Xiaomi Band 8

Xiaomi Band 8, czyli Twój nowy technologiczny naszyjnik!

Jeśli chcieliście wyposażyć się w inteligentną opaskę, ale z jakiegoś powodu nie chcieliście jej nosić na nadgarstku, to jest na to rozwiązanie! Xiaomi Band 8 to nowa opaska, która może pełnić funkcję naszyjnika lub nawet doczepianego dodatku do naszych butów!

Chiński producent przedstawił swoją najnowszą technologiczną opaskę, która nadaje się do noszenia na szyi lub przy swoim bucie!

Nowe urządzenie ma również niezliczoną ilość możliwości personalizacji, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie!

Xiaomi Band 8 –
ogromny skok rewolucyjny?

Raczej nie trzeba nikogo przekonywać, że Xiaomi Band 8 to ogromny skok rewolucyjny. Nie mowa tutaj jednak o samej wydajności urządzenia, co o opcjach personalizacji i sposobach na niecodzienne wykorzystanie opaski w praktyce. Chiński producent postanowił pójść o krok dalej i dojść do momentu, w którym opaska na rękę może posłużyć nam jako… naszyjnik czy nawet doczepiany dodatek do obuwia.

Xiaomi Band 8
źródło: Xiaomi Planet

Na próżno doszukiwać się tutaj większego ekranu, bowiem w Xiaomi Band 8 obecny jest ekran AMOLED mierzący zaledwie 1,6 cala. Dysponuje on maksymalną jasnością na poziomie 600 nitów, a także obsługuje tryb Always On Display. Jak już wspominaliśmy wcześniej, Chińczycy mocno skupili się na opcjach personalizacji swojego nowego urządzenia.

Tym samym nie poprzestali na – wykorzystywanym do tej pory – silikonowym pasku i oddali w ręce użytkowników masę alternatyw. Dzięki temu zainteresowani opaską mogą nie tylko wybrać interesujący kolor czy wzór, ale nawet materiał, z jakiego jest ona wykonana.

Pozostając przy alternatywach, producent umożliwił także klientom wybór interesującego ich akcesorium, które mogą później wykorzystać podczas codziennego użytkowania urządzenia. Wspomniane dodatki są mocno związane z nowymi możliwościami wykorzystania opaski, bowiem mowa tutaj o wisiorku lub elemencie, który pozwoli nam zamontować ją na bucie. Takie rozwiązanie zapewni nam prawidłowe funkcjonowanie trybu Running Beam, odpowiadającego za mierzenie parametrów biegowych (np. częstotliwość czy długość kroku).

Dodatkowe funkcje i cena w Polsce

Jak to bywa w większości inteligentnych opasek czy zegarków na rynku, tego typu urządzenia często pełnią funkcję naszego osobistego asystenta zdrowia. W związku z tym, nie może zabraknąć tam takich opcji jak monitorowanie pulsu i poziomu natlenienia krwi czy szczegółowej analizy długości i jakości snu. Oprócz tego są to produkty przeznaczone dla osób aktywnych, więc Xiaomi Band 8 obsługuje aż 150 sportowych trybów oraz zapewnia wodoodporność do 5 ATM.

Xiaomi 8 Band - doczepianie do buta
źródło: Xiaomi Planet

Ważnym aspektem jest również praca na baterii i żywotność zamontowanego akumulatora, który według producenta powinien wytrzymać aż 16 dni na jednym ładowaniu. Jeśli jednak będziemy chcieli korzystać z funkcji AOD, musimy liczyć się z faktem, iż urządzenie będzie służyło nam zdecydowanie krócej, bo do około 6 dni.

Na ten moment chiński producent dopiero zaprezentował Xiaomi Band 8, ale nie podzielił się jakimikolwiek informacjami na temat oficjalnej premiery na świecie. Nie wiadomo więc kiedy pierwsze urządzenia trafią do rąk użytkowników z zagranicy, ani tym bardziej, kiedy taka opcja trafi się nam – Polakom.

Xiaomi Band 8 - zawieszka
źródło: Xiaomi Planet

Nieco więcej wiemy jednak o samej cenie globalnej, bowiem wersja urządzenia z dostępem do NFC ma kosztować 279 juanów (ok. 170 zł). Osoby nieszczególnie zainteresowane NFC będą mogły nieco zaoszczędzić, bowiem tańszy wariant ma być dostępny za 239 juanów (ok. 146 zł).

Korzystacie na co dzień z inteligentnych opasek czy preferujecie smartwatche? Co sądzicie o Xiaomi Band 8 i ile według Was będziemy musieli za nią finalnie zapłacić?

Źródło: Xiaomi Planet, Gizchina

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!