Do
góry

Jaki pojazd elektryczny? | Ranking hulajnóg elektrycznych 2020

Powrót do szkoły to często bardzo dobra okazja by zmienić coś w swoim życiu. Mogą to być duże albo małe zmiany, a jedną z takich zmian może być sposób dojazdu do szkoły. Zatem dlaczego zamiast wsiadać w tramwaj nie skorzystać z technologicznych nowinek?

Pojazdy elektryczne, bo nimi dzisiaj się zajmiemy występują w różnych kształtach i formach. Najpopularniejsze są oczywiście hulajnogi i te także pojawią się w dzisiejszym poradniku. Jednak nie zapomnieliśmy o innych rodzajach, jakim są hooverboardy. Niezależnie od tego czy wolicie jedno- albo dwuśladowce, to z pewnością znajdziecie dziś coś dla Siebie.

Xiaomi Mijia M365 | 1799 zł

Bardziej klasycznego początku chyba nie ma, czyli Xiaomi Mijia M365, która dla wielu osób jest synonimem hulajnogi elektrycznej i najbardziej rozpoznawalnym modelem na świecie, zaraz obok tych należących do firm jak choćby Lime. Xiaomi w swojej cenie oferuje naprawdę wiele, zaczynając od 8.5-calowych kół, przez silnik o mocy 250W i kończąc na baterii, która wytrzyma do 30 km na jednym ładowaniu. Oczywiście jej zasięg jak i wszystkich innych modeli w dużej mierze zależy od wagi kierującego, ale też tego jak ciężki ładunek będziecie na niej wieźć.

➡ Kup hulajnogę Xiaomi w super cenie

Model M365 rozpędza się maksymalnie do 25 km/h, czyli dokładnie tak szybko jak pozwalają normy obowiązujące w naszym kraju. Konstrukcja jest oczywiście składana. Kolumna kierownicza łamana jest w jednym miejscu, co pozwala ją złożyć i transportować w bardzo wygodny sposób. Jest na tyle mała, że zmieści się w autobusie czy bagażniku samochodu. Całość waży zaledwie 12.5 kilograma. Dodatkowym plusem jest niewątpliwie niewielki zasilacz, który możecie schować do torby lub plecaka i w razie potrzeby doładować hulajnogę. Warto też wspomnieć o dedykowanej aplikacji, gdzie możecie sprawdzać aktualny przebieg hulajnogi czy też zablokować silnik by nie dało się jej uruchomić.

Monster Rider | 2199 zł

O tej hulajnodze mieliśmy okazję Was ostatnio informować, ponieważ jest to absolutna nowość na naszym rynku. Z zewnątrz mocno odbiega od klasycznych hulajnóg pokroju choćby Xiaomi, ale model Monster Rider powstałby radzić sobie w najtrudniejszych warunkach i zapewnić przy tym niezrównaną wygodę z jazdy. Z przodu znalazło się aż 20-calowe koło, z tyłu natomiast 16-calowe, obydwa zostały wyposażone w hamulce tarczowe dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa. Silnik w tym modelu ma moc maksymalną na poziomie 350W i rozpędza tę hulajnogę do 25 km/h, jednak warto brać pod uwagę, że ma pewien zapas mocy by radzić sobie w trudnym terenie.

➡ Super terenowa hulajnoga najtaniej

Bateria ma wystarczyć na maksymalnie 30 km i ma pojemność 10 Ah, co czyni ją jedną z największych ogniw montowanych w dopuszczonych do ruchu hulajnogach elektrycznych. Ten model niestety nie składa się tak jak miało to miejsce w przypadku Xiaomi, jednak mając na uwadze, na jaki teren została ta hulajnoga przeznaczona to nie jest to nic dziwnego. Całość waży 19 kilogramów i może przewieźć maksymalnie 120kg.

Kawasaki KX-Pro 10 D | 1199 zł

Zmieniamy hulajnogi na hooverboardy, ten model of firmy Kawasaki możecie kojarzyć z niektórych filmów na naszym kanale. Niejednokrotnie pojawiał się on w różnego rodzaju rankingach czy poradnikach. Kawasaki KX-PRO jest jednym z najlepszych, ale też najbardziej przystępnych cenowo pojazdów elektrycznych na rynku. Dwa 10-calowe koła połączone z silnikami o łącznej mocy 700W sprawiają, że sprzęt świetnie radzi sobie w mieście z różnymi nierównościami, ale też wzniesieniami. Maksymalnie rozpędzicie się na niej do 20 km/h i choć wymaga trochę wprawy to zdecydowanie warto spróbować.

➡ Sprawdź cenę deski Kawasaki

Model KX-PRO może unieść do 130 kilogramów, przy wadze zaledwie 9.5kg. Na wyposażeniu znalazły się też światła LED oświetlające drogę przed wami oraz tylne sygnalizujące Waszą obecność na chodniku. Maksymalny dystans, jaki pozwala pokonać ten hooverboard to 20 km, jednak w połączeniu z jego ogromną mobilnością oraz łatwością uzupełnienia energii w akumulatorze czyni to z niego świetnego kompana na dojazdy do szkoły lub pracy.

Kawasaki KX-SB65 | 1649 zł

Następna na naszej liście to także deska od firmy Kawasaki, jednak tym razem jest to surfboard. Pomimo nazwy najbliżej temu urządzeniu do snowboardu, trochę ze względu na konstrukcje, ale głównie za sprawą sposobu prowadzenia. Sama deska jest wyposażona w jedno bardzo szerokie 6.5-calowe, koło, które napędzane jest przez silnik o mocy 350W. Ten może rozpędzić deskę do maksymalnie 18 km/h. Warto tutaj wspomnieć o wadze, deska sama w sobie waży 11 kg i ma udźwig  na poziomie 120 kg.

➡ Surfboard Kawasaki KX-SB6.5

Sterowanie deską odbywa się za pomocą balansu ciała, pochylając się do przodu deska zacznie jechać, natomiast skręty wykonuje się przenosząc ciężar ciała na jedną bądź drugą stronę. W momencie skręcania deska samoczynnie zwalania by można było wykonywać ciaśniejsze zwroty. Warto tutaj dodać, że nie musicie się specjalnie martwić o utrzymywanie równowagi, gdyż większość pracy wykonuje za Was komputer pokładowy. Bateria, której stan możecie podejrzeć na wyświetlaczu na froncie deski wystarcza na około 15-20 km, a jej ładowanie trwa mniej niż 3 godziny. Deska najlepiej sprawdzi się na prostych, ale przede wszystkim w miarę równych drogach.

Segway Mini Lite | 1799 zł

Na koniec coś na kształt hooverboarda, jednak znacznie łatwiejszego w opanowaniu, nauce i późniejszej jeździe, czyli Segway miniLITE. Wyposażony został w 10-calowe pompowane koła oraz dwa silniki o łącznej mocy 700W. W odróżnieniu od klasycznych hooverboardów, tutaj postawa, na której stoicie jest nieruchoma. Elementem, który odpowiada za sterowanie jest kolumna, którą trzymacie między łydkami. Po przechyleniu jej w lewo zaczniecie skręcać w lewo, analogicznie z prawą stroną.

➡ Segway Mini Lite w promocji

Dzięki temu, że podstawa jest nieruchoma, a pojazd sam utrzymuje równowagę znacznie łatwiej na niego wsiąść oraz zacząć jechać. Dodatkowo obecna jest tutaj aplikacja, która między innymi pozwala na zdalne sterowanie oraz ustawienie śledzenia użytkownika, tak byście nie musieli go cały czas ze sobą nosić. Silniki rozpędzają się maksymalnie do 16 km/h, a bateria wytrzymuje do 18 kilometrów. Jest to jednocześnie pojazd z najmniejszą nośnością w tym rankingu, bo wynosi 80 kg.

Podsumowanie

Niezależnie od tego czy preferujecie hulajnogi czy też inne pojazdy, nie można im odmówić kilku zasadniczych zalet jak mobilność, ekologiczność czy w końcu niezależność. Mając do dyspozycji przykładową hulajnogę znacznie łatwiej jest dostać się w różne miejsca zarówno w mieście jak i poza nim. Nie musicie kupować dodatkowego biletu by wsiąść z nią do tramwaju, pociągu czy autobusu. Dzięki temu możecie się dostać wszędzie w zaledwie kilka chwil. 

➡ Kup hulajnogę Xiaomi w super cenie

➡ Super terenowa hulajnoga najtaniej

➡ Sprawdź cenę deski Kawasaki

➡ Surfboard Kawasaki KX-SB6.5

➡ Segway Mini Lite w promocji

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!