Apple przyznało się do błędu! iOS 17.5.1 naprawia problem wracających zdjęć

Kilka dni temu po wypuszczeniu iOS-a 17.5 cały internet zawrzał, bowiem do galerii użytkowników zaczęły wracać usunięte nawet kilka lat wcześniej zdjęcia. Na szczęście Apple już zajęło się tym błędem, a na iPhone’y trafiły iOS 17.5.1 ze stosowną łatką.

Awatar Kamil Malczyk

W ubiegłym tygodniu na telefony użytkowników iPhone’ów z UE trafiła aktualizacja iOS 17.5, która pozwala na pobieranie aplikacji spoza App Store’a.

Rolę głównego bohatera przejął jednak błąd, który przywracał usunięte nawet kilka lat wcześniej zdjęcia na telefony niektórych użytkowników.

Klienci byli oburzeni, więc Apple musiało podjąć szybkie działania naprawcze w tym zakresie. Na telefony użytkowników trafił wczoraj iOS 17.5.1 ze stosowną łatką, a w opisie aktualizacji znalazła się wzmianka o likwidacji tego problemu.

Usuwasz zdjęcia, a one wracają…

Przyczyn usuwania zdjęć, filmów, czy jakichkolwiek innych plików może być naprawdę wiele. Niektóre pozycje mogą być niskiej jakości, inne już nam się nie przydadzą, a o jeszcze innych chcemy raz na zawsze zapomnieć. Niestety – zwłaszcza w przypadku ostatniego powodu – iOS 17.5 postanowił ostatnio pokrzyżować niektórym plany.

iOS 17.5.1 usuwa problem wracających zdjęć
źródło: WIRED

Jak ostatnio wspominaliśmy, najnowsza aktualizacja systemu operacyjnego na iPhone’y przyniosła użytkownikom z UE ogromną zmianę – możliwość instalowania aplikacji spoza oficjalnego sklepu AppStore. Niestety, oprócz tego, niektórzy użytkownicy mieli okazję odczuć na własnej skórze dość poważny błąd.

Po zainstalowaniu aktualizacji, internauci zaczęli informować, że na ich telefony wracają zdjęcia, które usunęli nawet kilka lat wcześniej. W taki oto sposób pewien użytkownik zobaczył w swojej galerii usunięte kiedyś zdjęcia o nacechowaniu seksualnym, które zostały oznaczone jako „ostatnio dodane”.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

iOS 17.5 przyniósł niemałe kłopoty! Uważajcie, jeśli wgraliście aktualizację

iOS 17.5, czyli aktualizacja, który trafiła ostatnio do posiadaczy iPhone’ów z państw członkowskich Unii Europejskich, płata użytkownikom niemałe figle. Jak się okazuje, na ich telefony powracają zdjęcia, które zostały usunięte nawet kilka lat temu!

Czytaj artykuł

iOS 17.5.1 rozwiązał poważny problem

Głośny problem, to i Apple musiało szybko wziąć się „do roboty” i przygotować odpowiednią łatkę, która wyeliminowałaby ten problem. Tak się oczywiście stało, a wczoraj internet obiegła informacja, że użytkownicy iPhone’ów mogą już zainstalować aktualizację iOS 17.5.1 ze wspomnianą wcześniej łatką.

Co było powodem powracających do galerii zdjęć? Jak poinformowało Apple w opisie najnowszej aktualizacji, przyczyną pojawienia się tego błędu było uszkodzenie bazy danych. Na szczęście – miejmy nadzieję, że na zawsze – problem ten został zlikwidowany wraz z wypuszczeniem aktualizacji iOS oraz iPadOS 17.5.1.

Czy przez te kilka dni ktoś kogo znacie napotkał ten problem? Niezależnie od odpowiedzi, czym prędzej zainstalujcie aktualizację iOS 17.5.1!

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.