Chyba wszyscy zgadzamy się z producentem, że ten “wstrząsający mleczny koktajl z dodatkiem syropu smakowego zdecydowanie potrafi namieszać!” A do tego – jak orzeźwia! Jedynym i dla wielu poważnym minusem jest tu skład, w który wchodzi między innymi… aż 53,00g/59% cukru…
Shake z McDonalda – jak zrobić w domu?
Dobra wiadomość jest taka, że jeśli dbacie o zdrowe odżywianie i sylwetkę wcale nie musicie sobie odmawiać tej przyjemności! Mamy patent na zdrowszy i równie pyszny wariant, który z kilku składników możecie przygotować we własnym domu, kiedy tylko najdzie Was ochota na tę słodka przyjemność.
Wariant Technostrefa wzbogacony jest o dużą ilość cennego białka i doskonale sprawdzi się jako pożywne śniadanie, a nie tylko na deser. Do jego przygotowania potrzebny Wam dobry blender. W naszym przypadku jest to Smart Blender 4Swiss NB 102 x JJ. Kolejna “petarda” od 4Swiss opracowana w kolaboracji z mistrzynią sportów walki – Joanną Jędrzejczyk – którą serdecznie pozdrawiamy i gratulujemy kolejnego świetnego produktu.
Shake z McDonalda – potrzebny blender
Jak wiecie testujemy ogromne ilości urządzeń, większości z nich nawet Wam nie pokazujemy. A blender? Takie zwykłe urządzenie, normalnie by nam się nie chciało Wam o czymś takim wspominać. Jednak to niepozorne urządzenie codziennego użytku, które znajduje się praktycznie w zapleczu każdej kuchni, rozsądnie wybrane na co dzień (i przez lata) “zrobi Wam niezłą robotę”.
Przekonaliśmy się o tym, kiedy zachciało nam się tych szejków. Ale nie o 4Swiss-ie dzisiaj mowa. Po przetestowaniu “miliona” tego typu urządzeń na koniec damy Wam 4 kluczowe wskazówki, na co zwrócić uwagę, aby wybrać urządzenia, które faktycznie będzie Wam się sprawdzać w czasie codziennego gotowania – niezależnie od marki i producenta.
Shake waniliowy z McDonalda – jak zrobić?
Shake waniliowy – składniki:
- lód
- 1/2 jogurtu typu skyr
- 1/2 puddingu waniliowego proteinowy
- Alternatywnie białko albo jogurt pitny
- Masło orzechowe
Bilans: 2 x więcej białka i zarazem 2 x mniej cukru niż w oryginalnej wersji
Opcjonalnie:
- 2 gałki dobrych lodów waniliowych
- ½ laski wanilii
Sposób przygotowania:
- Składniki wkładamy do blendera i miksujemy.
Poniżej dodatkowe dwa warianty – tym razem dla łasuchów.
Shake truskawkowy z McDonalda – jak zrobić?
Shake truskawkowy – składniki:
- 1 szklanki mleka
- 2 gałki lodów truskawkowych,
- Kilka dużych truskawek – świeżych lub mrożonych
- Lód – jeśli używacie truskawek mrożonych możecie dodać mniej
Sposób przygotowania:
- Składniki wkładamy do blendera i miksujemy.
Shake czekoladowy z McDonalda – jak zrobić?
Shake czekoladowy – składniki:
- 1 szklanki mleka
- 3 gałki lodów czekoladowych,
- Kostki czekolady lub kakao
- Lód
Sposób przygotowania:
- Składniki umieszczamy w blenderze i miksujemy.
Jak wybrać blender? 4 cechy, na które warto zwrócić uwagę
Jedno trzeba przyznać: Smart Blender 4Swiss, który widzicie na filmie przełamie (a nawet skruszy na miazgę ) każde lody na drodze do szybkich, smacznych i zdrowych posiłków. Co więcej – najwyższa jakość wykonania, niezwykle wytrzymałe 6-ramienne ostrze oraz potężna moc (- to aż 1000 W!) pozwalają nam miksować, blendować, siekać, mielić, a nawet kruszyć praktycznie bez końca.
Ogranicza Was tylko wyobraźnia! Co powiecie na truskawkowe naleśniki? 😉 A to wszystko – jak na 4Swiss przystało… energooszczędnie i z systemem ułatwiającym czyszczenie urządzenia. I jak tu o tym nie wspomnieć? Rzecz jasna, nie tylko ten blender sie sprawdzi. Po przetestowaniu rozmaitych urządzeń
#1 Moc urządzenia
Im wyższa moc, tym urządzenie szybciej i dokładniej poradzi sobie z blendowaniem różnego rodzaju produktów. Eksperci rekomendują moc nie mniejszą niż 600 W, a najlepiej, aby była to moc na poziomie przynajmniej 750 W. Używany przez nas Smart Blender 4Swiss posiada moc aż 1000 W dzięki czemu efektywnie kruszy nawet tak twarde składniki, jak lód – i zdaje się nie robić to na nim wrażenia
#2 Noże w blenderze
Kolejna podstawa. Warto zwrócić uwagę na ich wykonanie oraz konstrukcję. Na jakość siekania, krojenia, mielenia, miksowania, czy też kruszenia wpływają takie czynniki jak kształt, kąt cięcia, ostrość ostrza. Zwracajcie uwagę z jakiego metalu jest wykonane, ma to duże znaczenie dla trwałości noży. Blender kuchenny z dolnej półki cenowej wyposażony jest zwykle w pojedynczy nóż.
Dla efektywnej pracy zaleca się aby urządzenie było wyposażone w minimum dwa-trzy noże i z takimi najczęściej mieliśmy styczność. Taka konstrukcja ostrza ma znaczące przełożenie na poprawę procesu rozdrabniania twardych składników. Smart Blender 4Swiss, którego używamy ma 6-ramienne ostrze. Na tym etapie chyba nikt nie ma już wątpliwości dlaczego czujemy taką różnicę 😉
#3 Typ blendera
Osoby, którym przyszło miksować zupy na krem przy użyciu blendera ręcznego dobrze wiedzą, jak żmudny (i niekiedy brudny 😉 ) to jest proces. Uzyskanie jednolicie gładkiej masy “bez farfocli” praktycznie niemożliwe. Korzystając z blendera kielichowego odczujecie różnicę – zupa może miksować się sama – szybko i dokładnie. Po co utrudniać, to co jest proste?
#4 Łatwe czyszczenie
Gratka dla osób, które naprawdę nie lubią zmywać, a czasem zdarza im się w pośpiechu zostawić blender po użyciu na kilka godzin – aż do utworzenia się “skorupki” Producent Blendera 4Swiss NB102 x JJ wskazuje na proste rozwiązanie: jeśli masa zaschnie wystarczy uzupełnić 1/2 kielicha wodą i uruchomić urządzenie na kilkanaście sekund. Warto zwrócić uwagę, czy kielichy i pokrywki można też myć w zmywarce.
Dodaj komentarz