Do
góry

iPhone i Apple Watch to teraz klucze hotelowe!

Firma Apple uruchomiła dziś jedną z najciekawszych funkcji nowego systemu iOS 15. Chodzi o klucze hotelowe, które po raz pierwszy pokazano 7 czerwca – na konferencji organizowanej przez Apple w Kalifornii (WWDC21). 

Gdzie działają nowe klucze hotelowe?

Niestety, jak można było się domyślić, początkowo lista hoteli, w których działa owa funkcja jest bardzo ograniczona. Szczęśliwymi testerami nowej opcji, dostępnej w telefonach i zegarkach firmy Apple, będą osoby, które postanowią zarezerwować pokój w jednym z sześciu obiektów należących do sieci Hyatt.

klucze hotelowe

Jak podała sieć hoteli w komunikacie prasowym, obiekty objęte promocją to: „Andaz Maui at Wailea Resort, Hyatt Centric Key West Resort and Spa, Hyatt House Chicago / West Loop – Fulton Market, Hyatt House Dallas / Richardson, Hyatt Place Fremont / Silicon Valley, Hyatt Regency Long Beach”.

Jak to działa?

Aby wykorzystać nową funkcję w swoim urządzeniu musimy posiadać system iOS 15 na telefonie lub watchOS 8 na zegarku. Z pomocą wirtualnego klucza możecie dostać się też do siłowni, windy lub na basen, znajdujących się na terenie hotelu.

klucze hotelowe

W związku z tym nie musimy się martwić, że oprócz telefonu lub zegarka będziemy musieli dodatkowo zabierać ze sobą kartę dostępu. Klucz do aplikacji Apple Wallet można dodać od razu po dokonaniu rezerwacji w hotelu. Dzięki temu po przyjeździe od razu możemy z niego korzystać! Musicie jednak pamiętać, że klucz jest nieaktywny, aż do momentu kiedy zameldujecie się w hotelu.

Pozostałe informacje

Drzwi możemy otwierać poprzez przykładanie iPhone’a lub Apple Watcha do zamka. Dodatkowo, w niektórych modelach iPhone’a dostępna jest funkcja, pozwalająca nam na odblokowanie drzwi nawet po rozładowaniu baterii telefonu. Jest to możliwe dzięki temu, że urządzenie po wyczerpaniu baterii przechodzi w tryb rezerwy mocy. Wtedy karta cyfrowa może nam służyć nawet przez pięć kolejnych godzin.

klucze hotelowe

Co lepsze, funkcja ta jest na tyle rozwinięta, że w przypadku chęci zmiany pokoju lub przedłużenia naszego pobytu w hotelu czy resorcie, możemy zaktualizować naszą cyfrową kartę bez wychodzenia z pokoju. Sieć hoteli Hyatt zapewnia, że mają oni zamiar wprowadzać tę funkcję do pozostałych hoteli i resortów na całym świecie.

Obecnie możemy jedynie przyglądać się sytuacji w Stanach Zjednoczonych. Prawdopodobnie w najbliższej przyszłości doczekamy się podobnych udogodnień w polskich hotelach!

Źródło: TechnoGlitz

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!