Jak będzie wyglądać przyszłość według OPPO?

Smart Living z OPPO skupia się na innowacjach i podniesieniu poziomu codziennego życia za sprawą codziennych urządzeń, jak i udogodnień. Firma zaprezentowała je na targach MWC w Barcelonie, które nadal trwają.

Awatar Marta Urbaniak

Smart Living z OPPO skupia się na innowacjach i podniesieniu poziomu codziennego życia za sprawą codziennych urządzeń, jak i udogodnień. Firma zaprezentowała je na targach MWC w Barcelonie, które nadal trwają.

OPPO nie zatrzymuje się na smartfonach i rozwija się technologicznie. Zajęło się produkcją sprzętu do codziennego użytku jak tablet i słuchawki, ale również nowe nietypowe urządzenia.

Zaprezentowano je podczas trwających targów MWC 2023 w Barcelonie. Możecie sami obejrzeć nowości od OPPO do 3 marca.

OPPO Watch 3 Pro

OPPO Watch Pro 3 ma na froncie wyświetlacz LTPO AMOLED o przekątnej 1,91 cala i rozdzielczości 378×496 pikseli. Z boku na kopercie znajdziecie tarczę obrotową do nawigowania. Drobny akcent, ale upodabnia smart zegarek do tych zwykłych analogowych.

źródło zdjęcia Twitter

Sercem jest procesor Qualcomm Snapdragon W5, który będzie wsparty układem Apollo 4 Plus. Posiada 1 GB pamięci operacyjnej i aż 32 GB pamięci wewnętrznej. Nie mógłby być smart bez mnóstwa czujników, które zmierzą Wasze parametry: czujnik tętna, natlenienia krwii czy z kolei ciśnienia powietrza.

Bateria zasilająca to małe urządzenie ma 550 mAh, więc starczy Wam na kilka ładnych dni funkcjonowania. W trybie smart będzie to 5 dni, ale w trybie oszczędzania już 15. Jeśli się rozładuje to będziecie musieli się z nim rozstać na 65 minut, aby był gotowy do działania.

Znajdziecie w menu zakładkę eSIM, więc Wasz telefon może się rozładować, a i tak wykonać połączenia z najbliższymi. GPS i funkcja NFC wydają się już codziennością, ale bez nich ciężko się obejść w dzisiejszych czasach, w związku z tym też są na pokładzie. Osoby kochające przygody i często zapominają zdjąć zegarek, ucieszy standard wodoszczelności do 50 m zanurzenia.

Zegarek jest w 2 wersjach, z gumowym czarnym paskiem i kopercie w tej samej barwie lub skórzanym brązowym ze srebrną kopertą.

OPPO Wi-Fi 6 Router AX5400

OPPO Wi-Fi 6 Router AX5400 na biurku

Aby funkcjonować bez problemu w domu potrzebny jest router, który zapewniałby wygodny i niezawodny dostęp do szybkiego Internetu. A taki oferuje OPPO Wi-Fi 6 Router AX5400, który obsługuje Wi-Fi 6. Ten standard nowej generacji pozwala na przesyłanie ciągłego sygnału do wielu urządzeń na raz. Ponadto gwarantuje sygnał Wi-Fi w dwóch pasmach – 2,4 oraz 5 GHz i to w tym samym czasie. A na dodatek oferuje subtelny nowoczesny design, który nie rujnuje stylistyki pomieszczeń.

Producent chwali się również tym, że anteny w nim zostały dodatkowo wzmocnione. Zaimplementowano też algorytm przeciwko zakłócaniu oraz wzmacnianie kierunkowe sygnału. Te 3 aspekty pozwolą na stabilność i szybkość przesyłania oraz dobrą jakość sygnału. Sam router wygląda jak cylindryczny wazon, który skrywa wewnątrz anteny, aby nie psuły designu.

OPPO Zero-Power Tag

OPPO Zero-Power Tag

Ale router to nie jedyne nowe urządzenie od OPPO, które wykorzystuje sygnały radiowe. Mianowicie powstał prototyp intrygującego urządzenia, noszący nazwę OPPO Zero-Power Tag. Jest to inteligentny lokalizator, który nie potrzebuje żadnego wbudowanego akumulatora do działania!

Zamiast z baterii, energię elektryczną do działania pozyskuje z fal radiowych, które są praktycznie wszędzie wokół nas. Bowiem generuje je większość typowych urządzeń np. telewizory, radia, smartfony, ale również sygnał przesyłany po Wi-Fi. Urządzenie może dostosowywać sygnał do swoich potrzeb, który potem jest przesyłany metodą rozproszenia wstecznego.

Zdrowie wychodzi na równi z potrzebami technologicznymi

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Smart okulary z prawdziwego zdarzenia od OPPO na INNO DAY 2022

INNO DAY 2022 rozpoczęło się prezentacją najnowszej technologii spod ręki OPPO. I nie dotyczyła ona smartfonów. Firma pierwszego dnia pokazała inteligentne okulary, układ do przetwarzania dźwięku i urządzenie do monitorowania Waszego zdrowia.

Czytaj artykuł

Każdy wie, że zdrowie jest najważniejsze – Oppo również. Z tą myślą zaprezentowali nietypowe, ale praktyczne urządzenie OHealth H1, które pozwala monitorować szereg parametrów zdrowotnych i życiowych. Jednakże w przeciwieństwie do smartwatch’y i smart opasek może korzystać z niego wiele osób.

Pisaliśmy o tym więcej w jednym z naszych tekstów. Zawarliśmy tam również informacje o możliwościach smart okularów OPPO Air Glass 2, które przydadzą się podczas codziennych wyzwań.

OPPO 45W Liquid Cooler

OPOO myśli również o swoich klientach, którzy kochają gry i wyciskają ze sprzętu maksimum możliwości. Często przy takich wyzwaniach smartfon może się przegrzewać ze względu na długie i intensywne rozgrywki. Zaprezentowano remedium na tą bolączkę, czyli OPPO 45W Liquid Cooler.

Z pewnością Wam się przyda, gdy poczujecie że telefon jest gorący, bo za jego sprawą można obniżyć temperaturę, aż o 13°C. Jest też wbudowana możliwość jednoczesnego ładowania baterii z mocą 10 W. Rozwiązuje to problem nagrzewania się smartfona podczas jednoczesnego używania i ładowania.

Całość składa się z małej skrzynki zawierającej wentylator wraz z pompą wypełnioną cieczą, a na drugim końcu znajduje się radiator mocowany magnetycznie. Odbywa się to za pomocą naklejki przyklejonej do smartfona, która przyciąga końcówkę chłodzącą.

To wszystko z myślą o środowisku

Jednocześnie OPPO myśli o wspólnym dobru na większą skalę, nie tylko patrząc na pojedyncze jednostki i sprzęt jaki jest dla nich produkowany. Podjęło strategię rozwoju, która ma na celu zmniejszenie wytwarzania opakowań z tworzyw sztucznych i zamienienie ich biodegradowalnymi składnikami. Firma chce osiągnąć w przyszłości neutralność węglową.

Źródło: informacja prasowa

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez