Jabra z nowymi słuchawkami ma szansę zrewolucjonizować rynek

Nowe słuchawki od marki Jabra – Elite 8 Active i Elite 10 drugiej generacji – na zawsze zmienią w sposób w jaki używacie swoich pchełek. Takiej technologii nie pokazał jeszcze nikt inny, co czyni tę markę pionierem tej innowacji.

Awatar Marta Urbaniak

Dzisiaj firma Jabra, specjalizująca się w dźwięku, dodała do swojej kolekcji 2 pary nowych słuchawek.

Marka wprowadza innowacyjną technologię do pchełek, aby zaoferować klientom jeszcze lepsze wrażenia podczas słuchania muzyki i nie tylko.

Jabra prezentuje nowość

Jabra dzisiaj dodała do swojego portfolio dwie pary nowych pchełekElite 8 Active i Elite 10 drugiej generacji. Te słuchawki douszne nowej generacji, które bazują na tym co najlepsze z poprzednich modeli i wprowadzają małą rewolucję.

Jabra Elite 8 Active Gen 2

O czym konkretnie mowa? W zawartość pudełka oprócz samych słuchawek wchodzą oczywiście etui i to one skrywają w sobie “magię”. Są to pierwsze na świecie “inteligentne futerały LE Audio”.

Czego się spodziewać? Ulepszonego dźwięku przestrzennego wspieranego przez Dolby Audio i bardziej poprawionego systemu Natural HearThrough i wzmocnienia redukcji hałasu (ANC), aby szum o niskiej i średniej częstotliwości nie był więcej przeszkodą przy słuchaniu.

Innowacyjna technologia

Jabra Elite 10 Gen 2

Jednak “wisienką na torcie” i zarazem innowacją jest właśnie innowacyjna konstrukcja z podwójnym złączem USB-C i gniazdem 3,5 mm jack. Z tym futerałem możecie przesyłać strumieniowo i łączyć się przy pomocy jednego przycisku. To chip zintegrowany z etui jest odpowiedzialny za przesył bezpośrednio do słuchawek.

Uzyskane niższe opóźnienie umożliwia na lepszą synchronizację niż w przypadku standardowego łącza Bluetooth. Teraz jakość Hi-Fi nie musi być tylko dla koneserów czy zaawansowanych znawców audio. Kodek LC3 i kabel 2-w-1 zmienią zwykłe etui w adapter, a ten można połączyć z innym urządzeniem.

Doświadczenia na innym poziomie

Jabra Elite 8 Active Gen 2

Technologia Dolby Atmos i skalibrowany dźwięk przestrzenny dostarczą niezapomnianych wrażeń podczas słuchania ulubionej muzyki. Ale muzyka to nie wszystko, w końcu przez słuchawki również prowadzicie rozmowy. Pomyślano też o wydajności połączeń – ta została poprawiona za sprawą 6 mikrofonów i drobnej pomocy algorytmów AI.

Mikrofony mają za zadanie odróżnić, które to hałas docierający z otoczenia, po wykryciu, to głos rozmówców wybrzmi głośniej i klarowniej. Redukcja hałasu jest automatycznie uruchomiona, podczas prowadzenia konwersacji, abyście nie musieli szukać opcji w ustawieniach.

Samo ANC niweluje dwukrotnie więcej szumów z otoczenia w porównaniu z poprzednimi generacjami. Tryb adaptacyjny pozwolą na silniejszą redukcję, ale nie odetną Was całkowicie podczas ćwiczeń na siłowni czy na pokładzie samolotu w trakcie lotu. Natural HearThrouh zajmie się usuwaniem szumu wiatru z tła, a przy tym dźwięki docierające z zewnątrz są bardziej naturalne.

Najważniejsze cechy

Jabra Elite 8 Active Gen 2

Oprócz wymienionych cech wspólnych dla nowych słuchawek, osobno cechują się jeszcze innymi parametrami. Jabra Elite 8 Active Gen 2 całkowicie odporne na pot i wodę – mają stopień ochrony IP68, zaś samo etui – IP56 (kurz i zachlapania). Inną istotną cechą jest dopasowanie do kształtu ucha bez “skrzydełek” przy wykorzystaniu technologii Jabra ShakeGrip. Te małe pchełki działają do 8 godzin na baterii, a wraz z etui aż do 32 (z ANC).

Jabra Elite 10 Gen 2

Model głośników 10 mm wewnątrz obudowy pchełek. Ta jest półotwarta, pozwala wygodnie “usiąść” słuchawkom i tym samym zapewniony jest komfort noszenia dzięki technologii Jabra ComfortFit. Tutaj czas pracy wynosi do 6 godzin (27 z etui w trybie ANC). W tym modelu ochrona ma taki sam stopień dla słuchawek, jak i etuiIP57.

Cena, kolory i dostępność

Słuchawki Jabra Elite 8 Active Gen 2 są dostępne w kolorze: Navy, Black, Coral i Olive, a ich cena to 1099 zł.

Słuchawki Jabra Elite 10 Gen 2 są do kupienia w barwach: Titanium Black, Gloss Black, Cocoa, Denim i Soft White, ich koszt to 1299 zł.

Źródło: informacja prasowa
Źródło miniaturki: Jabra

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.