Do
góry
x_wraca_mini_2

iPhone X WRACA do produkcji!

Apple postanowiło wznowić produkcję iPhone’a X w związku z niezadowalającą sprzedażą modelu XS oraz XS Max, donosi Wall Street Journal.

Smartfony swoją premierę miały we wrześniu tego roku, pomimo zachwytów społeczności oraz przychylnych opinii recenzentów sprzedaż najnowszych modeli nie jest zadowalająca, lub mniejsza niż oryginalnie zakładano. Wnioski te można wysnuć między innymi na podstawie oficjalnej informacji jaką Apple podało na początku listopada. Ten rok był ostatnim, w którym raport dotyczący sprzedanych urządzeń był upubliczniany. Już na początku miesiąca pojawiły się spekulacje, że sprzedaż jest znacznie niższa, do tego stopnia iż nawet doskonała mowa Tim’a Cook’a nie poprawi sytuacji.

Decyzja o wznowieniu modelu X pojawiła się zaledwie kilka dni po tym jak Apple zmniejszyło produkcję iPhone’ów z 2018 roku. Sama decyzja by przywrócić iPhone’a X na rynek mimo zapowiedzi ze stycznia wiąże się najprawdopodobniej z umową jaka została zawarta między Apple i Samsungiem. Dotyczyła ona zakupu konkretnej ilości wyświetlaczy OLED.


Sprawdź ceny nowych iPhone! ⤵
Cena iPhone Xs ➡ https://technostrefa.com/iphone_xs
Cena iPhone Xs Max ➡ https://technostrefa.com/iphone_xs_max
Cena iPhone Xr ➡ https://technostrefa.com/iphone_xr


Analitycy twierdzą iż Apple wykorzystuje model X by odrobić straty jakie wygenerowała nowa generacja. Ma to związek z kosztami produkcji, starszy model jest o wiele tańszy, ponieważ koszt zarówno części jaki i maszyn jest znacznie niższy.

Pomimo tych wszystkich zawirowań wokół giganta jego pozycja wydaje się być wciąż mocno ugruntowana. Społeczność Apple należy do jednych z najbardziej lojalnych w technologicznym świecie. Są gotowi wymienić swój wysłużony sprzęt na nowszy model gdy tylko zajdzie taka konieczność. Jednak należy sobie zadać pytanie czy nowe modele faktycznie wymuszają przesiadkę?

Źródła:

  1. Mashable
  2. Wall Street Journal
  3. appleinsider
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!