

Urządzenie jest niewielkich rozmiarów i pobiera energię przez Power over Ethernet, co oznacza, że kabel do Ethernetu służy do przesyłu informacji, jak i zasilania. Mała obudowa sprawia, że można go umieścić na ścianie czy parapecie.Oprogramowanie poprowadzi użytkownika gdzie będzie najlepiej umieścić router, aby ten działał optymalnie.

FRITZ!Smart Gateway

Dzięki temu urządzeniu możliwe jest łączenie urządzeń od FRITZ!, ale również innych marek jak IKEA za sprawą technologii ZigBee i DECT ULE. FRITZ!Smart Gateway łączy się z routerami marki przez WLAN lub sieć Wi-Fi i działa od razu po wsadzeniu do gniazdka. Ustawianie konkretnych urządzeń może się odbyć za sprawą interfejsu tego maleństwa lub FRITZ!Box.

Nic teraz nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć wszystkie Wasze urządzenia do Smart Home niezależnie od producenta i sterować nimi z poziomu 1 aplikacji. To jedno małe urządzenie połączy urządzenia, jak i standardy łączności.

Źródło: informacja prasowa

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez