Jabra Elite 75t dostały funkcję ANC!

Jabra Elite 75t dostały funkcję ANC!

Jabra jakiś czas temu informowała, że modele z serii Elite 75t otrzymają nową funkcję wraz z następną aktualizacją, a będzie nią ANC.

Firma Jabra, jako pierwsza na rynku postanowiła dodać funkcjonalność ANC do już istniejącego modelu. Informacja o takiej aktualizacji pojawiła się już miesiąc temu przy okazji premiery nowego modelu Elite 85t. Nowy model już w standardzie oferuje aktywne tłumienie szumów. Tym samym można powiedzieć, że słuchawki TWS od firmy Jabra stworzyła już pewien ekosystem modeli z funkcją ANC.

Reklama

ANC w aktualizacji

Jabra jedną aktualizacją, na którą czekało wiele osób, znacząco rozszerzyła możliwości słuchawek, które już od blisko roku są dostępne na rynku. Nowa funkcja, czyli aktywne tłumienie szumów (ANC) działa w oparciu o zewnętrzne mikrofony. Te dotychczas były wykorzystywane jedynie do rozmów oraz funkcji Hear-Through. Teraz jednak dzięki zastosowaniu w nich układów firmy Qualcomm możliwe było rozszerzenie ich możliwości właśnie o taką funkcję.

Ciekawostką jest, że Jabra, jako jedyna firma zdecydowała się na taki ruch, mimo, że z podobnych o ile nie tych samych układów korzystają też inni producenci. Dodatkowo aktualizacja dla wszystkich modeli z serii Elite 75t, czyli klasycznej, Active jak i wersji z etui ładowanym bezprzewodowo jest darmowa. Jak i nie wpływa na cenę wyjściową słuchawek – dla jednych będzie to kolejny powód do zakupu tej pary słuchawek. A dla wszystkich obecnych posiadaczy będzie to z pewnością miły prezent od producenta.

Jak zaktualizować?

Jeżeli jesteście już posiadaczami słuchawek Jabra z serii Elite 75t to wystarczy, że zaktualizujecie oprogramowanie słuchawek. Możecie to zrobić przy pomocy aplikacji Jabra Sound+, która służy także do zarządzania innymi funkcjami, jakie oferuje ten zestaw TWS. Poniżej znajdziecie instrukcję jak zrobić to w kilku prostych krokach.

1 – Zaktualizuj aplikację

Jeżeli nie macie jeszcze na swoim smartfonie aplikacji Jabra Sound+ to musicie ją zainstalować na Waszym smartfonie. Dostępna jest ona zarówno w sklepie Play Store na Androidzie jak i App Store dla iOS. Natomiast, jeżeli macie ją już na swoim smartfonie to po prostu ją zaktualizujcie.

elite 75t anc

2 – Zaktualizuj oprogramowanie słuchawek

Po aktualizacji aplikacji Jabra Sound+ zostaniecie powiadomieni o dostępności nowych funkcji dla Waszych słuchawek. To w tej aktualizacji dostępna jest zupełnie nowa funkcja ANC.

3 – Spersonalizuj ANC

Funkcję ANC trzeba skonfigurować odpowiednio do potrzeb, wykonując setup bezpośrednio w aplikacji Jabra Sound +. Aplikacja sama poprowadzi Was wyświetlając odpowiednie komunikaty na ekranie. Personalizacja ANC pozwala uzyskać najlepsze wyniki i doświadczenia z aktywnej redukcji szumów.

Aby w pełni przejść ten krok warto przeprowadzić go w hałaśliwym otoczeniu, jak pociąg, centrum handlowe czy autobus. Możecie też posiłkować się na przykład dźwiękami głośnej kawiarni puszczonymi z głośników komputera, jako substytut głośnego miejsca.  

4 – Włącz ANC

Po aktualizacji możecie już w pełni korzystać z funkcji ANC od firmy Jabra. Za pomocą aplikacji Jabra Sound+ w prosty sposób włączycie lub wyłączycie ANC. Wraz z jego pojawieniem się wśród dostępnych funkcji słuchawek zmieniła się też funkcja lewego przycisku. Od teraz pozwala on przełączać się pomiędzy trybami ANC, Hear-Through oraz OFF. Technologia ANC pomaga modelom z serii Elite 75t wyeliminować więcej dźwięków z otoczenia, a szczególnie hałasów o niskiej częstotliwości, takich jak gwar w biurze czy odgłosy pociągów. Standardowa funkcja ANC ulepsza również odtwarzanie muzyki i multimediów.

elite 75t anc
Reklama

Ceny i dostępność

Aktualizacja oprogramowania dla serii Elite 75t o funkcję ANC dla dotychczasowych użytkowników jest dostępna od 21 października 2020 roku i jest w pełni darmowa. Urządzenia z serii Jabra Elite 75t z funkcją ANC, w zależności od rynku, będzie można kupić u wybranych sprzedawców detalicznych od października 2020 r. Dodanie funkcji ANC w standardzie nie zwiększa ceny słuchawek.

Źródło: informacja prasowa

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!