Do
góry

Jaki telewizor wybrać? Ranking 2022

Czy nadejście wiosny stopiło śniegi równie skutecznie, jak sklepy ceny oferowanych telewizorów? Zapraszamy do zapoznania się z wiosennym powiewem świeżości w ofertach sklepowych. Jaki telewizor wybrać, by w majowych miesiącach cieszyć i oko i portfel?

Przygotowaliśmy nową edycję naszego rankingu telewizorów, w odpowiedzi na duże zmiany w cenach, jak i w sklepowych ofertach. Ceny topnieją na wiosnę, a telewizory podobnie do roślin wokół zdają się rosnąć. Zapraszamy do przeczytania rankingu telewizorów na wiosnę 2022. Jak zawsze przygotowany z podziałem na progi cenowe, by każdy mógł znaleźć idealny model dla siebie!


do 1 000 zł

Nasze zestawienie zaczynamy od niezwykle niskiej ceny. Mimo tego, znaleźliśmy sprawdzone i udane konstrukcje cenionych producentów. Prezentujemy więc wam najlepsze telewizory do 1000 zł.

 • Przekątna telewizora
  32-cale
 • Rozdzielczość telewizora
  HD Ready
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  220 nitów

Najwyraźniej nasz ranking nie może się zacząć inaczej. Kolejną edycję z rzędu otwiera nam propozycja telewizora firmy Xiaomi. Miesiące popularności, jak i dobre opinie klientów potwierdzają, że to udany model produkcji chińskiego potentata elektroniki użytkowej.

Proponujemy model Xiaomi Mi TV P1 wyposażony w system Smart TV, oparty o platformę Android TV w wersji 9. Pozwala to na dostęp do bogatej oferty usług VOD, co dodatkowo ułatwiają specjalne przyciski pilota, kierujące bezpośrednio do platform Netflix i Prime Video. Ulubiony serial wyświetli matryca o rozdzielczości HD Ready.

Telewizor został przystosowany do odbioru nowego standardu DVB-T2, a do domowej sieci podłączyć go można przez WiFi. Model ten oferuje bogaty zestaw 3 gniazd HDMI, parę portów USB czy port Ethernet. Pozwala na odtworzenie filmu z pendrive’a.

Philips 32PFS6855

 • Przekątna telewizora
  32-cale
 • Rozdzielczość telewizora
  Full HD
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  300 nitów

Wykraczamy nieco ponad budżet, ale nie możemy przejść obojętnie obok propozycji telewizora wyposażonego w matrycę Full HD w tak niskiej cenie. Na pokładzie pojawił się również system Smart TV, co w tym budżecie jest rzadkim zjawiskiem. 

Firma Philips swoją propozycję telewizora uzbroiła również w system HDR – wysokiej rozpiętości tonalnej obrazu, wspieranej dodatkowo technologią Philips Pixel Plus HD. System Smart TV pozwala na dostęp do najpopularniejszych usług VOD, a wbudowany tuner zapewnia zgodność z standardem DVB-T2. 

Model 32PFS6855 posiada duet złącz USB, przez które można odtwarzać, jak i nagrywać materiały wideo. Do domowej sieci podłączyć go można z pomocą WiFi. Dodatkowo wyposażony został w zestaw 3 złącz HDMI.

Blaupunkt BN40F1132EEB

 • Przekątna telewizora
  40‐cali
 • Rozdzielczość telewizora
  Full HD
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  230 nitów

Blaupunkt ma wiele propozycji w tym przedziale cenowym, niemniej jednak ten telewizor jest wart uwagi szczególnie ze względu na rozdzielczość. Mianowice zastosowano w nim matrycę o rozdzielczości Full HD, co jest dość rzadkim zjawiskiem, jak na ten przedział cenowy. 

Jednakże znalazła się w nim kosztem oprogramowania. Ten model nie oferuje żadnej formy Smart TV czy też Android TV. Nie zmienia to faktu, że nadal można podpiąć do niego zewnętrzne urządzenia, takie jak Apple TV, Google Chromecast, albo zwykły komputer czy też laptop. Oczywiście jest on również gotowy na nowy standard DVB‐T2. 

 • Przekątna telewizora
  32‐cale
 • Rozdzielczość telewizora
  Full HD
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  250 nitów

Ten model nie ma zbyt dużej przekątnej, ale uzupełnia to wyższą jakością obrazu. Poza rozdzielczością FullHD oferuje również HDR10, co docenią subskrybenci platform streamingowych, a te są dostępne w „SmarTVue”. Jest to wbudowany system telewizora, z którego przełączymy się do Amazon Prime Video, Netflix czy też YouTube. Natomiast łączność z Internetem osiągniemy za pomocą Wi‐Fi lub złącza LAN. 

Wbrew pozorom jakość nagłośnienia w tak małym telewizorze wcale nie odstaje. System dźwiękowy, w który został wyposażony model, zasłużył na certyfikat Dolby Audio. 

Oczywiście jest on również gotowy na nowy sygnał DVB‐T2.

Kiano Elegance 32

 • Przekątna telewizora
  32‐cale
 • Rozdzielczość telewizora
  HD Ready
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  200 nitów

Nie dość, że jest to jedna z najtańszych propozycji w naszym zestawieniu, to jeszcze oferuje jedną z najwyższych klas energetycznych A+. Oczywiście mowa tu o tych odświeżonych, bardziej rygorystycznych klasach.

Wbrew pozorom wcale nie jest to brutalnie okrojony lub przestarzały model. Tak naprawdę jedynie rozdzielczość HD Ready świadczy o jego przynależności do tego przedziału. Natomiast ciągle znajdziemy w nim Start TV z dostępem do Internetu, HDR, DVB-T2, Dolby Audio czy też cienkie ramki wokół ekranu.


do 1 500 zł

Drugi próg cenowy wyraźnie wskazuje na spadek cen telewizorów. W tej edycji udało nam się znaleźć propozycje wyposażone w większe o kilka cali matryce, aniżeli ich poprzednicy. Oto najlepsze telewizory do 1500 zł.

 • Przekątna telewizora
  43-cale
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  300 nitów

Nowy próg cenowy otwieramy dużym skokiem zaawansowania technologicznego. Prezentujemy bowiem pierwszy model telewizora wyposażony w matrycę w standardzie 4K. Propozycja znanego producenta LG posiada również garść ciekawych bajerów.

A wśród nich przede wszystkim obsługa standardu wysokiej rozpiętości tonalnej – HDR10, która zapewnia bardzo wysoki kontrast wyświetlanego obrazu oraz procesor α5 AI 4K, zapewniający płynną pracę systemu Smart. Dodatkowo telewizor ten wyposażono w funkcję Game Optimizer oraz skalowania materiału do 4K.

W swojej wyjątkowo cienkiej ramce telewizor kryje zestaw dwóch złącz HDMI oraz jednego USB. Poza przewodami sprzęt ten można wpiąć do sieci WiFi, urządzeń Bluetooth czy anteny telewizji naziemnej. Model ten wspiera nadawanie w DVB-T2.

 • Przekątna telewizora
  50-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  300 nitów

To ostatni raz, kiedy w tym rankingu naginamy budżet. Lecz jak poprzednio – mamy na to usprawiedliwienie. Za nieco ponad 1500 złotych upolować można telewizor HiSense o wyjątkowo dużym w stosunku do ceny rozmiarze 50 cali.

Duża matryca wyświetla obraz o rozdzielczości 4K UHD. Imponujący będzie również kontrast oglądanych materiałów, zapewniony spełnieniem wymogów standardu HDR10+ i HLG. Wbudowany system Smart TV zapewnia obsługę popularnych usług VOD, a jakość obrazu stale poprawia system redukcji szumów czy aktywnego dopasowania podświetlenia.

Hisense 50A7100F wyposażony został w tuner DVB-T2 oraz bogaty zestaw trzech złącz HDMI i pary portów USB. Na pokładzie jest również zestaw technologii bezprzewodowych – WiFi i Bluetooth.

Telefunken 42FG7450

 • Przekątna telewizora
  42‐cale
 • Rozdzielczość telewizora
  Full HD
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  250 nitów

Telefunken rzadko gości w naszym zestawieniu, ale jak już mu się zdarzy, to za pośrednictwem naprawdę konkretnego modelu. Jest to jeden z niewielu telewizorów, któremu udało się w tym przedziale cenowym zaimplementować matrycę FullHD o przekątnej 42″. Co więcej, wspiera ona standard HDR10, znacznie polepszający doznania wizualne w treściach, które również go wspierają. 

Jak na większy gabarytowo sprzęt przystało, otrzymał on również certyfikat Dolby Audio, potwierdzający jakość dźwięku, jakie generuje jego nagłośnienie. 

Nie zabrakło w nim też Android TV z dostępem do wszystkich najważniejszych platform streamingowych i aplikacji. Warto zaznaczyć, że jest on również kompatybilny z asystentem Google i Amazon Alexa. Taka kombinacja czyni go naprawdę kompletnym telewizorem, jak za tak niewielkie pieniądze.

 • Przekątna telewizora
  43‐cale
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  350 nitów

Zdecydowanie największym atutem tego modelu jest wysoka, jak na tą przekątną, rozdzielczość 4K. Dzięki takiemu zagęszczeniu pikseli obraz jest bardzo ostry nawet z niewielkiej odległości. Oczywiście jak na tę klasę wyświetlacza przystało, nie mogło zabraknąć HDR10 i Dolby Vision. Nie można też przejść obojętnie obok jego ponad standardowej jasności na poziomie 350 nitów.

W związku z tym, że ekran odświeża się ze standardową częstotliwością 60Hz, to istnieje opcja uruchomienia trybu gry. Poza nim jest jeszcze system Smart TV oferujący dostęp do Internetu oraz najróżniejszych serwisów i platform streamingowych. Jest też gotowy na nowy sygnał DVB‐T2.

Podsumowując, jest to bardzo uniwersalny model. Można na nim oglądać tradycyjną telewizję, jednak pełnię swoich możliwości prezentuje w grach i serwisach streamingowych.

 • Przekątna telewizora
  43‐cale
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  350 nitów

KIVI to stosunkowo nowy producent na rynku telewizorów, który bardzo dobrze prosperuje, głównie za sprawą dobrze wycenionych produktów. Jednym z nich jest ten model, który jako jeden z niewielu w tej półce cenowej wnosi chociażby rozdzielczość 4K. Oczywiście na tym nie kończą się dobrodziejstwa. Z ważniejszych rzeczy jest jeszcze: 350 nitów jasności, HDR10, odświeżanie ekranu 60Hz czy też złącze HDMI 2.1. Zatem pod względem komponentów stoi na ekstremalnie wysokim poziomie i w przypadku oprogramowania wcale nie jest gorzej.

Telewizor ten na pokładzie ma system Android TV, który gwarantuje dostęp do wszystkich najpopularniejszych aplikacji, serwisów streamingowych czy też Asystenta Google. Poza standardową łącznością z Internetem (Wi‐Fi lub LAN) został wyposażony też w Bluetooth i jest gotowy na nowy sygnał DVB‐T2. 

Wszystko to zamknięte w obudowie z bardzo cienkimi ramkami, które w opcjonalnym białym wariancie kolorystycznym wtapiają się w tło jasnych pomieszczeń. Taki zestaw cech, połączony ze specyfikacją, czyni go jedną z najopłacalniejszych propozycji z tego przedziału cenowego. 


do 2 000 zł

Kolejny próg cenowy otwierają nam pierwsze modele, wyposażone w bardzo unikalne technologie. Prezentujemy więc wam najciekawsze i najlepsze telewizory do 2000 zł.

Philips 43PUS7956

 • Przekątna telewizora
  43-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
  Ambilight
 • Jasność
  1000 nitów

Pierwszą propozycją w tym progu cenowym jest telewizor Philips, nieco mniejszy, niż poprzednia propozycja. Brak w rozmiarze nadrabia za to obecnością technologii Ambilight x3, która z pomocą oświetlenia LED zwiększy wyświetlaną scenę do setek cali.

Obraz wyświetlany przez matrycę tego modelu ma rozdzielczość 4K UHD. Jakość wrażeń wizualnych gwarantowana jest przez wysoką rozpiętość tonalną – spełniając wymogi standardów HDR10, HLG czy Dolby Vision. Zadbano również o jakość dźwięku emitowanego w standardzie Dolby Atmos.

System Smart oparty o platformę Android TV zapewnia pełne wsparcie każdej, dostępnej w naszym kraju usługi VOD. Pod wąską ramką ukryto bardzo duży zestaw 4 złącz HDMI oraz pary USB. Telewizor w trybie bezprzewodowym łączy się po sieci WiFi oraz Bluetooth, a tuner wyposażono w wsparcie standardu DVB-T2.

 • Przekątna telewizora
  43-cale
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  300 nitów

Kolejna propozycja na naszej liście to model firmy Hisense, będący pierwszym w naszym zestawieniu telewizorem, posiadającym matrycę QLED. Technologia kropek kwantowych pozwalająca na poszerzenie palety barw względem typowej matrycy LCD.

Telewizor Hisense 43A7GQ to pełne wsparcie rozdzielczości 4K oraz ponad miliard kolorów. Jest kompatybilny ze standardem Dolby Vision oraz HDR10+, gwarantując szeroką rozpiętość tonalną. Czterordzeniowy procesor zapewnia płynne działanie systemu Smart TV, który obsłuży wszystkie popularne platformy VOD. Jakość toru audio gwarantowana jest przez obsługę standardu Dolby Atmos.

Model ten obsługuje tryb dla graczy minimalizujący opóźnienia, zautomatyzowany czujnik jasności otoczenia oraz szeroki zestaw złącz i technologii przesyłu danych.

 • Przekątna telewizora
  55-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  300 nitów

Trzeci model w tym progu cenowym to propozycja może nieco mniej ciekawa, jednak zdecydowanie wygrywająca rozmiarem. Telewizor LG wyposażony został w matrycę o wielkości 55 cali, wyświetlającej obraz w rozdzielczości 4K.

Na tej półce cenowej obsługa HDR to już standard. W tym przypadku potwierdzony certyfikatem HDR10 oraz HLG. W parze z wysoką rozpiętością tonalną wyświetlanego obrazu działa technologia Filmmaker, zmieniająca paletę barw i kontrast do zamierzonego przez reżysera poziomu. Wydajny procesor zapewnia obsługę kodeka H.265, skalowania obrazu do 4K i aktywną korektę niedoskonałości obrazu. Nie zapomniano również o graczach. Do dyspozycji oddano im zestaw użytecznych funkcji.

Telewizor odbiera sygnał w standardzie DVB-T2, łączy się bezprzewodowo przez WiFi i Bluetooth. Wyposażony został w system Smart TV, a na wpiętego w niego pendrive’a można nagrać film. Warto też wspomnieć o bardzo wąskiej ramce, która wspaniale wpasuje się w aranżację nowoczesnego salonu.

Hitachi 55HAQ6360

 • Przekątna telewizora
  55-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  QLED
 • Jasność
  250 nitów

Ten Hitachi jest jednym z niewielu telewizorów oferujących matrycę QLED w okolicach 2000 złoty. Jak można się domyślić, jest ona ograniczona pewnymi kompromisami, ale od razu zaznaczę, że rozdzielczość i rozmiar do nich nie należą. 

Zdecydowanie największym z nich jest niewielka szczytowa jasność, która wynosi tylko 250 nitów. Iluminacja na takim poziomie wiąże się z tym, że wyświetlana na ekranie zawartość może być słabo widoczna w mocno oświetlonych pomieszczeniach. Niemniej jednak tę wadę równoważy wysoki kontrast i nasycenie barw, charakteryzujące ten typ matryc. 

Co ciekawe, niewielka szczytowa jasność nie przeszkodziła temu modelowi w uzyskaniu certyfikatu Dolby Vision i HDR10. Tak samo nie zabrakło w nim odświeżania obrazu na poziomie 60 Hz i Trybu Gry, z których obecności najbardziej będą cieszyć się gracze. Natomiast zadowolenie wśród fanów seriali i filmów na żądanie wprowadzi obecność systemu Android TV. Zwolennicy telewizji naziemnej też nie będą źli, gdyż jest on gotowy na sygnał DVB‐T2.

Toshiba 43QA4C63DG

 • Przekątna telewizora
  43‐cale
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  QLED
 • Jasność
  350 nitów

Toshiba również jest zdolna do implementacji matrycy QLED w telewizorze mieszczącym się w tym ścisłym przedziale cenowym. Jednakże w jej przypadku kompromisy nie są aż tak drastyczne. Jasność jest przyzwoita, a certyfikatów potwierdzających jakość obrazu nie brakuje. Jedynie przekątna o długości 43” może nie zadowolić co poniektórych. 

Na równie dobrym poziomie, co jakość obrazu, jest też oprogramowanie. Mianowicie omawiany telewizor został wyposażony w popularny system Android TV, gwarantujący dostęp do największych serwisów streamingowych, przeglądarki czy też aplikacji. 

Miłym dodatkiem jest przycisk wywołujący Asystenta Google na dołączonym pilocie. Należy również docenić obecność funkcji Google Chromecast i łączność Bluetooth. Oczywiście poza tymi wyszukanymi funkcjami nie brakuje też możliwości oglądania telewizji naziemnej za sprawą nowego sygnału DVB‐T2. 


do 3 000 zł

Dorzucamy tysiąc złotych do puli na zakupy i otrzymujemy… Kolejne modele dopakowane unikalnymi technologiami, tym razem wyposażone w całkiem duże matryce. Przedstawiamy wam najlepsze telewizory do 3000 zł.

 • Przekątna telewizora
  50-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
  NanoCell
 • Jasność
  300 nitów

Próg cenowy otwiera nam propozycja od LG kusząca obecnością technologii NanoCell.

Producent zadbał o wąską ramkę w parze z zaskakującą grubością telewizora tylko sześciu centymetrów. Gwarantuje to jego nowoczesny wygląd w tonie minimalizmu i estetyczny charakter w przypadku montażu na ścianie. O wyjątkowy odbiór wyświetlanych treści zadba filtr kolorów NanoCell, w parze z lokalnym przyciemnianiem podświetlenia matrycy. Wygodę obsługi zapewnia wyjątkowy pilot LG z wbudowanym akcelerometrem, działający podobnie do czarodziejskiej różdżki.

Telewizor oferuje bogaty zestaw aż trzech złącz HDMI, dwóch portów USB z funkcją nagrywania, zestaw komunikacji bezprzewodowej, jak i wsparcie dla wszystkich, popularnych w naszym kraju usług streamingowych.

Philips 65PUS7956

 • Przekątna telewizora
  65-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
  Ambilight
 • Jasność
  1000 nitów

Oto kolejna propozycja w naszym zestawieniu, oferująca technologię podświetlenia Ambilight. Tym razem w nieco większym wymiarze 65 cali, ze wsparciem HDR i rozdzielczością 4K w zestawie.

Emocje podczas największych pościgów czy zachwyty z oglądania ogromnego pejzażu – efekt użycia tego telewizora w parze z oświetleniem Philips Hue zmieni salon w niezwykłe miejsce filmowych doświadczeń. Ta unikalna technologia pozwala wyrwać się obrazom poza ramę i dostarczyć niebywałych wrażeń.

Jakość wyświetlanych materiałów zapewnia wsparcie technologii HDR, o standardzie spełniającym wymogi certyfikatów HDR10, HLG czy Dolby Vision. Philips 65PUS7956 to również bogata paleta złącz oraz technologii bezprzewodowych.

Panasonic TX‐58JX810E

 • Przekątna telewizora
  58-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  500 nitów

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć również tego bardzo uczciwie wycenionego modelu od Panasonica. Niemniej jednak wiele osób, może się nie zgodzić co do kwestii jego opłacalności, więc śpieszę z wytłumaczeniem. 

Teoretyczne w okolicach 2500 zł telewizor powinien być już wyposażony w podstawową matrycę QLED. Jednakże Panasonic zdecydował się zaimplementować do niego nieco tańszy, ale fenomenalnie skalibrowany panel LCD o rozdzielczości 4K. Niemniej jednak nie zabrakło w nim technologii obrazu HDR czy też Filmmaker Mode.  

Zaoszczędzone na matrycy fundusze Panasonic przełożył na oprogramowanie Android TV i wygodne dodatki. Mowa tu chociażby o automatycznym regulowaniu jasności obrazu, czy też pilocie z przyciskami przekierowującymi do Netflixa, Prime Video i Asystenta Google.

 • Przekątna telewizora
  58-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  330 nitów

TCL słynie z telewizorów o wysokim stosunku jakości do ceny, między innymi za sprawą właśnie tego modelu. Ten 58P63 oferuje bardzo konkurencyjną matrycę, oprogramowanie, jak i design. 

Może i nie oferuje panelu QLED, ale za to ten zaimplementowany cechuje się wysoką liczbą stref podświetlenia oraz dobrą kalibracją. Zatem finalnie oferuje bardzo duży kontrast i nasycenie barw nawet jak na matrycę LCD. Natomiast ta jest zamknięta w smukłej obudowie z wybitnie cienkimi ramkami wokół obrazu.

W związku z tym, że bazuje na systemie Android TV to gwarantuje dostęp do wszystkich popularnych usług streamingowych, przeglądarki i innych aplikacji. Poza tym w oprogramowaniu znajdziemy automatycznie włączający się tryb gry, Asystenta Google, Chromecast, czy też Google TV. 

Panasonic TX‐55LX650E

 • Przekątna telewizora
  55-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  250 nitów

Telewizory Panasonica często rotują w tym przedziale cenowym. Tym razem przyszła pora na TX‐55LX650E, czyli urządzenie skierowane do entuzjastów kina. 

Jego grupę docelową potwierdza fenomenalnie skalibrowana matryca LED, wraz z technologią HDR10, HLG i Dolby Vision. Do tego mamy opcję włączenia trybu Filmmaker Mode, dostosowującego parametry obrazu tak, aby odpowiadały temu, co miał na myśli reżyser. Natomiast za sprawą Android TV i pilota ze skrótami bez problemu dostaniemy się do ulubionych serwisów streamingowych czy też przeglądarki.

Mimo to, że oferuje odświeżanie tylko na poziomie 50 Hz, to nadal oferuje tryb gry, co docenią gracze konsolowi. 

 • Przekątna telewizora
  70-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD NanoCell
 • Jasność
  350 nitów

I znów zamykamy próg cenowy propozycją o największym rozmiarze. Telewizor firmy Sharp posiada matrycę o wielkości aż 70 cali, wyświetlającą obraz w rozdzielczości 4K przy wysokiej rozpiętości tonalnej.

Model ten działa pod kontrolą systemu Android TV zapewniającej pełną obsługę serwisów VOD i ponad 7000 aplikacji. Wysoką jakość wyświetlania materiałów filmowych gwarantuje wsparcie standardu HDR10 oraz HLG, a dedykowany system Active Motion 600 gwarantuje ostrość dynamicznych scen akcji czy uruchamianych gier. Sharp 70CL5EA dba również o jakość dźwięku oferując zestaw głośników firmy Harman / Kardon, współpracujących z sygnałem nadawanym w standardzie DTS Virtual:X.

Telewizor wyposażono w wsparcie dla kodeka HEVC/H.265 oraz tuner w standardzie DVB-T2. Model 70CL5EA umożliwia również sterowanie głosem – z pomocą mikrofonu w pilocie działającym pod systemem Google Assistant. Propozycja firmy Sharp posiada imponujący zestaw aż czterech złącz HDMI i trzech USB. Wyposażono ją również w czytnik kart MicroSD.


do 4 000 zł

Ten próg cenowy to kolejny dowód na obniżające się ceny telewizorów. Wcześniej ciężko było znaleźć telewizor z matrycą OLED w tej cenie – teraz mamy dla was taką propozycję. Prezentujemy najciekawsze i najlepsze telewizory do 4000 zł.

 • Przekątna telewizora
  55-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  OLED
  120Hz
 • Jasność
  460 nitów

Metz to kolejny mniej popularny producent, ale to nie powód, żeby od razu go skreślać. Ciężko nie uwzględnić go w naszym zestawieniu, jeżeli oferuje matrycę OLED z odświeżaniem na poziomie 120Hz poniżej 4000 zł. 

Sam panel wykonany w tej technologii, w tym przedziale to rzadkość, a co dopiero jeszcze z podwyższonym odświeżaniem obrazu. Nie brakuje w nim technologii HDR10, Dolby Vision i HLG. Jasność również jest na całkiem przyzwoitym poziomie, tak samo jak system Android TV, łączność Bluetooth i tryb gry. 

Tak właściwie jedyną niepożądaną cechą może być delikatne odchylenie telewizora do tyłu, które eliminuje montaż ścienny. Również są pewne niejasności dotyczące wersji złącza HDMI – jedne źródła podają, że jest to HDMI 2.0, a drugie 2.1. 

W każdym razie wszystko wskazuje na to, że jest to najtańszy telewizor OLED ze 120Hz na rynku, co czyni go jedną z najopłacalniejszych propozycji w naszym zestawieniu.

Samsung QE65Q65AAU

 • Przekątna telewizora
  65-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  QLED
  100Hz
 • Jasność
  490 nitów

Druga propozycja to nieco większy od poprzednika model wyposażony w matrycę o wielkości 55 cali, wykonaną w technologii QLED, ulepszoną pod względem jakości wyświetlanych kolorów technologią ekranów LCD.

Model ten oferuje spory zestaw nowoczesnych technologii, w skład których oprócz matrycy QLED wchodzi system podświetlenia LED o podwójnej barwie, pełne wsparcie standardu HDR 10+ oraz mocny procesor Quantum 4K Lite, który zadba o płynne działanie sprzętu oraz wdroży poprawki do materiału źródłowego o niższej jakości. Nie zapomniano również o graczach. Do dyspozycji oddano im zestaw użytecznych funkcji.

Samsung to w zasadzie gwarancja dopracowanego systemu Smart, działającego w oparciu o platformę Tizen. Model ten oferuje godny zestaw trzech złącz HDMI, dwóch portów USB z opcją nagrywania oraz pełny pakiet łączności bezprzewodowej.

 • Przekątna telewizora
  55-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  QLED
  144Hz
 • Jasność
  330 nitów

Wkraczając na tę półkę cenową ciężko przejść obojętnie obok tego modelu od TCL. Jest to jeden z niewielu telewizorów w tej cenie, który zaspokoi potrzeby zarówno kinomaniaków, jak i graczy.

Sympatycy kina będą najbardziej zadowoleni z matrycy QLED oferującej wysoki kontrast oraz technologię HDR10, HDR10+, Dolby Vision oraz HLG. Docenią też przyjazny system operacyjny Android TV ze wszystkimi najpopularniejszymi serwisami streamingowymi, czy też przeglądarką. 

Gracze zaś zadowolą się tym samym i jeszcze dobrodziejstwami wynikającymi z obsługi złącza HDMI 2.1. Mowa tu chociażby o odświeżaniu obrazu na poziomie 144Hz, technologią ALLM, VRR. 

Poza tym telewizor ten gwarantuje wsparcie dla Asystenta Google, Amazon Alexa, łączności Bluetooth, Google Chromecast i Wi‐Fi Direct. Naturalnie telewizja naziemna też jest w zasięgu jego możliwości, dzięki gotowości na nowy sygnał DVB‐T2. Zatem ewidentnie widać, że został on stworzony z myślą o uniwersalnym konsumowaniu rozrywki w każdej formie.


do 5 000 zł

Ten próg cenowy to już pełny wachlarz wszystkich ciekawych technologii w parze z dużym rozmiarem. Zadbaliśmy o różnorodność w rozmiarach ekranu. Przed wami najlepsze telewizory do 5000 zł.

 • Przekątna telewizora
  65-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  OLED
 • Jasność
  500 nitów

Kolejny raz otwieramy próg cenowy propozycją telewizora od LG. Tym razem nieco więcej, za nieco więcej, czyli matryca OLED w rozmiarze 65 cali. Ekran ten przełoży się na perfekcyjną czerń, niespotykany w innych rozwiązaniach kontrast i wyjątkową rozpiętość tonalną w zgodzie z standardem HDR 10 Pro.

Obecność technologii OLED to nie tylko gwarancja żywego koloru. To również komfort dla oczu, gwarantowany brakiem niebieskiego światła podświetlenia typowych matryc LCD. Algorytmy głębokiego uczenia wbudowane w procesor telewizora LG stale poprawia niedoskonałości materiału, a duet standardów Dolby Vision IQ oraz Dolby Atmos zagwarantują wysoką jakość doznań.

Sztuczna inteligencja wspiera również obsługę systemu Smart TV, który uczy się naszych zwyczajów i zachowań, proponując najbardziej interesujące usługi. W parze z charakterystycznym pilotem LG zestaw ten stanowić będzie niewątpliwie nowoczesne doświadczenie.

 • Przekątna telewizora
  55-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  OLED
  120 hz
 • Jasność
  600 nitów

I tak oto docieramy do jednej z pierwszych w najnowszym zestawieniu propozycji, wyposażonej w matrycę OLED. Oczywiście w pakiecie z 4K UHD i szeroką rozpiętością tonalną. To również pierwszy model w rankingu wyposażony w szybką matrycę 120 Hz, którą docenią gracze.

Technologia samo świecących pikseli bez konieczności podświetlania całej matrycy daje posiadaczom przede wszystkim idealną czerń, bardzo wysoki kontrast oraz piękne i naturalne, nasycone kolory. LG 55B13LA ze względu na technologię matrycy OLED od razu klasyfikuje się w wysokim standardzie HDR 10 Pro oraz Dolby Vision IQ.

Rozrywkę na wysokim poziomie gwarantuje również odpowiedniej jakości system audio, emitujący tony w standardzie dźwięku wielokanałowego Dolby Atmos. Ponadto w parze z 120 Hz matrycą gracze otrzymali wsparcie technologii AMD FreeSync oraz G-Sync.

Philips 70PUS8536

 • Przekątna telewizora
  70-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
  Ambilight
 • Jasność
  450 nitów

Kolejną propozycją w progu cenowym jest (znowu) 75 calowy telewizor Philips 70PUS8536. Wyjątkowo duży panel 4K UHD dodatkowo zwiększy zestaw inteligentnego oświetlenia konturowego Ambilight. Rozświetlony salon pozwoli jeszcze bardziej zanurzyć się w świecie filmu.

Ambilight dba również o komfort i kondycję naszego wzroku, pozwalając mu odpocząć. Jakość wyświetlanych treści zapewnia zgodność z standardem Dolby Vision, gwarantującym wysoką rozpiętość tonalną. Nie zapomniano również o jakości dźwięku, podpisanego standardem Dolby Atmos. Android TV został wybrany na system operacyjny tego telewizora. Zapewnia to niezrównany wybór wśród usług VOD oraz aplikacji.

Propozycję od firmy Philips wyposażono w pełny pakiet łączności bezprzewodowej, jak i bogaty pakiet 4 portów HDMI. Dodatkowo – nagrywanie na USB, gotowość na standard DVB-T2 czy wsparcie kodeka HEVC/H.265

 • Przekątna telewizora
  75-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD NanoCell
 • Jasność
  600 nitów

Kolejną propozycją od LG jest model wyposażony w zestaw technologii NanoCell, działającej w parze z sztuczną inteligencją. Model NANO813PA posiada również certyfikat potwierdzający pełne bezpieczeństwo źródeł światła LED w trakcie najdłuższych seansów, również z udziałem dzieci.

Producent zadbał o wąską ramkę w parze z zaskakującą grubością telewizora tylko pięciu centymetrów. Gwarantuje to jego nowoczesny wygląd w tonie minimalizmu i estetyczny charakter w przypadku montażu na ścianie. O wyjątkowy odbiór wyświetlanych treści zadba filtr kolorów NanoCell w parze z pełnym podświetleniem matrycy. Wygodę obsługi zapewnia wyjątkowy pilot LG z wbudowanym akcelerometrem, działający podobnie do czarodziejskiej różdżki.

LG NANO813PA oferuje bogaty zestaw aż czterech złącz HDMI, dwóch portów USB z funkcją nagrywania, zestaw komunikacji bezprzewodowej, jak i wsparcie dla wszystkich, popularnych w naszym kraju usług streamingowych.

Samsung QE55Q80BAT

 • Przekątna telewizora
  55-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  QLED
 • Jasność
  500 nitów

Kolejną propozycją jest nieco większy telewizor wyposażony w technologię QLED, poprawiającą jakość kolorów względem tradycyjnych matryc LCD. Ekran umożliwia wyświetlanie nawet 120 klatek na sekundę, a całość działa pod kontrolą sprawdzonego systemu Tizen.

Procesor AI Quantum 4K zadba o jakość materiału z pomocą sztucznej inteligencji, a technologia kropek kwantowych wsparta została systemem podwójnego podświetlenia LED, dopasowującego się do charakteru wyświetlanej treści. Gracze ucieszą się na widok rozbudowanego panelu konfiguracyjnego oraz obecności technologii FreeSync Premium Pro.

Samsung QE55Q80BAT spełnia standard HDR10+ a system adaptacji obrazu telewizor do warunków otoczenia. Model ten wyposażono w wyjątkowo duży zestaw 4 złącz HDMI, dwóch USB oraz pełen pakiet bezprzewodowych systemów łączności.


do 6 000 zł

W kolejnym progu cenowym znalazły się trzy propozycje, które łączy jedna rzecz. Szybka matryca 120 Hz, którą docenią przede wszystkim gracze. Oprócz tego garść ciekawych technologii i słuszne wymiary. Oto nasze typy na najlepsze telewizory do 6000 zł.

 • Przekątna telewizora
  65-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  OLED
  120 Hz
 • Jasność
  600 nitów

Nowy próg cenowy otwiera nam znów propozycja telewizora OLED od LG. Tym razem, oprócz 65 cali powierzchni ekranu otrzymujemy szybką matrycę 120 Hz, którą niewątpliwie doceni każdy gracz.

Samoświecące piksele przekładają się na perfekcyjną czerń, wysokie kontrasty oraz duże nasycenie kolorami. Słowa te pieczętuje obecność standardu Dolby Vision IQ oraz HDR 10 Pro. Zadbano również o jakość dźwięku spełniającego wymogi systemu Dolby Atmos. Gracze docenią również wsparcie technologii FreeSync oraz G-Sync, jak i rozbudowany panel konfiguracyjny dedykowany grom.

System Smart TV wyposażono w algorytmy sztucznej inteligencji, dopasowując treści wyświetlane na ekranie do naszych preferencji. W parze z pilotem wyposażonym w czujnik ruchu obsługa tego modelu będzie bajecznie prosta.

Samsung QE43QN91BAT

 • Przekątna telewizora
  43‐cale
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  Neo QLED
  120 Hz
 • Jasność
  1500 nitów

Jest to kolejny QLED Samsunga, ale nie byle jaki, gdyż nosi on dopisek „Neo”. Oznacza on, że za pikselami jest jeszcze dodatkowe strefowe podświetlenie, które znacznie zwiększa maksymalną jasność ekranu tego telewizora. Jednocześnie parametry takie jak chociażby kontrast, nasycenie barw, czy też częstotliwość odświeżania ekranu pozostają niezmienne. Zatem gwarantuje świetną jakość obrazu oraz doznania z gier lub filmów, nawet w mocno oświetlonych pomieszczeniach.

Jednakże telewizor to nie tylko sama jakość obrazu – liczy się jeszcze oprogramowanie i funkcjonalność. Jak w każdym modelu Samsunga mamy do czynienia z systemem Tizen, oferującym dostęp do wszystkich popularnych serwisów streamingowych oraz przeglądarki internetowej. 

Ten wariant jest akurat dość niewielki, ale jako jedyny sprowadza dobrodziejstwa technologii Neo QLED poniżej ceny 6000 zł.  

 • Przekątna telewizora
  55‐cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  OLED
  100 Hz
 • Jasność
  400 nitów

Ten przedział jest momentem w naszym zestawieniu, w którym wkraczają naprawdę porządne panele OLED od wiodących producentów. Tym razem padło na model 55C12LA od LG.

Od razu zaznaczę, że to nie jest górnopółkowy model, gdyż należy on do rodziny paneli C1. Głównie oznacza to, że jego maksymalna jasność stoi na dość niskim poziomie, co wyklucza jego umiejscowienie w mocno oświetlonych pomieszczeniach. Niemniej jednak jak już się znajdzie w dogodnych warunkach, to doznania z tej technologii biją na głowę praktycznie każdą tańszą technologię wykonania matrycy. A dodatkową przewagę w jakości obrazu gwarantuje jeszcze HDR10 Pro i Dolby Vision. Natomiast wypalaniu pikseli zapobiega cały szereg zabezpieczeń LG. 

LG nie zapomniało o graczach i zaimplementowało zarówno oświeżanie ekranu 120Hz, ALLM, technologię Nvidia G‐Sync, jak i AMD FreeSync. 

Do nawigacji po oprogramowaniu webOS TV służy dołączony pilot działający jak różdżka, dzięki akcelerometrowi. To właśnie z poziomu tego systemu uruchomimy przeglądarkę, aplikacje i wszystkie popularne serwisy streamingowe.

 • Przekątna telewizora
  65-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD NanoCell
  120 Hz
 • Jasność
  800 nitów

Stawkę zamyka telewizor wyposażony w technologię NanoCell, będącą ciekawą alternatywą dla rozwiązań firmy Samsung. Model firmy LG posiada szybką matrycę wyświetlającą obrazy z częstotliwością 120 Hz, rozpiętość tonalną na poziomie HDR10 i pełną rozdzielczość 4K.

Dzięki technologii NanoCell, telewizor oczyszcza wszystkie barwy obrazu, dzięki czemu są one jeszcze bardziej naturalne i żywe. Model ten działa pod kontrolą mocnego procesora α7 Gen4 Processor 4K, który w parze z algorytmami sztucznej inteligencji stale poprawia trafiający na matrycę obraz. Telewizor NANO883 docenią również gracze, którym oprócz matrycy 120 Hz oddano do dyspozycji rozbudowany panel konfiguracyjny.

Całość zamknięto w wyjątkowo smukłej obudowie, w którą wkomponowano imponujący zestaw aż 4 złącz HDMI oraz 3 portów USB. Telewizor działa pod kontrolą sprawdzonego systemu LG WebOS, który w parze z pilotem Magic zadba o wyjątkowo przyjemne korzystanie ze sprzętu.


do 8 000 zł

Ta, niebagatelna już kwota pozwoli na zakup naprawdę wyjątkowego telewizora. Przedstawiamy więc najlepsze telewizory do 8000 złotych, z których każdy wyróżnia się na swój unikatowy sposób.

SAMSUNG FRAME QE65LS03BAU

 • Przekątna telewizora
  65-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  QLED
  120Hz
 • Jasność
  560 nitów

Tym razem prezentujemy coś nietuzinkowego, będącego idealną odpowiedzią dla osób, którzy chcieliby połączyć nowoczesną technologię z klasyczną sztuką. Bezsprzecznie dla nich powstała seria FRAME, skupiona na elegancji i stylu.

Modele tej linii oferują nowoczesną matrycę QLED o wysokiej rozpiętości tonalnej, wspartej dodatkowo podwójnym podświetleniem LED. Całość współpracuje z inteligentnymi rozwiązaniami, które płynnie dopasowują parametry obrazu do otoczenia. To konkurencyjnie wyposażony telewizor, rozbudowany o wyjątkowe podejście do estetyki oraz swoistą funkcję gigantycznej fotoramki.

Telewizor po montażu na ścianie będzie skutecznie imitował obraz, dzięki przemyślanej konstrukcji przylegającej do ściany oraz za pomocą trybu sztuki. Ten po wyłączeniu normalnego trybu pracy uruchomi szeroką bibliotekę profesjonalnych dzieł sztuki lub zaczyta katalog z zewnętrznego nośnika. Cały zestaw złącz został odseparowany od telewizora do osobnego modułu One Connect, a ekran połączony został za pomocą pojedynczego, dyskretnego przewodu.

PHILIPS 65OLED856

 • Przekątna telewizora
  65-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  OLED 120 Hz
  Ambilight
 • Jasność
  1000 nitów

Kolejny próg, kolejny OLED. Tym razem produkcji Philipsa, w pakiecie z charakterystycznym systemem Ambilight x3. Z pomocą inteligentnych diod LED, reagujących na zawartość ekranu, rozszerza nam scenę poza ramki, dbając jednocześnie o komfort naszych oczu.

Telewizor oferuje pełny pakiet uciech, oddając do dyspozycji graczom matrycę o rozmiarze 65 cali i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Za jakość wyświetlanych treści odpowiada tandem Dolby Vision i Dolby Atmos. Wbudowany system Smart TV pracuje pod kontrolą środowiska Android, co gwarantuje pełną kompatybilność z każdym serwisem streamingowym i wbudowaną obsługą Chromecast.

Ciekawostką jest pilot obsługujący komendy głosowe z pomocą asystenta Google lub Alexa czy system DTS Play-Fi. Umożliwia on bezprzewodowe połączenie głośników z dowolnego pomieszczenia. Całość zamknięto w cienkiej i estetycznej ramce.

Samsung 55QN700BT

 • Przekątna telewizora
  55-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  8K
 • Matryca telewizora
  Neo QLED
 • Jasność
  1200 nitów

Telewizory o rozdzielczości 8K stają się coraz bardziej przystępne, ale na razie wejściowe propozycje trzymają się tego przedziału cenowego. Ta propozycja Samsunga oferuje możliwość zobaczenia wszystkich 33 milionów pikseli na matrycy Neo QLED.

Dopisek „Neo” oznacza, że jest to panel o znacznie podwyższonej jasności i kontraście. Niemniej jednak nadal ma te same właściwości co zwykły QLED, więc czernie i kąty widzenia nie są tak dobre, jak w przypadku matrycy OLED. W każdym razie nadaje się do mocno oświetlonych pomieszczeń.

W związku z tym, że jest to telewizor tej klasy, to w specyfikacji naturalnie możemy spodziewać się absolutnie wszystkiego. Niemniej jednak dla wielu osób może zaskoczeniem być to, że odświeżanie ekranu wynosi tylko 60Hz. 

 • Przekątna telewizora
  55-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  QD OLED
  120Hz
 • Jasność
  1000 nitów
Więcej informacji o technologii QD OLED

Długo zapowiadana przez Samsunga odmiana ekranów OLED właśnie dotarła na rynek, a wraz z nią dopisek „QD” będący skrótem od technologii Quantum Dot (Kwantowych Kropek). 

Matryce QD OLED prezentują jasność i nasycenie barw nieosiągalne dla klasycznych paneli. Gdyby tego jeszcze było mało, to nowsze rozwiązanie jest mniej podatne na wypalenie się pikseli. Zatem udoskonala wszystko z czym borykają się zwykłe telewizory OLED i nie traci nic w zamian – prawdziwe bezkompromisowe rozwiązanie.

Dalej znajdziemy w nim HDR10+, HDMI 2.1, AMD FreeSync Premium, odświeżanie ekranu 120Hz, jak i masę trybów dla entuzjastów kina. Zatem sprosta on oczekiwaniom graczy i kinomaniaków, a może nawet kilku z nich zaskoczy. 


do 10 000 zł

Ten próg cenowy to półka sprzętowa dedykowana wymagającym użytkownikom, wyposażonym w przestronny salon. Wybór najlepszych telewizorów nie był prosty, ostatecznie postawiliśmy na różnorodność. Tak więc, przed wami najlepsze telewizory do 10000 zł.

 • Przekątna telewizora
  85-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
  120 Hz
 • Jasność
  570 nitów

To pierwszy model firmy SONY w naszym zestawieniu. Producent znany z telewizorów o wysokiej jakości i trwałości oferuje dobrze wyceniony model z pakietem wielu nowoczesnych funkcji.

SONY KD85X85JAEP oferuje wszystko to, co można zobaczyć u bezpośredniej konkurencji. Matrycę 4K o częstotliwości odświeżania 100 Hz czy zgodność z standardami Dolby Vision oraz Dolby Atmos. Gwarantuje nam to wysoką rozpiętość tonalną, jak i jakość dźwięku. Nad finalną jakością obrazu czuwa również dedykowany procesor X1, wspierany technologiami zarządzania barwą Triluminos PRO i upłynniania materiału Motionflow XR.

Telewizor SONY pracuje pod komendą systemu Android TV, co gwarantuje pełną współpracę z każdym serwisem streamingowym, asystentem głosowym w pakiecie, jak i obsługę technologii Chromecast. Ułatwia to znacząco bezprzewodowe podłączenie innych urządzeń w domu.

 • Przekątna telewizora
  77-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  OLED
 • Jasność
  500 nitów

Nieco mniejszy, niż jego japoński konkurent, jednak znacznie przyjemniejszy dla zmysłów. Telewizor LG wyposażono w dużą, 77-calową matrycę OLED w standardzie 4K. Całość działa przy wsparciu algorytmów sztucznej inteligencji i ma certyfikat bezpieczny dla oczu.

Szybki procesor α7 Gen4 AI 4K zapewni komfortowe korzystanie z systemu Smart TV – działającym pod kontrolą LG webOS 6.0 w parze z rewelacyjnym pilotem Magic. Sztuczna inteligencja systemu obsługuje funkcje również głosowo przy pomocy asystenta Google lub Amazon Alexa.

Wysokiej klasy parametry obrazu potwierdzają certyfikaty HDR 10 Pro oraz pakiet Dolby Vision IQ i Atmos. Na uwagę zasługuje również bardzo cienka ramka, jak i eleganckie wykończenie.

SAMSUNG QE85Q70AA

 • Przekątna telewizora
  85-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  QLED
  120 Hz
 • Jasność
  590 nitów

Kolejny próg cenowy zamyka nam telewizor z oferty firmy Samsung, wyposażony w matrycę o imponującym rozmiarze 85 cali. Ta wykonana jest w technologii kropek kwantowych QLED, co zapewnia bogaty kolor i wysoki kontrast.

Kinomaniacy docenią system Dual LED dopasowujący kolor podświetlenia do prezentowanej sceny oraz procesor obsługujący algorytmy sztucznej inteligencji, stale poprawiające i wyostrzające oryginalny materiał. Telewizor spełnia wymogi standardu HDR 10+ i potrafi dostosować głośność do poziomu hałasu otoczenia. Zastosowano tu również technologię lokalnego podświetlenia LED.

Model QE85Q70 docenią również gracze, a to za sprawą szybkiej matrycy 120 Hz oraz rozbudowanego panelu gracza. Całość pracuje pod kontrolą sprawdzonego systemu Tizen, zamknięta została w bardzo smukłej ramce oferując jednocześnie spory zestaw 4 złącz HDMI i dwóch USB.

 • Przekątna telewizora
  65-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  OLED
  120 Hz
 • Jasność
  400 nitów

W bardzo różnorodnym portfolio od Hisense nie mogło zabraknąć telewizora OLED, wypchanego po brzegi najnowszymi technologiami. Mianowicie mowa tu o 65A85H, w którego specyfikacji łatwiej wymienić braki, niż to co zostało zaimplementowane.

Klasycznie zaczynając od ekranu, nie można przejść obojętnie obok standardu HDR10+, który odpowiada za automatyczne dostosowywanie parametrów obrazu do warunków otoczenia. Tak samo jest to jeden z niewielu ekranów OLED, który oferuje aż tak wysoką jasność maksymalną, co jest zasługą górnopółkowej matrycy. 

HDMI 2.1, odświeżanie 120Hz, VRR, FreeSync, tryb gry – to wszystko co potrzebują gracze od telewizora, by w pełni móc cieszyć się z odgrywanych tytułów. Do tego w zanadrzu ma pełen komplet łączności bezprzewodowych oraz autorskie oprogramowanie Full Array. To właśnie z jego poziomu dostaniemy się do ulubionych serwisów streamingowych i aplikacji.

Philips 65OLED707

 • Przekątna telewizora
  65-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  OLED
  120 Hz
 • Jasność
  470 nitów

Tym razem do górnej półki zawitała propozycja od Philipsa z nieco bardziej zaawansowanym panelem OLED.

Połączenie wysokiej klasy ekranu OLED z trójstronnym oświetleniem Ambilight gwarantuje doznania, jakich nie jest w stanie żaden inny producent. Niezależnie czy zanurzamy się w kinowe produkcje czy wirtualne światy, dodatkowe światła zwiększają immersję rozprzestrzeniając akcję na ścianie za telewizorem.

Gracze z pewnością będą chcieli odpalić swoje ulubione gry, aby chociaż zobaczyć jak wyglądają na ekranie, który jest ostry jak brzytwa nawet w trakcie ruchu. Ich doznania dodatkowo poprawi odświeżanie ekranu na poziomie 120Hz i tryb gry redukujący opóźnienie wejścia.  

 • Przekątna telewizora
  65-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  8K
 • Matryca telewizora
  MiniLED
  120 Hz
 • Jasność
  1000 nitów

Osoby zainteresowane telewizorem w tej cenie koniecznie powinny zobaczyć to, co oferuje ten TCL 65X925. Jeżeli rozdzielczość 8K i jednoczesne odświeżanie ekranu na poziomie 120 Hz nie robi na was wrażenia, to na pewno zrobi je matryca MiniLED. 

Ta rzadko spotykana technologia wyświetlaczy charakteryzuje się topową szczytową jasnością, która w tym modelu sięga aż 1000 nitów. Niestety osiągana jest kosztem kontrastu, którego nie są w pełni uratować tysiące stref podświetlenia. Niemniej jednak nasycenie i odzwierciedlenie barw ciągle stoi na najwyższym poziomie, między innymi dzięki 10‐bitowemu panelowi.

A wszystko to spina oprogramowanie Android TV wraz z czterema złączami HDMI 2.1 i jednym USB. To właśnie za ich sprawą jesteśmy uruchamiać treści w pełni wykorzystujące możliwości tego ekranu.  


do 20 000 zł

Witamy w ostatnim, wymiernym progu cenowym. A w nim trzy, unikalne modele o bezkompromisowych parametrach. Prezentujemy najlepsze telewizory do 20000 zł.

 • Przekątna telewizora
  83-cale
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  OLED
  120 Hz
 • Jasność
  760 nitów

Ostatni, wymierny próg cenowy, otwieramy modelem wyposażonym w matrycę OLED w dużym rozmiarze 83 cali. Podobnie jak mniejsi bracia od LG – nastawionym na graczy. Szybka matryca 120 Hz została zaoferowana w parze z rozbudowanym oprogramowaniem optymalizującym gry, w tym obsługą technologii G-Sync i FreeSync. Niewątpliwie sprawia to, że ten model to dobra pozycja do cyfrowej rozgrywki.

Oczywiście, jak przystało na matrycę OLED, uświadczymy tu obraz o doskonałych kolorach i głębokiej czerni. Możliwości ekranu potwierdza standard HDR 10 Pro, wsparty dodatkowo technologią Dolby Vision IQ. Odpowiedzialnym za standard dźwięku jest tu system Dolby Atmos.

Całość dopełnia sztuczna inteligencja, której algorytmy znacznie poprawiają źródłowy obraz. Ponadto usprawniają obsługę wbudowanego systemu Smart WebOS, ucząc się zwyczajów i zachowań użytkownika. W zestawie jest również wyjątkowy, reagujący na ruch pilot.

 • Przekątna telewizora
  55-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  QD OLED
  120 Hz
 • Jasność
  1000 nitów

Aktualnie poza Samsungiem tylko Sony oferuje jeszcze telewizory z matrycami QD OLED, które są w ścisłej czołówce spośród całego rynku.

Naturalnie wyświetlacz w tym modelu jest na samym szczycie cyfrowych doznań wizualnych. Szczytowa jasność do 1000 nit czyni go jednym z najjaśniejszych ekranów OLED, a na pewno najjaśniejszym w tym przedziale cenowym. Do tego dochodzi dochodzi cały szereg udoskonaleń wyświetlanego obrazu w postaci autorskich technologii z dopiskiem XR, których jest tyle, że nie starczyłoby mi tutaj miejsca na nie. 

Tryb gry, najróżniejsze łączności bezprzewodowe, 120 Hz, Android TV, HDMI 2.1 – on wszystko to ma. Jest to jeden z najbardziej kompletnych telewizorów w całym zestawieniu pod względem specyfikacji i funkcji.

Więcej informacji o technologii QD OLED

Samsung QE75QN800AT

 • Przekątna telewizora
  75-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  8K
 • Matryca telewizora
  Neo QLED
  120 Hz
 • Jasność
  2000 nitów

Kolejna propozycja to telewizor z matrycą Neo QLED o rozmiarze 75 cali. Nie jest to największa propozycja w zestawieniu, nadrabia jednak rozdzielczością w standardzie 8K – gotowym na lata w przód. Dodatkowo model ten wyświetla do 120 obrazów na sekundę. Jest też w atrakcyjnej cenie, z pełnym pakietem nowoczesnych technologii.

Model ten wyposażono w system Quantum Mini LED, który zapewnia kontrolę podświetlenia lokalnie i precyzyjnie, a także system adaptacji obrazu w zależności od warunków oraz pełne wsparcie dla standardu HDR 10+. To, czym ten model może się pochwalić, to bardzo szeroki kąt widzenia, przy utrzymaniu prawidłowych barw. Propozycja ta oferuje również wsparcie dla graczy poprzez dedykowany panel konfiguracyjny.

Tradycyjnie dla telewizorów tej klasy model Samsunga wyposażono w procesor, wykorzystujący technologię głębokiego uczenia. Pozwala on na dodatkową poprawę jakości obrazu. W przypadku montażu na ścianie telewizor można połączyć z dodatkowym modułem One Connect za pomocą tylko jednego, niewidocznego przewodu.

 • Przekątna telewizora
  120-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LASER
 • Jasność
  2700 lumenów ANSI

Propozycja od Hisense to unikalne rozwiązanie, łączące cechy projektora z telewizorem. Połączenie tych dwóch technologii pozwoliło na uzyskanie obrazu o wielkości 120 cali. Ponadto w rozdzielczości 4K ze wsparciem HDR10 i HLG.

Za obraz nie odpowiada matryca, lecz laserowy projektor, który oferowany jest w parze z dedykowaną planszą. Jest ona napinanym materiałem w czarnym kolorze, instalowanym na dołączoną ramę. Ekran posiada dodatkowo warstwę antyrefleksyjną, dzięki czemu lampy czy światło dzienne nie będzie psuć waszych doznań.

Projektor jest również unikatowy pod względem dystansu, na jaki trzeba odsunąć go od ekranu. Pełnię możliwości osiąga on już na 19 centymetrze od powierzchni ściany. Oferuje on również wysoką luminancję jak na projektor, osiągając 2700 ANSI lumenów. Sprzęt wyposażono w system Android TV. Bez wątpienia zapewni on pełną kompatybilność z wszystkimi serwisami streamingowymi na rynku.


Bez ograniczeń

To po prostu najbardziej odjechane telewizory jakie udało nam się znaleźć.

Samsung QE75QN900BT

 • Przekątna telewizora
  75-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  8K
 • Matryca telewizora
  Neo QLED
  120 Hz
 • Jasność
  4000 nitów

Ostatni, niewymierny już próg cenowy, otwieramy propozycją telewizora od firmy Samsung, najlepszego przedstawiciela technologii Neo QLED, wyposażonego w matrycę o rozmiarze 75 cali w rozdzielczości 8K.

Podobnie jak mniejsi koledzy tego modelu, posiada on matrycę o szybkości odświeżania 120 Hz, w pakiecie z panelem konfiguracyjnym gracza i wsparciem G-Sync oraz FreeSync. Dodatkowo, Samsung QE85QN900AT oferuje podświetlenie w systemie Quantum Mini LED dodatkowo wspierając wysokość kontrastów, a jego rozpiętość tonalną gwarantuje wysoki certyfikat HDR10+.

Producent zadbał o możliwości estetycznego montażu udostępniając wsparcie dla modułu One Connect Pro oraz oferując wyjątkowy, bezramkowy design. Ciekawostką jest również system dźwięku podążającego za obiektem, emitujący tony z pomocą systemu głośników w ustawieniu 6.2.2

 • Przekątna telewizora
  88-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  8K
 • Matryca telewizora
  OLED
  120 Hz
 • Jasność
  800 nitów

Propozycja od LG to już kosmos, jeśli chodzi o świat telewizorów. Zarówno pod względem ceny, jak i możliwości. Niewiele jest jeszcze na rynku konstrukcji opartych o matrycę OLED, oferujących jednocześnie pełną rozdzielczość 8K. Jeszcze mniej jest takich, o rozmiarze większym, niż 80 cali. Co jeszcze oferuje ten model?

Poza oczywistym dla ekranu OLED wysokim poziomem kontrastu, idealną czernią, jak i wspaniałym kolorem – szybką matrycę 120 Hz oraz najmocniejszy procesor α9 Gen3 AI 8K wykorzystujący algorytmy głębokiego uczenia. Model 88ZX9LA obsługuje wszystkie, poważne standardy HDR – Dolby Vision, Advanced HDR Technicolor, HLG oraz HDR 10 Pro. O uszy zadba sygnał płynący w zgodzie z systemem Dolby Atmos.

Specyficzny jest system podstawki tego telewizora, będący bardziej zintegrowanym stolikiem. Niemożliwy jest montaż na ścianie, lecz najwyraźniej najlepsza technologia wymaga solidnych podstaw do działania.

 • Przekątna telewizora
  65-cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  OLED
  120 Hz
 • Jasność
  760 nitów

A więc macie nieograniczony budżet i chcielibyście zaskoczyć znajomych? Ostatnią propozycją w zestawieniu jest niezwykły OLED o rozmiarze 65 cali, który wyposażono w dedykowany stolik umożliwiający mu… zniknięcie!

Tak, to pierwszy model na rynku wykorzystujący elastyczny, składający się ekran. Podobne rozwiązania widać już w smartfonach. LG R1 przeciera ten szlak producentom telewizorów. Cena jest nieco absurdalna, nie ma się jednak czemu dziwić. Technologia jest młoda i z kolejnymi latami zapewne mocno stanieje.

Poza magią znikającego ekranu model ten oferuje matrycę w standardzie 4K, o częstotliwości wyświetlania 120 Hz. Funkcja zwijania nie pozbawiła go jakości, którą potwierdza zdobycie standardu HDR 10 Pro. Na pokładzie widnieje też obsługa G-Sync i FreeSync, czy obecność procesora wspieranego algorytmami sztucznej inteligencji.


Podsumowanie

Tworząc tego typu zestawienia stawiamy na różnorodność. Każdy z progów cenowych zawiera modele, które dopasowane będą do nieco innego gustu kupującego. Wybraliśmy te najbardziej interesujące, które można nabyć w rozsądnej cenie.

Udowadniamy w nim również, że w dzisiejszych czasach telewizor wyposażony w solidny zestaw nowoczesnych technologii nie musi być tak drogi. Dajcie znać, który model najbardziej wam się spodobał!

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

 • Coraz bardziej się zastanawiam o co tu chodzi. Wszyscy w około trąbią ,że panasonic bije te całe samsungi i lg w przedbiegach a nie macie ich w rankingu. Czy nie jest to celowe zagranie z waszej strony.

  • Panasonic faktycznie bardzo dobrze kalibruje matryce i oferuje bardzo wysoką jakość obrazu, ale za to w kwestii systemu Smart TV już nie są tak konkurencyjni. Drugą bardzo ważną sprawą jest stosunek ceny do oferowanych możliwości / parametrów – przy tworzeniu tego zestawienia Panasonic wypadał kiepsko. Niemniej, właśnie przygotowujemy nową aktualizację do rankingu – i zwrócimy szczególną na modele firmy Panasonic.

 • Czy ktoś posiada może Telewizor Manty 55LUW121D, byłem w sklepie oglądać TV 55 calowe i ten oraz z firmy TCL wypadły bardzo fajnie – cenowo również

 • Trochę czasu zajęło nam wybranie fajnego Tv do salonu. Wypadło na Telewizor LED MANTA 58LUW121D 4K Bardzo dobry stosunek jakości do ceny, posiada wszystko co trzeba do multimedialnego odtwarzania obrazu a w połączeniu z dobrym soundbarem zamienia pokój w salę kinową

 • coraz częściej słysze o tych telewizorkach TCL i się przekonuje, faktycznie mają bardzo dobre parametry i ludzie chwalą