OPPO nie zatrzymuje się na smartfonach i rozwija się technologicznie. Zajęło się produkcją sprzętu do codziennego użytku jak tablet i słuchawki, ale również nowe nietypowe urządzenia.
Zaprezentowano je podczas trwających targów MWC 2023 w Barcelonie. Możecie sami obejrzeć nowości od OPPO do 3 marca.
OPPO Watch 3 Pro
OPPO Watch Pro 3 ma na froncie wyświetlacz LTPO AMOLED o przekątnej 1,91 cala i rozdzielczości 378×496 pikseli. Z boku na kopercie znajdziecie tarczę obrotową do nawigowania. Drobny akcent, ale upodabnia smart zegarek do tych zwykłych analogowych.
Sercem jest procesor Qualcomm Snapdragon W5, który będzie wsparty układem Apollo 4 Plus. Posiada 1 GB pamięci operacyjnej i aż 32 GB pamięci wewnętrznej. Nie mógłby być smart bez mnóstwa czujników, które zmierzą Wasze parametry: czujnik tętna, natlenienia krwii czy z kolei ciśnienia powietrza.
Bateria zasilająca to małe urządzenie ma 550 mAh, więc starczy Wam na kilka ładnych dni funkcjonowania. W trybie smart będzie to 5 dni, ale w trybie oszczędzania już 15. Jeśli się rozładuje to będziecie musieli się z nim rozstać na 65 minut, aby był gotowy do działania.
Znajdziecie w menu zakładkę eSIM, więc Wasz telefon może się rozładować, a i tak wykonać połączenia z najbliższymi. GPS i funkcja NFC wydają się już codziennością, ale bez nich ciężko się obejść w dzisiejszych czasach, w związku z tym też są na pokładzie. Osoby kochające przygody i często zapominają zdjąć zegarek, ucieszy standard wodoszczelności do 50 m zanurzenia.
Zegarek jest w 2 wersjach, z gumowym czarnym paskiem i kopercie w tej samej barwie lub skórzanym brązowym ze srebrną kopertą.
OPPO Wi-Fi 6 Router AX5400
Aby funkcjonować bez problemu w domu potrzebny jest router, który zapewniałby wygodny i niezawodny dostęp do szybkiego Internetu. A taki oferuje OPPO Wi-Fi 6 Router AX5400, który obsługuje Wi-Fi 6. Ten standard nowej generacji pozwala na przesyłanie ciągłego sygnału do wielu urządzeń na raz. Ponadto gwarantuje sygnał Wi-Fi w dwóch pasmach – 2,4 oraz 5 GHz i to w tym samym czasie. A na dodatek oferuje subtelny nowoczesny design, który nie rujnuje stylistyki pomieszczeń.
Producent chwali się również tym, że anteny w nim zostały dodatkowo wzmocnione. Zaimplementowano też algorytm przeciwko zakłócaniu oraz wzmacnianie kierunkowe sygnału. Te 3 aspekty pozwolą na stabilność i szybkość przesyłania oraz dobrą jakość sygnału. Sam router wygląda jak cylindryczny wazon, który skrywa wewnątrz anteny, aby nie psuły designu.
OPPO Zero-Power Tag
Ale router to nie jedyne nowe urządzenie od OPPO, które wykorzystuje sygnały radiowe. Mianowicie powstał prototyp intrygującego urządzenia, noszący nazwę OPPO Zero-Power Tag. Jest to inteligentny lokalizator, który nie potrzebuje żadnego wbudowanego akumulatora do działania!
Zamiast z baterii, energię elektryczną do działania pozyskuje z fal radiowych, które są praktycznie wszędzie wokół nas. Bowiem generuje je większość typowych urządzeń np. telewizory, radia, smartfony, ale również sygnał przesyłany po Wi-Fi. Urządzenie może dostosowywać sygnał do swoich potrzeb, który potem jest przesyłany metodą rozproszenia wstecznego.
Zdrowie wychodzi na równi z potrzebami technologicznymi
Każdy wie, że zdrowie jest najważniejsze – Oppo również. Z tą myślą zaprezentowali nietypowe, ale praktyczne urządzenie OHealth H1, które pozwala monitorować szereg parametrów zdrowotnych i życiowych. Jednakże w przeciwieństwie do smartwatch’y i smart opasek może korzystać z niego wiele osób.
Pisaliśmy o tym więcej w jednym z naszych tekstów. Zawarliśmy tam również informacje o możliwościach smart okularów OPPO Air Glass 2, które przydadzą się podczas codziennych wyzwań.
OPPO 45W Liquid Cooler
OPOO myśli również o swoich klientach, którzy kochają gry i wyciskają ze sprzętu maksimum możliwości. Często przy takich wyzwaniach smartfon może się przegrzewać ze względu na długie i intensywne rozgrywki. Zaprezentowano remedium na tą bolączkę, czyli OPPO 45W Liquid Cooler.
Z pewnością Wam się przyda, gdy poczujecie że telefon jest gorący, bo za jego sprawą można obniżyć temperaturę, aż o 13°C. Jest też wbudowana możliwość jednoczesnego ładowania baterii z mocą 10 W. Rozwiązuje to problem nagrzewania się smartfona podczas jednoczesnego używania i ładowania.
Całość składa się z małej skrzynki zawierającej wentylator wraz z pompą wypełnioną cieczą, a na drugim końcu znajduje się radiator mocowany magnetycznie. Odbywa się to za pomocą naklejki przyklejonej do smartfona, która przyciąga końcówkę chłodzącą.
To wszystko z myślą o środowisku
Jednocześnie OPPO myśli o wspólnym dobru na większą skalę, nie tylko patrząc na pojedyncze jednostki i sprzęt jaki jest dla nich produkowany. Podjęło strategię rozwoju, która ma na celu zmniejszenie wytwarzania opakowań z tworzyw sztucznych i zamienienie ich biodegradowalnymi składnikami. Firma chce osiągnąć w przyszłości neutralność węglową.
Źródło: informacja prasowa
Dodaj komentarz