iOS 16.2: kiedy i jakie nowości przyniesie?

iOS 16.2: kiedy i jakie nowości przyniesie?

Jak poinformowała agencja Bloomberg, jeszcze w grudniu, posiadacze iPhone’ów mają otrzymać dostęp do aktualizacji iOS 16.2! Skupmy się więc na 8 odkrytych zmianach, które mają przybyć już z najbliższą aktualizacją.

Freeform – twórz własne tablice!

Freeform – zgodnie z nazwą – jest w zasadzie nieskończonym płótnem, na którym możemy robić dosłownie wszystko! Aplikacja pozwala zarówno na zwykłe rysowanie, jak i wstawianie notatek samoprzylepnych, pól tekstowych, przeróżnych kształtów i zdjęć. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby na naszej tablicy dodać jakiś film, linki do ważnych stron czy pliki PDF.

I choć możliwości aplikacji najłatwiej wykorzystać na iPadzie – obsługującym Apple Pencil – będzie ona dostępna także na iPhone’y i komputery Mac. Warto również wspomnieć, że Freeform będziemy mogli także wykorzystać do wspólnej pracy ze znajomymi, podczas połączeń FaceTime i iMessage.

Reklama

Nowości na ekranie blokady:
sen, leki i wyniki meczów!

Wraz z aktualizacją systemu iOS 16.2, użytkownicy telefonów od Apple mają otrzymać dostęp do dwóch nowych widżetów na ekranie blokady! Pierwszym z nich jest widżet Sen, który ma po prostu pokazywać, ile czasu spędziliśmy w łóżku! Informacje te mogą nam się wyświetlać na wykresie słupkowym (wraz z jakością snu) lub na większym kafelku (czas w łóżku).

iOS 16.2 - jakość i długość snu w widżecie na ekranie blokady
widżet Sen w iOS 16.2 (źródło: MacRumors)

Kolejny widżet docenią przede wszystkim Ci, którzy regularnie przyjmują jakieś leki, ale kompletnie o nich zapominają. Widżet Leków, podobnie jak Sen, dostępny jest w dwóch wersjach wizualnych. Pierwsza z nich to ikona pojedynczej pigułki, zaś druga, to panel przypominający, kiedy trzeba zażyć konkretny lek. Wspomniany widżet poinformuje nas także o tym, że danego dnia nie musimy pamiętać o żadnych dodatkowych tabletkach.

iOS 16.2 - podgląd wyniku spotkań na żywo na ekranie blokady
wyniki meczów na żywo w iOS 16.2 (źródło: MacRumors)

Najprawdopodobniej najciekawszym z dodatków na ekranie blokady – przede wszystkim dla fanów sportów drużynowych – jest możliwość wyświetlania wyników spotkań! Wszystko działa oczywiście za sprawą synchronizacji aplikacji Apple TV z ekranem blokady oraz dynamiczną wyspą w modelach iPhone’a 14 Pro. Za sprawą tego dodatku, możemy na bieżąco śledzić wyniki spotkań w Premier League, NBA i MLB. Na ten moment, funkcjonalność ta ma być dostępna jedynie dla mieszkańców USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Australii, Brazylii, Meksyku, Japonii i Korei Południowej.

Reklama

Czystszy AOD i aktywności na żywo

Jak informuje portal MacRumors – wraz z aktualizacją iOS 16.2 – posiadacze iPhone’ów 14 Pro i 14 Pro Max otrzymają nowe opcje do Always-On Display. Przede wszystkim, będą oni mogli ukryć tapetę i wszystkie powiadomienia we wcześniej wspomnianym trybie AOD (zawsze włączonego wyświetlacza). Nowe usprawnienia pozwolą przede wszystkim na zachowanie solidnego, minimalistycznego wyglądu, znanego przede wszystkim z telefonów z Androidem.

iOS 16.2 - śledzenie przejazdu i statusu dostawy zamówienia na ekranie blokady
aktywności na żywo w iOS 16.2 (źródło: MacRumors)

Oprócz wcześniej wspomnianej opcji wyświetlania wyników meczów, aktywności na żywo w wersji iOS 16.2 mają zostać rozszerzone o „częstsze aktualizacje”. Ma to pozwolić na dostarczanie użytkownikom bardziej aktualnych informacji, choć Apple ostrzega, że może to negatywnie wpływać na poziom baterii. Szybsze działanie tej funkcji, jak słusznie zauważyło MacRumors, może przydać się do śledzenia przejazdu Ubera czy statusu dostarczenia naszego zamówienia.

ŹRÓDŁO: MacRumors

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!