Jaki telewizor wybrać? Ranking 2023

Jaki telewizor wybrać? Ranking 2023

Czy nadejście wiosny stopiło śniegi równie skutecznie, jak sklepy ceny oferowanych telewizorów? Zapraszamy do zapoznania się z wiosennym powiewem świeżości w ofertach sklepowych. Jaki telewizor wybrać, by w majowych miesiącach cieszyć i oko i portfel?

Przygotowaliśmy nową edycję naszego rankingu telewizorów w odpowiedzi na duże zmiany w cenach, jak i w sklepowych ofertach. Ceny topnieją na wiosnę, a telewizory podobnie do roślin wokół zdają się rosnąć. Zapraszamy do przeczytania rankingu telewizorów na wiosnę 2022. Jak zawsze przygotowany z podziałem na progi cenowe, by każdy mógł znaleźć idealny model dla siebie!

W razie wątpliwości zapraszamy na nasz serwer Discord, gdzie zaufana moderacja i użytkownicy bezpośrednio pomogą Wam w wyborze najlepszego telewizora, jak i innych urządzeń 🙂


Telewizor do 1 000 zł

Nasze zestawienie zaczynamy od niezwykle niskiej ceny. Mimo tego, znaleźliśmy sprawdzone i udane konstrukcje cenionych producentów. Prezentujemy więc wam najlepsze telewizory do 1000 zł.

Telewizor Metz
 • Przekątna telewizora
  32 cale
 • Rozdzielczość telewizora
  HD Ready
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  200 nitów

Tanie telewizory stają się coraz lepsze i METZ 32MTC6100Z jest tego najlepszym dowodem. 

Jeszcze do niedawna ekstremalnie cienkie ramki wokół wyświetlacza były zarezerwowane tylko dla tanich modeli, a teraz możemy je znaleźć nawet za mniej niż 1000 zł. Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku systemów Smart TV, który również znalazł się w tym modelu w postaci Android TV. Co ciekawe, wspiera on również funkcję Chromecast odpowiedzialną za wyświetlanie treści z ekranu smartfona bezpośrednio na telewizor. 

O ile powyższe elementy można zaimplementować niewielkim kosztem, tak już z fizycznymi elementami jest nieco ciężej i mowa tu głównie o ekranie. Wyświetlacz METZ 32MTC6100Z nie wyróżnia się niczym w porównaniu do konkurencji. Jest wykonany w technologii LED, oferuje rozdzielczość HD Ready i jasność na poziomie 200 nitów.

W każdym razie METZ 32MTC6100Z można nazwać już nie tylko telewizorem, ale również urządzeniem multimedialnym. Producent rozsądnie skompletował jego elementy i design oraz zadbał o jego funkcjonalność. Dlatego też ciężko przejść obok niego obojętnie w tym przedziale cenowym. 

Telewizor LIN
 • Przekątna telewizora
  40 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  Full HD
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  240 nitów

LIN 40LFHD1200 jest skierowany do osób, którym zależy nieco bardziej na jakości obrazu, niż w poprzedniej propozycji.

Ten niszowy producent zdołał zaimplementować rozdzielczość FullHD i to w matrycy o przekątnej 40 cali. Co więcej panel osiąga jasność 240 nit, zatem więcej niż duża część konkurencji w tym przedziale.

Niemniej jednak zalety tego modelu nie kończą się na wyposażeniu. LIN 40LFHD1200 oferuje również system Smart TV. Co prawda nie należy do najbogatszych i najbardziej rozbudowanych, ale zapewnia dostęp do podstawowych platform jak np. YouTube, Netflix czy też przeglądarki. 

Blaupunkt BN40F1132EEB

Telewizor Blaupunkt
 • Przekątna telewizora
  40 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  Full HD
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  230 nitów

Blaupunkt ma wiele propozycji w tym przedziale cenowym, niemniej jednak ten telewizor jest wart uwagi szczególnie ze względu na rozdzielczość. Mianowice zastosowano w nim matrycę o rozdzielczości Full HD, co jest dość rzadkim zjawiskiem, jak na ten przedział cenowy. 

Jednakże znalazła się w nim kosztem oprogramowania. Ten model nie oferuje żadnej formy Smart TV czy też Android TV. Nie zmienia to faktu, że nadal można podpiąć do niego zewnętrzne urządzenia, takie jak Apple TV, Google Chromecast, albo zwykły komputer czy też laptop. Oczywiście jest on również gotowy na nowy standard DVB‐T2. 

 • Przekątna telewizora
  40 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  Full HD
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  Brak danych

Ten model ma przekątną 40 cali i rozdzielczość FullHD, a także obsługuje technologię HDR10, która zapewnia lepszy kontrast i kolory. Zastosowano w nim standardową matrycę LED, ale za to z bardzo cienkimi ramkami, które sprawiają, że wygląda bardzo nowocześnie. 

Z telewizorem KIVI możecie korzystać z wielu aplikacji i usług internetowych, dzięki systemowi Android TV. Pozwala m.in. oglądać filmy i seriale z Netflix, Amazon Prime Video, YouTube i innych platform streamingowych, ale także pozwala przeglądać strony internetowe i nawet grać w gry. Telewizor łączy się z siecią bezprzewodowo lub przez kabel LAN.

Telewizor KIVI ma również przyzwoity system dźwiękowy, który zapewnia czysty i wyraźny dźwięk. Posiada on certyfikat Dolby Audio, który gwarantuje lepszą jakość dźwięku przestrzennego. Do tego na pokładzie jest dedykowany „Tryb Gry” zmniejszający opóźnienia. 

Telewizor KIVI jest także przygotowany na odbiór nowego sygnału DVB-T2, który zapewni lepszą jakość obrazu i dźwięku z naziemnej telewizji cyfrowej.

Kiano Elegance 32

Telewizor Kiano Elegance
 • Przekątna telewizora
  32 cale
 • Rozdzielczość telewizora
  HD Ready
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  200 nitów

Nie dość, że jest to jedna z najtańszych propozycji w naszym zestawieniu, to jeszcze oferuje jedną z najwyższych klas energetycznych A+. Oczywiście mowa tu o tych odświeżonych, bardziej rygorystycznych klasach.

Wbrew pozorom wcale nie jest to brutalnie okrojony lub przestarzały model. Tak naprawdę jedynie rozdzielczość HD Ready świadczy o jego przynależności do tego przedziału. Natomiast ciągle znajdziemy w nim Start TV z dostępem do Internetu, HDR, DVB-T2, Dolby Audio czy też cienkie ramki wokół ekranu.


Telewizor do 1 500 zł

Drugi próg cenowy wyraźnie wskazuje na spadek cen telewizorów. W tej edycji udało nam się znaleźć propozycje wyposażone w większe o kilka cali matryce, aniżeli ich poprzednicy. Oto najlepsze telewizory do 1500 zł.

Telewizor Hisense
 • Przekątna telewizora
  43 cale
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  200 nitów

Nowy próg cenowy otwieramy dużym skokiem zaawansowania technologicznego. Prezentujemy bowiem pierwszy model telewizora wyposażony w matrycę w standardzie 4K. Propozycja znanego producenta Hisense posiada również garść ciekawych bajerów.

A wśród nich przede wszystkim obsługa standardu wysokiej rozpiętości tonalnej – HDR10+, która zapewnia bardzo wysoki kontrast wyświetlanego obrazu. Jednakże zdecydowanie najciekawszą funkcją jest możliwość sterowania telewizorem z poziomu naszego smartfona za sprawą aplikacji RemoteNow. Dzięki tej opcji bez pilota możemy zmieniać kanały, głośność, ale również nawigować po systemie VIDAA.

W swojej wyjątkowo cienkiej ramce telewizor kryje zestaw dwóch złącz HDMI oraz dwóch USB. Poza przewodami sprzęt ten można wpiąć do sieci WiFi, urządzeń Bluetooth czy anteny telewizji naziemnej. Model ten wspiera nadawanie w DVB-T2.

Telewizor hisense
 • Przekątna telewizora
  50 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  300 nitów

To ostatni raz, kiedy w tym rankingu naginamy budżet, ale mamy na to usprawiedliwienie. Za nieco ponad 1500 złotych upolować można telewizor Hisense o wyjątkowo dużym w stosunku do ceny rozmiarze 50 cali.

Duża matryca wyświetla obraz o rozdzielczości 4K UHD. Imponujący będzie również kontrast oglądanych materiałów, zapewniony spełnieniem wymogów standardu HDR10 i HLG. Wbudowany system Smart TV zapewnia obsługę popularnych usług VOD, a jakość obrazu stale poprawia system redukcji szumów czy aktywnego dopasowania podświetlenia.

Hisense HISENSE 50A6BG wyposażony został w tuner DVB-T2 oraz bogaty zestaw trzech złącz HDMI i pary portów USB. Na pokładzie jest również zestaw technologii bezprzewodowych – WiFi i Bluetooth.

Telewizor Manta
 • Przekątna telewizora
  43 cale
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  210 nitów

Manta to firma, która generalnie nie cieszy się dobrą opinią wśród konsumentów. Niemniej jednak każdy producent ma lepsze i gorsze produkty. Wszystko wskazuje na to, że telewizor Manta 43LUN120D jest właśnie tym lepszym. 

Mianowicie jest to jeden z najtańszych telewizorów 4K, o ile nie najtańszy na całym polskim rynku. Oczywiście nie jest to żaden zniewalający panel – oferuje przeciętną jasność na poziomie 210 nitów oraz odświeżanie na poziomie 50 Hz. Niemniej jednak wysokie zagęszczenie pikseli przy przekątnej 43 cali zapewnia dobre jak na tę półkę cenową doznania wizualne.  

Niestety taki panel kosztuje na tyle dużo, że producent został zmuszony zrezygnować z implementacji jakiegokolwiek systemu oraz dostępu do Internetu. W związku z tym telewizor ten służy tradycyjnie do wyświetlania obrazu z zewnętrznych nadajników. Niemniej jednak jeżeli komuś zależy na 4K, a nie potrzebuje dodatkowego oprogramowania, to jest to świetny wybór. 

 • Przekątna telewizora
  50 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  Brak danych

Telewizor SHARP 50DN2EA to model, który z pewnością zadowoli osoby szukające dużej przekątnej i wysokiej jakości obrazu za niewielkie pieniądze. Bowiem ma on 50‐calowy ekran o rozdzielczości 4K, która zapewnia ostrość i szczegółowość nawet z bliska. Dodatkowo, telewizor obsługuje technologie HDR10 i Dolby Vision, które poprawiają kontrast i kolory. 

Telewizor SHARP 50DN2EA ma również zalety pod względem płynności obrazu. Jego częstotliwość odświeżania wynosi 60 Hz, co eliminuje efekt smużenia i zapewnia płynne przejścia. Natomiast 4 złącza HDMI 2.0 umożliwiają podłączenie urządzeń, takich jak konsole czy dekodery. 

Telewizor SHARP 50DN2EA ma również system Android TV, który zapewnia dostęp do Internetu i wielu aplikacji i serwisów streamingowych. Można na nim oglądać filmy i seriale z Netflix, HBO GO czy Amazon Prime Video bez dodatkowych urządzeń. Telewizor jest także przygotowany na nowy standard naziemnej telewizji cyfrowej DVB‐T2.

 • Przekątna telewizora
  43 cale
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  270 nitów

Ten model oferuje rozdzielczość 4K, obsługę technologii Dolby Vision i Dolby Atmos. Na pokładzie ma także złącze HDMI 2.1, które zapewnia płynną transmisję obrazu z konsol i komputerów, oraz nową technologię ALL zapewniającą niskie opóźnienia wraz z „Trybem Gry”. Poza tym wyświetlacz osiąga jasność 270 nitów i obsługuje standard HDR10, co sprawia, że kolory są żywe i realistyczne.

Telewizor TCL 43P735 pracuje pod kontrolą systemu Android TV, który daje dostęp do wielu aplikacji, serwisów streamingowych, a nawet Asystenta Google. Dzięki niemu także można łatwo połączyć się z Internetem za pomocą Wi‐Fi lub LAN, a także sparować urządzenia z funkcją Bluetooth. Telewizor ten jest również gotowy na odbiór nowego sygnału DVB‐T2, który zapewni lepszą jakość obrazu i dźwięku.

Do tego warto zaznaczyć, że telewizor TCL 43P735 ma elegancki design z cienkimi ramkami i metalową podstawą. 


Telewizor do 2 000 zł

Kolejny próg cenowy otwierają nam pierwsze modele, wyposażone w bardzo unikalne technologie. Prezentujemy więc wam najciekawsze i najlepsze telewizory do 2000 zł.

Philips 43PUS7657

 • Przekątna telewizora
  43 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
  Ambilight
 • Jasność
  Brak danych

Pierwszą propozycją w tym progu cenowym jest telewizor Philips, nieco mniejszy, niż niektóre poprzednie propozycje. Braki w rozmiarze nadrabia obecnością technologii Ambilight x3, która z pomocą oświetlenia LED zwiększy wyświetlaną scenę do setek cali.

Obraz wyświetlany przez matrycę tego modelu ma rozdzielczość 4K UHD. Jakość wrażeń wizualnych gwarantowana jest przez wysoką rozpiętość tonalną – spełniając wymogi standardów HDR10, HLG czy Dolby Vision. Zadbano również o jakość dźwięku emitowanego w standardzie Dolby Atmos. Producent nie zapomniał również o designie – ten jest minimalistyczny, smukły i subtelny, dzięki czemu wtapia się w tło otoczenia bez zbędnego wyróżniania się.

Co więcej, wspiera on technologię VRR i odświeżanie ekranu na poziomie 60 Hz. W związku z tym jest świetną propozycją dla graczy konsolowych, szczególnie tych, którzy używają PlayStation 5.

System Smart oparty o platformę Android TV zapewnia pełne wsparcie każdej, dostępnej w naszym kraju usługi VOD. Pod wąską ramką ukryto bardzo duży zestaw 4 złącz HDMI oraz pary USB. Telewizor w trybie bezprzewodowym łączy się po sieci WiFi oraz Bluetooth, a tuner wyposażono w wsparcie standardu DVB-T2.

 • Przekątna telewizora
  43-cale
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  QLED
 • Jasność
  300 nitów

Kolejna propozycja na naszej liście to model firmy Hisense, będący pierwszym w naszym zestawieniu telewizorem, posiadającym matrycę QLED. Technologia kropek kwantowych pozwalająca na poszerzenie palety barw względem typowej matrycy LCD.

Telewizor Hisense 43A7GQ to pełne wsparcie rozdzielczości 4K oraz ponad miliard kolorów. Jest kompatybilny ze standardem Dolby Vision oraz HDR10+, gwarantując szeroką rozpiętość tonalną. Czterordzeniowy procesor zapewnia płynne działanie systemu Smart TV, który obsłuży wszystkie popularne platformy VOD. Jakość toru audio gwarantowana jest przez obsługę standardu Dolby Atmos.

Model ten obsługuje tryb dla graczy minimalizujący opóźnienia, zautomatyzowany czujnik jasności otoczenia oraz szeroki zestaw złącz i technologii przesyłu danych.

 • Przekątna telewizora
  58 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LED
 • Jasność
  330 nitów

Jeśli szukacie telewizora o dużej przekątnej, który nie zrujnuje waszego budżetu, to TCL 58P635 może być dla was idealnym wyborem. Ten model ma 58‐calowy ekran LED z rozdzielczością 4K UHD i obsługą technologii Dolby Vision i HDR10, które zapewniają żywe i realistyczne kolory. W tym przedziale cenowym ciężko o większy wyświetlacz. 

Co więcej, TCL 58P635 ma wbudowany system Android TV, który daje dostęp do wielu aplikacji i usług strumieniowych. Możecie też korzystać z Asystenta Google, aby sterować telewizorem głosem lub połączyć go z innymi urządzeniami inteligentnego domu.

TCL 58P635 nie zapomina też o graczach, bowiem ma tryb gry, który redukuje opóźnienie ekranu do minimum oraz odświeżanie na poziomie 60 Hz. Do tego TCL 58P635 może pochwalić się głośnikami z certyfikatem Dolby Audio, które zapewniają przestrzenny i immersyjny dźwięk.

 • Przekątna telewizora
  50 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LED
 • Jasność
  Brak danych

Przyszła kolej na Sharp 50DN4EA, czyli telewizor z ciekawymi i unikatowymi dodatkami. Jednakże zanim przejdziemy do nich skupmy się na jego parametrach. 

Mianowicie mówimy tu o telewizorze z nieco większą przekątną w porównaniu do powyższych propozycji, bo mówimy tutaj aż o 50 calach. Co prawda mowa tu o matrycy LED, a nie QLED, ale spokojnie – ona również wspiera Dolby Vision, HDR10 i HLG. 

Natomiast przechodząc do ciekawszych rzeczy, ciężko nie zacząć od wspomnienia o wbudowanych głośnikach od cenionej firmy Harman Kardon. Co więcej ich możliwości dodatkowo udoskonalona technologia DTS Virtual:X oraz Dolby Atmos. Sharp w tym modelu położył duży nacisk na doznania dźwiękowe, jak żaden inny producent.

Kolejną zaskakującą cechą tego telewizora jest obecność wbudowanego czytnika kart SD. Dzięki niemu wygodnie możemy wyświetlić to co zdołaliśmy uchwycić naszym smartfonem lub aparatem, albo obejrzeć jakikolwiek inny film. Natomiast jeżeli nie dysponujecie kartami SD, to zawsze możecie bezprzewodowo transmitować treści z waszego smartfona na telewizor za pomocą Chromecasta.

A jeżeli to również was nie interesuje, to na pewno skorzystacie z systemu Android TV, który gwarantuje dostęp do wszystkich popularnych platform streamingowych.

 • Przekątna telewizora
  50 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LED
 • Jasność
  350 nitów

Zostając przy większych propozycjach przechodzimy do Hisense 50A63H. Niestety jeszcze w tym przedziale duże przekątne wiążą się z kompromisami. W tym wypadku zamiast matrycy QLED mamy LCD. Niemniej jednak model ten oferuje również kilka przydatnych rzeczy w ramach rekompensaty. 

Ale zanim o nich, to muszę zaznaczyć, że jest to bardzo przyzwoity panel LCD. Umożliwia oglądanie treści w pełnym 4K UHD, a dzięki HDR10+ obraz dodatkowo charakteryzuje się bardzo szeroką rozpiętością tonalną. Co więcej, jest również zdolny do osiągania jasności na poziomie 300 nitów i wspiera technologię Dolby Vision. Pełnię możliwości tego wyświetlacza można zobaczyć na platformach streamingowcyh do których mamy dostęp za sprawą autorskiego systemu Smart TV Hisense VIDAA. 

Miłym dodatkiem dla graczy, szczególnie konsolowych, jest obecna na pokładzie technologia VRR oraz tryb niskiego opóźnienia.

 • Przekątna telewizora
  50 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LED
 • Jasność
  330 nitów

Słyszeliście o smartfonach realme? To teraz kolej abyście usłyszeli o telewizorze tej firmy, a dokładnie o modelu MV2005. 

Ma on 50‐calowy ekran z rozdzielczością 4K UHD i obsługą technologii Dolby Vision i HDR10+, które zapewniają żywe i realistyczne kolory nawet na standardowej matrycy LED. Telewizor realme MV2005 ma również system dźwiękowy Dolby Atmos, który tworzy przestrzenny i immersyjny efekt akustyczny. Co więcej, telewizor ten działa na systemie Android TV, który daje dostęp do wielu aplikacji i usług strumieniowych. Telewizor realme MV2005 jest również przyjazny dla graczy, ponieważ ma tryb gry z niskim opóźnieniem ekranu. 

Co więcej, ma on niezmiernie cienkie ramki, które sprawiają, że idealnie wtapia się tło, dzięki czemu wygląda bardzo nowocześnie.

 • Przekątna telewizora
  58 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  330 nitów

TCL słynie z telewizorów o wysokim stosunku jakości do ceny, między innymi za sprawą właśnie tego modelu. Ten 58P63 oferuje bardzo konkurencyjną matrycę, oprogramowanie, jak i design. 

Może i nie oferuje panelu QLED, ale za to ten zaimplementowany cechuje się wysoką liczbą stref podświetlenia oraz dobrą kalibracją. Zatem finalnie oferuje bardzo duży kontrast i nasycenie barw nawet jak na matrycę LCD. Natomiast ta jest zamknięta w smukłej obudowie z wybitnie cienkimi ramkami wokół obrazu.

W związku z tym, że bazuje na systemie Android TV to gwarantuje dostęp do wszystkich popularnych usług streamingowych, przeglądarki i innych aplikacji. Poza tym w oprogramowaniu znajdziemy automatycznie włączający się tryb gry, Asystenta Google, Chromecast, czy też Google TV. 

 • Przekątna telewizora
  50 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LED
  60 Hz
 • Jasność
  300 nitów

W obecnych czasach kupienie dobrego, dużego telewizora w cenie poniżej 2000 zł, nie jest zbyt wielkim wyczynem, głównie ze względu na szeroką dostępność tego typu pozycji od większości producentów na rynku. Czego więc możemy oczekiwać na przykład od HISENSE 50A6K?

Ten konkretny, 50-calowy telewizor Hisense z technologią LED z obsługą Smart TV, oferuje nam podstawową częstotliwość odświeżania na poziomie 60 Hz. Jeśli poszukujecie urządzenia przede wszystkim do oglądania naziemnej telewizji, to ten model się do tego nada, bowiem obsługuje on standard kodowania H.265/HEVC. 

W HISENSE 50A6K znalazł się ekran o jasności 300 nitów o rozdzielczości 3840 x 2160 w formacie 4K Ultra HD. Ten 10-kilogramowy telewizor obsługuje również Wi-Fi, dzięki czemu bez najmniejszego problemu podłączymy go do domowego lub biurowej sieci internetowej bez żadnych dodatkowych kabli.


Telewizor do 3 000 zł

Dorzucamy tysiąc złotych do puli na zakupy i otrzymujemy… Kolejne modele dopakowane unikalnymi technologiami, tym razem wyposażone w całkiem duże matryce. Przedstawiamy wam najlepsze telewizory do 3000 zł.

 • Przekątna telewizora
  50 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  QLED
 • Jasność
  400 nitów

Próg cenowy otwiera nam propozycja od Samsunga kusząca obecnością technologii QLED. Producent zadbał o wąską ramkę w parze z zaskakującą grubością telewizora tylko 2,57 centymetra. Gwarantuje to jego nowoczesny wygląd w tonie minimalizmu i estetyczny charakter w przypadku montażu na ścianie. 

Natomiast jeżeli chodzi o doznania wizualne, to mamy tutaj do czynienia z matrycą QLED z rozdzielczością 4K UHD. Wyświetlacze wykonane tej technologii charakteryzują się wysoką jasnością, dużym nasyceniem barw oraz dość głębokimi czerniami. Jednakże w tym modelu dodatkowo jakość obrazu udoskonala technologia HDR10+.

Ciekawym dodatkiem jest autorski pilot Samsunga noszący nazwę SolaCell, który nieustannie ładuje się za sprawą enegii słonecznej, ale nie tylko. Energię czerpie również ze sztucznego oświetlenia, a nawet fal radiowych, które są praktycznie wszędzie dookoła nas.

Telewizor oferuje bogaty zestaw aż trzech złącz HDMI, dwóch portów USB, jak i wsparcie dla wszystkich, popularnych w naszym kraju usług streamingowych za sprawą systemu Tizen TV. Do tego umożliwia włączenie trybu gry, który zmniejsza czas reakcji matrycy do zaledwie 8 ms. Te dodatki wraz z bardzo dobrą specyfikacją czynią go jednym z najbardziej uniwersalnych telewizorów.

Philips 65PUS7956

 • Przekątna telewizora
  65 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
  Ambilight
 • Jasność
  1000 nitów

Oto kolejna propozycja w naszym zestawieniu, oferująca technologię podświetlenia Ambilight. Tym razem w nieco większym wymiarze 65 cali, ze wsparciem HDR i rozdzielczością 4K w zestawie.

Emocje podczas największych pościgów czy zachwyty z oglądania ogromnego pejzażu – efekt użycia tego telewizora w parze z oświetleniem Philips Hue zmieni salon w niezwykłe miejsce filmowych doświadczeń. Ta unikalna technologia pozwala wyrwać się obrazom poza ramę i dostarczyć niebywałych wrażeń.

Jakość wyświetlanych materiałów zapewnia wsparcie technologii HDR, o standardzie spełniającym wymogi certyfikatów HDR10, HLG czy Dolby Vision. Philips 65PUS7956 to również bogata paleta złącz oraz technologii bezprzewodowych.

 • Przekątna telewizora
  50 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
  NanoCell
 • Jasność
  400 nitów

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć również tego bardzo uczciwie wycenionego modelu od LG. Niemniej jednak wiele osób, może się nie zgodzić co do kwestii jego opłacalności, więc śpieszę z wytłumaczeniem. 

Teoretyczne w okolicach 2500 zł telewizor powinien być już wyposażony w podstawową matrycę QLED. Jednakże LG zdecydowało się zaimplementować do niego nieco tańszy panel LCD, ale stosujący technologię NanoCell. Ta warstwa filtrująca niedoskonałościtanich paneli w połączeniu ze strefowym podświetleniem finalnie dogania jakością panele QLED z tej, jak i nieco wyższej półki. A ten efekt jest jeszcze mocniejszy wraz z technologią HDR10 Pro, jak i trybem FILMMAKER MODE. 

Natomiast miłym dodatkiem jest pilot z żyroskopem, który działa jak magiczna różdżka. Pozwala on wygodnie nawigować po autorskim systemie Smart TV LG jakim jest WebOs 7.0. Ten gwarantuje dostęp do wszystkich popularnych platform streamingowych, a nawet GeForce Now, czyli platformy do grania w gry w chmurze.

Panasonic TX‐55LX650E

 • Przekątna telewizora
  55 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  250 nitów

Telewizory Panasonica często rotują w tym przedziale cenowym. Tym razem przyszła pora na TX‐55LX650E, czyli urządzenie skierowane do entuzjastów kina. 

Jego grupę docelową potwierdza fenomenalnie skalibrowana matryca LED, wraz z technologią HDR10, HLG i Dolby Vision. Do tego mamy opcję włączenia trybu Filmmaker Mode, dostosowującego parametry obrazu tak, aby odpowiadały temu, co miał na myśli reżyser. Natomiast za sprawą Android TV i pilota ze skrótami bez problemu dostaniemy się do ulubionych serwisów streamingowych czy też przeglądarki.

Mimo to, że oferuje odświeżanie tylko na poziomie 50 Hz, to nadal oferuje tryb gry, co docenią gracze konsolowi. 

 • Przekątna telewizora
  65 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  Brak Danych

I znów zamykamy próg cenowy propozycją o największym rozmiarze. Telewizor firmy Sharp posiada matrycę o wielkości aż 70 cali, wyświetlającą obraz w rozdzielczości 4K przy wysokiej rozpiętości tonalnej.

Model ten działa pod kontrolą systemu Android TV zapewniającej pełną obsługę serwisów VOD i ponad 7000 aplikacji. Wysoką jakość wyświetlania materiałów filmowych gwarantuje wsparcie standardu HDR10 oraz HLG, a dedykowany system Active Motion 600 gwarantuje ostrość dynamicznych scen akcji czy uruchamianych gier. Sharp 65FN2EA dba również o jakość dźwięku oferując zestaw głośników firmy Harman / Kardon, współpracujących z sygnałem nadawanym w standardzie DTS Virtual:X.

Telewizor wyposażono w wsparcie dla kodeka HEVC/H.265 oraz tuner w standardzie DVB-T2. Model 65FN2EA umożliwia również sterowanie głosem – z pomocą mikrofonu w pilocie działającym pod systemem Google Assistant. Propozycja firmy Sharp posiada imponujący zestaw aż czterech złącz HDMI i dwóch USB. Wyposażono ją również w czytnik kart MicroSD.

PANASONIC TX-55LX650E

 • Przekątna telewizora
  55 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LED
  50 Hz
 • Jasność

Nie trzeba ukrywać, że większość telewizorów w niższych kategoriach cenowych jest do siebie bardzo zbliżona, zarówno pod względem jakości matryc, jak i obsługiwanych technologii. Mimo to, na rynku jest tak dużo propozycji, że spokojnie możemy dokonywać zakupu na podstawie tych specyfikacji, na których zależy nam najbardziej.

Choć w przypadku modelu od Panasonic znalazła się matryca LED o częstotliwości 50 Hz, czyli nieco niższej, niż w przypadku podobnych cenowo propozycjach, duża część użytkowników nawet nie zauważy różnicy. PANASONIC TX-55LX650E raczej nie jest typowym telewizorem dla graczy, ale jak najbardziej spełni oczekiwania standardowych widzów, czy nawet kinomaniaków.

Urządzenie to obsługuje zarówno Smart TV, jak i Android TV, ale też Wi-Fi, co oznacza brak zbędnych kabli. Dzięki funkcji Asystent Google, którą włączamy poprzez naciśnięcie przycisku na pilocie, możemy głosowo sterować telewizorem i wydawać mu polecenia, np. o przełączeniu programu czy zwiększeniu głośności.

 • Przekątna telewizora
  50 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LED
  60 Hz
 • Jasność

Kolejną propozycją na naszej liście jest SONY KD-50X75WL, czyli 50-calowy telewizor, w którym również (raczej bez większych zaskoczeń, jeśli chodzi o tę półkę cenową), znalazła się matryca LED. Ten model wyświetla obraz w formacie 4K UHD w rozdzielczości 3840 x 2160.

Jeśli chodzi o częstotliwość odświeżania ekranu, to tutaj otrzymujemy możliwość przełączania wartości z 50, na 60 Hz, co powinno sprawić, że ruch na ekranie będzie nieco bardziej płynny. Za optymalizację ruchu odpowiada technologia Motionflow XR 200 Hz, która wspólnie z trybem gry, może dodatkowo uwydatnić pozytywne wrażenia z oglądania czy rozgrywki na tym telewizorze.

Podobnie jak w przypadku konkurencyjnych modeli, telewizor od Sony obsługuje Smart TV na bazie systemu Google TV (Android 10), dzięki czemu mamy dostęp do przeglądarki internetowej i najpopularniejszych aplikacji streamingowych, jak Netflix, Prime Video, Apple TV, Disney+, czy HBO Max.

 • Przekątna telewizora
  70 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LED
  60 Hz
 • Jasność

Co do złotówki, przedział cenowy do 3000 PLN domyka SHARP 70FN7EA. Telewizor ten wyróżnia się nieco większym ekranem od pozostałych propozycji z tej kategorii, bowiem mówimy tutaj o 70-calowej matrycy LED z bazową częstotliwością odświeżania 60 Hz.

Rozdzielczość 3840 x 2160, format 4K UHD, Dolby Vision i HDR10 to tylko niektóre z aspektów, które przemawiają za słusznością wyboru tego konkretnego telewizora. Rzecz jasna jest on przystosowany do obsługi standardu DVB-T2/HEVC/H.265, dzięki czemu bez problemu możemy na nim oglądać naziemną telewizję. 

Oprócz tego, jest to telewizor Smart TV, co oznacza, że nada się idealnie do oglądania klimatycznych, wieczornych seansów. Z tyłu urządzenia znajdziemy uchwyt ścienny, więc w razie potrzeby możemy go zawiesić, zamiast stawiać na szafce.


Telewizor do 4 000 zł

Ten próg cenowy to kolejny dowód na obniżające się ceny telewizorów. Co więcej, to też ten etap w naszym rankignu, gdzie kompromisy są już naprawdę niewielkie i telewizory są coraz bardziej uniwersalne, bo mają praktycznie wszystko. Prezentujemy najciekawsze i najlepsze telewizory do 4000 zł.

Samsung QE55Q80BAT

 • Przekątna telewizora
  55 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  QLED
  120 Hz
 • Jasność
  500 nitów

Kolejną propozycją jest nieco większy telewizor wyposażony w technologię QLED, poprawiającą jakość kolorów względem tradycyjnych matryc LCD. Ekran umożliwia wyświetlanie nawet 120 klatek na sekundę, a całość działa pod kontrolą sprawdzonego systemu Tizen.

Procesor AI Quantum 4K zadba o jakość materiału z pomocą sztucznej inteligencji, a technologia kropek kwantowych wsparta została systemem podwójnego podświetlenia LED, dopasowującego się do charakteru wyświetlanej treści. Gracze ucieszą się na widok rozbudowanego panelu konfiguracyjnego oraz obecności technologii FreeSync Premium Pro.

Samsung QE55Q80BAT spełnia standard HDR10+ a system adaptacji obrazu telewizor do warunków otoczenia. Model ten wyposażono w wyjątkowo duży zestaw 4 złącz HDMI, dwóch USB oraz pełen pakiet bezprzewodowych systemów łączności.

 • Przekątna telewizora
  55 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  QLED
  144 Hz
 • Jasność
  1000 nitów

TCL 55C745 oferuje nie tylko bazowo żywe i naturalne kolory, ale także obsługę wielu standardów wyświetlania, takich jak HDR10, Dolby Vision i HLG. Dzięki temu możecie cieszyć się doskonałym odwzorowaniem szczegółów i kontrastu w każdej scenie na 55‐calowym ekranie z matrycą QLED.

TCL 55C745 to także świetny wybór dla graczy, ponieważ posiada złącze HDMI 2.1, które umożliwia korzystanie z zaawansowanych funkcji, takich jak odświeżanie obrazu na poziomie 144 Hz, tryb niskiego opóźnienia ALLM i adaptacyjna synchronizacja VRR. Te technologie zapewniają płynność i responsywność rozgrywki na najwyższym poziomie.

Telewizor ten pracuje pod kontrolą systemu Google TV, który jest intuicyjny i bogaty w aplikacje. Możecie łatwo dostosować go do swoich preferencji i potrzeb, korzystając z Asystenta Google lub Amazon Alexa. Telewizor ten obsługuje także Google Chromecast i Wi‐Fi, co ułatwia przesyłanie treści z innych urządzeń. A jeśli chcecie oglądać telewizję naziemną, to nie musicie się martwić o kompatybilność z nowym sygnałem DVB‐T2.

Philips 65PUS8057

 • Przekątna telewizora
  65 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  400 nitów

Doskonale zdajemy sobie sprawę jak wielu zwolenników ma technologia Ambilight Philipsa… i słusznie. Dynamiczne oświetlenie rozpraszane na ścianie za telewizorem dodatkowo wzmaga wrażenia z oglądanych treści. Natomiast w połączeniu z telewizorem z dużą przekątną ten efekt jest jeszcze lepszy. Dlatego też nie mogliśmy nie zawrzeć w naszym zestawieniu Philipsa 65PUS8057 o dość dużej przekątnej 65 cali. 

Model ten zdecydowanie nie jest królem jakości obrazu w tym przedziale cenowym. Mianowicie oferuje tylko standardową matrycę LCD ze standardowym odświeżaniem 60 Hz. Jednak obsługa standardu HDR10 oraz Dolby Vision i kluczowa technologia Ambilight znacznie rekompensują jakość samej matrycy. 

Gracze docenią tryb niskiego opóźnienia matrycy oraz wsparcie technologii VRR. Co więcej, również skorzystają z dobrodziejstw technologii Ambilight w trakcie rozgrywki. Natomiast wszyscy ucieszą się z systemu Android TV, który jest napakowany aplikacjami oraz platformami VOD.

Hisense 55E7KQ Pro

 • Przekątna telewizora
  55 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  QLED
  144 Hz
 • Jasność
  350 nitów

Jeśli szukacie telewizora, który łączy w sobie matrycę QLED, szybkie odświeżanie obrazu i dużą przekątną z atrakcyjną ceną, to warto zwrócić uwagę na ten model od Hisense. 

55E7KQ Pro wykorzystuje matrycę QLED z kwantowymi kropkami, która zapewnia bogate i naturalne kolory oraz głęboką czerń. Ponadto dzięki rozdzielczości 4K i odświeżaniu na poziomie 144 Hz obraz jest płynny i szczegółowy. Całokształt dodatkowo udoskonalają również standardy HDR10+ i Dolby Vision.  

HISENSE 55E7KQ Pro ma również wiele innych zalet, takich jak wbudowane głośniki Dolby Atmos, które tworzą przestrzenny i realistyczny dźwięk, system operacyjny VIDAA z dostępem do wielu aplikacji i usług streamingowych oraz funkcje ułatwiające grę na konsoli lub komputerze, takie jak tryb niskiego opóźnienia, VRR i AMD FreeSync.


Telewizor do 5 000 zł

Ten próg cenowy to już pełny wachlarz wszystkich ciekawych technologii w parze z dużym rozmiarem. Zadbaliśmy o różnorodność w rozmiarach ekranu. Przed wami najlepsze telewizory do 5000 zł.

 • Przekątna telewizora
  55 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  miniLED
  144 Hz
 • Jasność
  2000 nitów

Mimo to, że TCL 55C845 nie ma matrycy OLED to i tak zachwyca jakością obrazu, gdyż dysponuje technologią miniLED. Ten typ matryc także zapewnia głęboką czerń, żywe kolory, ale także wysoką jasność. Dzięki temu możecie cieszyć się realistycznym i dynamicznym obrazem zarówno w ciemności, jak i w pełnym słońcu. On również jako jeden z pierwszych sprowadza ten typ matrycy do tego przedziału cenowego, co jest nie lada osiągnięciem.

Co więcej, panel w tym modelu może osiągać odświeżanie obrazu nawet na poziomie 144 Hz, co w szczególności zadowoli wymagających graczy. Tak samo ucieszy ich Freesync Premium Pro, a także złącze HDMI 2.1, które wiąże się z kolejnym szeregiem udoskonaleń wyświetlania obrazu.

Telewizor TCL 55C845 ma również wiele zalet pod względem funkcjonalności. Wyposażony jest w system Android TV, który daje dostęp do bogatej oferty aplikacji i usług streamingowych. Możecie też korzystać z asystenta głosowego Google Assistant lub Amazon Alexa, aby sterować telewizorem i innymi urządzeniami inteligentnymi za pomocą komend głosowych. Ponadto, telewizor ten ma wbudowane głośniki Onkyo z certyfikatem Dolby Atmos, który zapewniają doskonały dźwięk przestrzenny.

Philips 48OLED707

 • Przekątna telewizora
  48 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  OLED
  120 Hz
 • Jasność
  670 nitów

Przedział 5000 zł to ten moment w naszym zestawieniu, gdzie nareszcie bez większych problemów można znaleźć matryce OLED. W tej edycji zaczynamy od modelu Philips 48OLED707, który zaskakuje nie tylko panelem wysokiej jakości, ale również obecnością widowiskowej technologii Ambilight. 

Nieco wyżej chwaliliśmy model z tą samą technologią dynamicznego oświetlenia, ale ze znacznie tańszą matrycą LCD. Jednakże teraz przyszła kolej na połączenie Ambilight z perfekcyjnymi czerniami i niespotykanym w niższych półkach nasyceniem barw zarezerwowanym dla matryc OLED. A jeżeli 48 cali to dla Was za mało, to nic poza budżetem nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić ten sam model tylko w wariancie z większą przekątną.

Co więcej, Philips 48OLED707 oferuje również odświeżanie na poziomie 120 Hz, które doceni każdy gracz. Dla tej grupy równie mile widziane jest też wsparcie dla technologii AMD FreeSync Premium, Nvidia G-Sync oraz VRR. 

A skoro nie zabrakło takich dodatków z wyższej półki, to również nie obyło się bez bogatego systemu Android TV, całego szeregu łączności bezprzewodowych oraz popularnych asystentów głosowych. Zatem na tym telewizorze obejrzycie treści z praktycznie każdej platformy VOD oraz możecie wygodnie transmitować obraz z własnego smartfona.

 • Przekątna telewizora
  75 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  QLED
  144 Hz
 • Jasność
  330 nitów

W głębi duszy każdy skrycie marzy o gigantycznym telewizorze, który rozmiarem przerasta okno w salonie. Zarówno my, jak i TCL doskonale o tym wiemy, dlatego też na rynku oraz w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu 75C735. 

Większość dużych telewizorów nie może pochwalić się głębokimi czerniami oraz wysokim nasyceniem barw, gdyż mają dość tanie matryce LED. Jednakże TCL 75C735 dysponuje matrycą o przekątnej aż 75 cali i to wykonanej w technologii QLED z wyższej półki! Zatem kompletnie nie wpisuje się w tę regułę i miażdży swoją konkurencję jakością obrazu. A gdyby tego było mało, ta wielka matryca jest odświeżana z częstotliwością 144 Hz nawet przy 4K!

Naturalnie jak na telewizor za takie pieniądze nie brakuje mu niczego. Tak jak wszystkie inne oferuje system SmartTV w postaci GoogleTV, cały szereg złącz, HDR10, Dolby Vision, tryb gry i niskiego opóźnienia. Zatem jest to kompletny i uniwersalny duży telewizor bez większych kompromisów.

 • Przekątna telewizora
  48 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  OLED Evo
  120 Hz
 • Jasność
  430 nitów

Natomiast jeżeli nie zależy Wam na wielkości, a zdumiewającej jakości obrazu, to też mamy dla Was propozycję i to niezmiernie ciężką do odrzucenia jeżeli macie wolne 5000 zł. Tym razem mowa o OLED48C21LA, czyli telewizorze z flagową matrycą OLED Evo od LG. 

Matryce OLED Evo to znacznie udoskonaloną największy mankament zwykłych paneli OLED, czyli maksymalną jasność. Ta rzekomo jest nawet 20% wyższa. W tym modelu wynosi 430 nitów, czyli stosunkowo dużo, szczególnie jeżeli uwzględnimy to, że kosztuje mniej niż 5000 zł. Taką jasnością jeszcze kilka lat temu dysponowały tylko dwa razy droższe telewizory OLED. Niemniej jednak czasy na rynku telewizorów ewidentnie zmieniły się na lepsze. A poza tym to dalej świetny panel, który dysponuje nieskończonymi czerniami, doskonałym nasyceniem i zawrotnie szybkimi pikselami. 

Jak na telewizor LG przystało, nie zabrakło w nim systemu WebOS, po którym możemy nawigować interaktywnym pilotem imitującym różdżkę. Z jego poziomu dostaniemy się do każdej popularnej platformy VOD czy też przeglądarki. A ci co lubią szperać znajdą dużo dodatkowych opcji, w tym możliwość personalizacji wielu elementów. 

LG tworząc ten model nie zapomniało o graczach i przygotowało dla nich cały szereg udogodnień. Mowa tu chociażby o wszystkich technikach synchronizacji obrazu czy też arcypłynnym odświeżaniu 120 Hz.

Samsung QE55QN85B

 • Przekątna telewizora
  55 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  Neo QLED
  120 Hz
 • Jasność
  600 nitów

Kolejną propozycją od Samsunga jest tym razem model wyposażony w technologię Neo QLED. Jak sama nazwa wskazuje jest to wariacja matrycy QLED, ale znacznie udoskonalona szczególnie pod względem jasności maksymalnej. Mianowicie mówimy tu aż o przeskoku na zatrważające 1500 nitów, czyli poziom jasności znany z flagowych smartfonów.

Na tym telewizorze moglibyście oglądać treści nawet gdyby na niego bezpośrednio padało światło słoneczne. Jednakże wysoka jasność to nie tylko widoczność, ale ogromny kontrast i wysoki dynamiczny zakres tonalny, który zapewnia certyfikat HDR 1500 i technologia HDR10+. Co więcej, dysponuje on odświeżaniem na poziomie 120Hz oraz trybem niskiego opóźnienia, który docenią wszyscy gracze. 

Producent chwali się również implementacją bardzo wydajnego procesora, który ma zapewniać płynność działania autorskiego systemu Tizen. Z jego poziomu macie dostęp do wszystkich najpopularniejszych platform streamingowych oraz całego szeregu przydatnych funkcji i udogodnień. 

Warto też zaznaczyć jak smukły jest Samsung QE55QN85B. Bowiem telewizor ten na całej swojej powierzchni jest równomiernie cienki, co pozwala estetycznie przytwierdzić go do ściany.

JVC LT‐55VAO9200

 • Przekątna telewizora
  55 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  OLED
  100 Hz
 • Jasność
  Brak danych

JVC LT‐55VAO9200 jak jeden z niewielu telewizorów sprowadza matrycę OLED o przekątnej 55 cali i to w dodatku z odświeżaniem na poziomie 100 Hz. 

Jednakże ma on też cienką i elegancką ramkę, która nadaje mu nowoczesnego wyglądu. Po drugie, telewizor ten jest wyposażony w głośniki z technologią Dolby Atmos, które zapewniają bogate i przestrzenne brzmienie. Po trzecie, telewizor ten obsługuje najnowsze standardy HDR, takie jak Dolby Vision i HDR10+, które dodatkowo poprawiają fenomenalny obraz produkowany przez matrycę OLED.

Co więcej, JVC LT‐55VAO9200 ma system operacyjny Android TV, który daje dostęp do wielu aplikacji i usług strumieniowych, takich jak Netflix, YouTube czy HBO GO. Możecie też korzystać z asystentów głosowych Google Assistant i Amazon Alexa, aby sterować telewizorem za pomocą własnego głosu. Do tego ma wygodną funkcję Chromecast. A jeśli lubicie grać na konsoli lub komputerze, to docenicie tryb gry oraz technologię ALLM, które redukują opóźnienia obrazu. Co ciekawe, ma aż 3 złącza HDMI 2.1.

 • Przekątna telewizora
  55 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  OLED
 • Jasność
  550 nitów

Duży ekran o bezkonkurencyjnej jakości za mniej niż 5000 zł? Aktualnie to możliwe tylko w modelu LG OLED55A23LA.

Matryce OLED to najlepsze co można w tym momencie dostać na rynku, a ten telewizor właśnie ją ma. Dzięki niej osiąga jasność nawet 550 nitów, perfekcyjne kąty widzenia, mniejsze zużycie energii elektrycznej, ale przede wszystkim doskonały obraz. Przede wszystkim czernie są perfekcyjnie czarne do tego stopnia, że zlewają się z cienką ramką. Aczkolwiek generalnie nasycenie oraz przejrzystość są na znacznie wyższym i przyjemniejszym dla oka poziomie, niż u konkurencyjnych matryc QLED i LED. 

Telewizor LG 55A23LA OLED ma również wiele innych zalet. Jest wyposażony w system WebOS, który umożliwia łatwy dostęp do internetu i aplikacji streamingowych. Co ciekawe, można po nim nawigować za pomocą pilota, który działa jak magiczna różdżka lub wskaźnik laserowy. Poza tym oferuje obsługę technologii ALL i eARC, a także odświeżanie 60 Hz, które powinno zadowolić graczy konsolowych.

 • Przekątna telewizora
  55 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  Mini LED
  144 Hz
 • Jasność

Kolejna półka cenowa, to i następna propozycja od Hisense! Tym razem padło na model HISENSE 55U7KQ z 55-calową matrycą Mini LED, wyświetlającą obraz w formacie 4K UHD (3840 x 2160)! 

Ten konkretny model może zainteresować przede wszystkim graczy, ale też tych, którzy po prostu lubią odczuwać wyjątkową płynność ekranu. Wszystko za sprawą częstotliwości odświeżania ekranu na poziomie 144 Hz, ale też systemowi Hisense VIDAA Smart TV, uznawanym za jeden z najszybszych na rynku.

W modelu HISENSE 55U7KQ dostępny jest także inteligentny tryb sportowy, który wykorzystuje mechanizmy sztucznej inteligencji, aby analizować i dostosowywać jakość obrazu i dźwięku, zapewniając przy tym jak najlepsze wrażenia.

 • Przekątna telewizora
  75 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LED
  60 Hz
 • Jasność
  330 nitów

Jeśli w tym przedziale zależy Wam bardziej na rozmiarze ekranu, a nie na przykład częstotliwości odświeżania, TCL 75P735 może być dla Was. Jak wskazuje sama nazwa, jest to 75-calowy telewizor z matrycą LED, formatem wyświetlania 4K UHD i rozdzielczością obrazu 3840 x 2160.

Choć model ten dysponuje dedykowanym trybem dla graczy, potencjalni klienci będą musieli zadowolić się niską częstotliwością odświeżania, bowiem mówimy tutaj o zaledwie 60 Hz. Zamiast tego można cieszyć się z żywych kolorów dzięki standardowi 4K HDR i kinowych kolorach, za które odpowiada technologia Wide Colour Gamut.

Podczas seansów na ultracienkim telewizorze od TCL można wskoczyć do centrum akcji, nie tylko dzięki żywym kolorom, ale i za sprawą technologii Dolby Atmos, które sprawią, że dźwięk otoczy Cie z każdej możliwej strony.

The Frame SAMSUNG QE55LS03BG

 • Przekątna telewizora
  55 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  QLED
  120 Hz
 • Jasność

Szukasz telewizora, który wyróżnia się przede wszystkim nietuzinkowym designem i idealnie wpasuje się w klimat Twojego mieszkania? Oto SAMSUNG QE55LS03BG, czyli 55-calowy telewizor z matryca w technologii QLED, który nie bez powodu jest jednym z przedstawicieli serii The Frame od Samsunga!

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, znakiem rozpoznawczym tego modelu jest jego ramkowy design, przez co wisząc na ścianie wygląda on jak prawdziwy obraz! Oprócz tego dysponuje on wysoką częstotliwością odświeżania równą 120 Hz, a także jest zgodny ze standardem nadawania telewizji naziemnej na 2022 rok.

Ten wyjątkowy produkt jest wyposażony między innymi w automatyczny tryb gry, dynamiczny korektor czerni, czy tryb filmowy. Na pokładzie nie zabrakło oczywiście obsługi Smart TV, więc dzięki dobrej jakości matrycy i dźwiękom od Dolby Atmos, możemy spokojnie w pełni oddać się długim seansom.

 • Przekątna telewizora
  50 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LED
  100 / 120 Hz
 • Jasność

Podczas wyboru nowego TV do domu czy mieszkania, każdy ma swoje wymagania lub preferencje, którymi się kieruje. W związku z tym, w kategorii cenowej do 5000 prezentujemy SONY XR-50X90S, czyli produkt dla osób, które najzwyczajniej w świecie nie potrzebują ogromnego ekranu.

Ten 50-calowy telewizor LED od Sony wyświetla obraz w formacie 4K UHD w rozdzielczości 3840 x 2160, w częstotliwości odświeżania ekranu od 100, do nawet 120 Hz. Na jego pokładzie nie zabrakło złącz USB, czy też obsługi Wi-Fi, Bluetootha i HDR, który znacząco podbija wrażenia z oglądania.

Wysoka częstotliwość to przede wszystkim idealny wybór dla graczy, ale też miłośników sportu, którzy nie chcą, aby jakikolwiek detal podczas meczu czy wyścigu umknął ich oczom. W razie potrzeby, do tego urządzenia można dobrać kamerkę BRAVIA CAM, która pozwoli w wygodny sposób przeprowadzać rozmowy wideo.


Telewizor do 6 000 zł

W kolejnym progu cenowym znalazły się trzy propozycje, które łączy jedna rzecz. Szybka matryca 120 Hz, którą docenią przede wszystkim gracze. Oprócz tego garść ciekawych technologii i słuszne wymiary. Oto nasze typy na najlepsze telewizory do 6000 zł.

 • Przekątna telewizora
  55 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  OLED
  100 Hz
 • Jasność
  480 nitów
Aktualności dotyczące Sony
Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Telewizory Sony BRAVIA XR z nowościami na 2023 rok

Telewizory 4K świetnie się sprawdzają do streamowania, grania czy oglądania YouTube. Sony postanowiło, że swoje modele wyposażyć dodatkowo w procesor, który wyeksponuje to co ważne. Cztery nowe modele skupią się na ostrości, dynamice i głębi wyświetlanego obrazu.

Czytaj artykuł

Nowy próg cenowy to i nowa propozycja od Sony – tym razem z matrycą OLED, której zalet już chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Niemniej jednak koniecznie należy wspomnieć o tym, że Sony dysponuje szeregiem autorskich technologii udoskonalania obrazu, których nie ma żaden inny producent. 

Również ekskluzywna dla telewizorów Sony jest platforma streamingowa Bravia Core, która zapewnia dostęp do największych produkcji filmowych i to nawet w momencie premiery. Co więcej, platforma ta dysponuje astronomicznie wysoką przepustowością transmisji danych, która umożliwia na przesyłanie treści w małym stopniu kompresji. Dzięki temu wszystkie wszystkie produkcje są praktycznie tak wyraźne, jak na Blu-Ray 4K UHD. 

Jednakże Sony nie zamyka się tylko na swoją platformę streamingową, a nawet wręcz przeciwnie – oferuje wszystkie serwisy VOD. Wszystko przez to, że bazuje na systemie Android TV, który zapewnia dostęp do kilku tysięcy najróżniejszych aplikacji. SONY XR55A80JAEP ma zaimplementowany dedykowany tryb kalibracji obrazu tylko dla treści z Netflixa. Co więcej, oferuje również funkcje AirPlay i Chromecast do przesyłania w czasie rzeczywistym obrazu ze smartfona na telewizor.

Sony nie zapomniało o graczach i do dyspozycji daje im odświeżanie na poziomie 100 Hz, które współpracuje z technologią VRR. Jednakże z tego skorzystają głównie gracze konsolowi, a nie PECetowcy. 

Samsung QE50QN91BAT

 • Przekątna telewizora
  50 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  Neo QLED
  120Hz
 • Jasność
  1500 nitów

Jest to kolejny QLED Samsunga, ale nie byle jaki, gdyż nosi on dopisek „Neo”. Oznacza on, że za pikselami jest jeszcze dodatkowe strefowe podświetlenie, które znacznie zwiększa maksymalną jasność ekranu tego telewizora. Jednocześnie parametry takie jak chociażby kontrast, nasycenie barw, czy też częstotliwość odświeżania ekranu pozostają niezmienne. Zatem gwarantuje świetną jakość obrazu oraz doznania z gier lub filmów, nawet w mocno oświetlonych pomieszczeniach.

Jednakże telewizor to nie tylko sama jakość obrazu – liczy się jeszcze oprogramowanie i funkcjonalność. Jak w każdym modelu Samsunga mamy do czynienia z systemem Tizen, oferującym dostęp do wszystkich popularnych serwisów streamingowych oraz przeglądarki internetowej. 

Ten wariant jest akurat dość niewielki, ale jako jedyny sprowadza dobrodziejstwa technologii Neo QLED poniżej ceny 6000 zł.  

 • Przekątna telewizora
  55 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  OLED
  120 Hz
 • Jasność
  700 nitów

Od razu zaznaczę, że to nie jest górnopółkowy model, gdyż należy on do rodziny paneli B2. Oznacza to, że jego maksymalna jasność stoi na bardzo przyzwoitym poziomie i już bez większych problemów można oglądać na nim treści nawet w mocno oświetlonych pomieszczeniach.

LG OLED55B23LA bije na głowę praktycznie każdą tańszą technologię wykonania matrycy. A dodatkową przewagę w jakości obrazu gwarantuje jeszcze HDR10 Pro i Dolby Vision. Natomiast wypalaniu pikseli zapobiega cały szereg autorskich zabezpieczeń producenta. 

LG nie zapomniało o graczach i zaimplementowało zarówno oświeżanie ekranu 120Hz, ALLM, VRR, technologię Nvidia G‐Sync, jak i AMD FreeSync. 

Do nawigacji po oprogramowaniu webOS TV służy dołączony pilot działający jak różdżka, dzięki akcelerometrowi. To właśnie z poziomu tego systemu uruchomimy przeglądarkę, aplikacje i wszystkie popularne serwisy streamingowe, a nawet AirPlay 2.

Samsung QE55QN700BT

 • Przekątna telewizora
  55 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  8K
 • Matryca telewizora
  Neo QLED
 • Jasność
  2000 nitów

Samsung QE55QN700BT to telewizor, który potrafi zapewnić niezapomniane wrażenia wizualne dzięki rozdzielczości 8K i technologii Neo QLED. Ten model wykorzystuje miniaturowe diody LED, które zapewniają rekordową jasność, wysoki kontrast oraz zmieniają swoje kolory za pomocą kwantowych kropek. Przy przekątnej 55” obraz w takiej rozdzielczości jest perfekcyjnie ostry nawet z odległości wyprostowanej ręki.

Jednakże zjawiskowy obraz to dopiero początek. Telewizor ten ma funkcję OneConnect, która pozwala odłączyć od podstawki całe serce, z procesorem i złączami, a następnie wyprowadzić je po kablu w dowolne miejsce. Tym sposobem ten cienki wyświetlacz może idealnie przylegać do ściany. 

Jeśli lubicie grać na konsoli lub oglądać filmy akcji, to Samsung QE55QN700BT spełni raczej spełni wasze oczekiwania. Skoro ma rozdzielczość 8K to także ma na pokładzie złącze HDMI 2.1. Ponadto ma funkcję AMD FreeSync Premium, która redukuje opóźnienia i zacinanie się obrazu. 

Ma on także wbudowane głośniki które tworzą efekt dźwięku przestrzennego. Możesz też sterować telewizorem głosem za pomocą asystenta Bixby lub Google Assistant. A system operacyjny Tizen zapewnia dostęp do wielu aplikacji i usług strumieniowych.

 • Przekątna telewizora
  85 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LCD
 • Jasność
  330 nitów

TCL 85P735 bardziej przemówi do osób, które wolą ilość, a właściwie liczbę cali, zamiast jakości samego obrazu. Bowiem w jego przypadku mowa aż o przekątnej 85”!

Jak zapewne zdążyliście się zorientować, w tym przedziale cenowym dominują mniejsze telewizory z matrycami OLED i to z bardzo szybkim odświeżaniem. Niemniej jednak koszt panelu o równie dużej przekątnej jest na tyle wysoki, że nie sposób znaleźć takie propozycje w przedziale do 6000 zł. Dlatego też w tym przypadku mamy jeszcze do czynienia z matrycą LED. 

Ale bez obaw, TCL zaimplementowało cały szereg usprawnień obrazu, dzięki którym  85P735 nie odstaje aż tak drastycznie od reszty konkurencji. Mowa tu chociażby o zastosowaniu lokalnego podświetlenia czy też szerokiego zakresu barw. Do tego na pokładzie znalazł się też HDR10 i Dolby Vision. 

Natomiast jeżeli marzy Wam się granie na tak wielkim telewizorze, to mam dobre wieści. TCL 85P735 ma tryb gry, który obniża czas reakcji matrycy i to nawet automatycznie po przełączeniu źródła.

Samsung 55QN700BT

 • Przekątna telewizora
  55 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  8K
 • Matryca telewizora
  Neo QLED
 • Jasność
  1200 nitów

Telewizory o rozdzielczości 8K stają się coraz bardziej przystępne, ale na razie wejściowe propozycje trzymają się tego przedziału cenowego. Ta propozycja Samsunga oferuje możliwość zobaczenia wszystkich 33 milionów pikseli na matrycy Neo QLED.

Dopisek „Neo” oznacza, że jest to panel o znacznie podwyższonej jasności i kontraście. Niemniej jednak nadal ma te same właściwości co zwykły QLED, więc czernie i kąty widzenia nie są tak dobre, jak w przypadku matrycy OLED. W każdym razie nadaje się do mocno oświetlonych pomieszczeń.

W związku z tym, że jest to telewizor tej klasy, to w specyfikacji naturalnie możemy spodziewać się absolutnie wszystkiego. Niemniej jednak dla wielu osób może zaskoczeniem być to, że odświeżanie ekranu wynosi tylko 60Hz. 

SAMSUNG FRAME QE65LS03BAU

 • Przekątna telewizora
  65 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  QLED
  120Hz
 • Jasność
  560 nitów

Tym razem prezentujemy coś nietuzinkowego, będącego idealną odpowiedzią dla osób, którzy chcieliby połączyć nowoczesną technologię z klasyczną sztuką. Bezsprzecznie dla nich powstała seria FRAME, skupiona na elegancji i stylu.

Modele tej linii oferują nowoczesną matrycę QLED o wysokiej rozpiętości tonalnej, wspartej dodatkowo podwójnym podświetleniem LED. Całość współpracuje z inteligentnymi rozwiązaniami, które płynnie dopasowują parametry obrazu do otoczenia. To konkurencyjnie wyposażony telewizor, rozbudowany o wyjątkowe podejście do estetyki oraz swoistą funkcję gigantycznej fotoramki.

Telewizor po montażu na ścianie będzie skutecznie imitował obraz, dzięki przemyślanej konstrukcji przylegającej do ściany oraz za pomocą trybu sztuki. Ten po wyłączeniu normalnego trybu pracy uruchomi szeroką bibliotekę profesjonalnych dzieł sztuki lub zaczyta katalog z zewnętrznego nośnika. Cały zestaw złącz został odseparowany od telewizora do osobnego modułu One Connect, a ekran połączony został za pomocą pojedynczego, dyskretnego przewodu.

 • Przekątna telewizora
  65 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  OLED
  120 Hz
 • Jasność
  400 nitów

W bardzo różnorodnym portfolio od Hisense nie mogło zabraknąć telewizora OLED, wypchanego po brzegi najnowszymi technologiami. Mianowicie mowa tu o 65A85H, w którego specyfikacji łatwiej wymienić braki, niż to co zostało zaimplementowane.

Klasycznie zaczynając od ekranu, nie można przejść obojętnie obok standardu HDR10+, który odpowiada za automatyczne dostosowywanie parametrów obrazu do warunków otoczenia. Tak samo jest to jeden z niewielu ekranów OLED, który oferuje aż tak wysoką jasność maksymalną, co jest zasługą górnopółkowej matrycy. 

HDMI 2.1, odświeżanie 120Hz, VRR, FreeSync, tryb gry – to wszystko co potrzebują gracze od telewizora, by w pełni móc cieszyć się z odgrywanych tytułów. Do tego w zanadrzu ma pełen komplet łączności bezprzewodowych oraz autorskie oprogramowanie Full Array. To właśnie z jego poziomu dostaniemy się do ulubionych serwisów streamingowych i aplikacji.


Telewizor do 8 000 zł

Ta, niebagatelna już kwota pozwoli na zakup naprawdę wyjątkowego telewizora. Przedstawiamy więc najlepsze telewizory do 8000 złotych, z których każdy wyróżnia się na swój unikatowy sposób.

Philips 65OLED707

 • Przekątna telewizora
  65 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  OLED 120 Hz
  Ambilight
 • Jasność
  470 nitów

Kolejny próg, kolejny OLED. Tym razem produkcji Philipsa, w pakiecie z charakterystycznym systemem Ambilight x3. Z pomocą inteligentnych diod LED, reagujących na zawartość ekranu, rozszerza nam scenę poza ramki, dbając jednocześnie o komfort naszych oczu.

Telewizor oferuje pełny pakiet uciech, oddając do dyspozycji graczom matrycę o rozmiarze 65 cali i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Za jakość wyświetlanych treści odpowiada tandem Dolby Vision i Dolby Atmos. Wbudowany system Smart TV pracuje pod kontrolą środowiska Android, co gwarantuje pełną kompatybilność z każdym serwisem streamingowym i wbudowaną obsługą Chromecast.

Ciekawostką jest pilot obsługujący komendy głosowe z pomocą asystenta Google lub Alexa czy system DTS Play-Fi. Umożliwia on bezprzewodowe połączenie głośników z dowolnego pomieszczenia. Całość zamknięto w cienkiej i estetycznej ramce.

 • Przekątna telewizora
  65 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  miniLED
  144 Hz
 • Jasność
  1500 nitów

Telewizor Hisense 65U8KQ to nowość na rynku, która zaskakuje jakością obrazu i dźwięku. Wyposażony jest w panel miniLED 4K o przekątnej 65 cali, który zapewnia wysoki kontrast i głębię czerni. Dzięki technologii Dolby Vision i Dolby Atmos, telewizor oferuje realistyczne kolory i przestrzenny dźwięk, który zanurzy Was w świecie filmów i gier.

Telewizor Hisense 65U8KQ obsługuje standard HDMI 2.1, który umożliwia przesyłanie obrazu w rozdzielczości 4K i częstotliwości 144 Hz. To idealne rozwiązanie dla graczy, którzy cenią sobie płynność i szybkość reakcji. Dodatkowo, telewizor posiada tryb Game Mode Pro, który redukuje opóźnienia i poprawia dynamikę obrazu.

Telewizor Hisense 65U8KQ działa na systemie VIDAA, który jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Możecie łatwo dostosować ustawienia obrazu i dźwięku do Waszych preferencji, a także korzystać z bogatej oferty aplikacji i usług streamingowych. Telewizor ma również wbudowany asystent głosowy Alexa, który ułatwi Wam sterowanie urządzeniem i innymi sprzętami w domu.

 • Przekątna telewizora
  65 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  8K
 • Matryca telewizora
  miniLED
  120 Hz
 • Jasność
  1000 nitów

Osoby zainteresowane telewizorem w tej cenie koniecznie powinny zobaczyć to, co oferuje ten TCL 65X925. Jeżeli rozdzielczość 8K i jednoczesne odświeżanie ekranu na poziomie 120 Hz nie robi na was wrażenia, to na pewno zrobi je matryca miniLED. 

Ta rzadko spotykana technologia wyświetlaczy charakteryzuje się topową szczytową jasnością, która w tym modelu sięga aż 1000 nitów. Niestety osiągana jest kosztem kontrastu, którego nie są w pełni uratować tysiące stref podświetlenia. Niemniej jednak nasycenie i odzwierciedlenie barw ciągle stoi na najwyższym poziomie, między innymi dzięki 10‐bitowemu panelowi.

A wszystko to spina oprogramowanie Android TV wraz z czterema złączami HDMI 2.1 i jednym USB. To właśnie za ich sprawą jesteśmy uruchamiać treści w pełni wykorzystujące możliwości tego ekranu.  

 • Przekątna telewizora
  75 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  QLED
  120 Hz
 • Jasność
  1500 nitów

Jeśli szukacie telewizora z matrycą QLED o dużej przekątnej, to Samsung QE75Q80C może być dla was idealnym wyborem. Ten 75‐calowy model oferuje rozdzielczość 4K i częstotliwość odświeżania 120 Hz, co zapewnia płynny i szczegółowy obraz. Dodatkowo, telewizor obsługuje standardy HDR10+, Dolby Vision i Dolby Atmos, co gwarantuje bogatą paletę kolorów, wysoki kontrast i realistyczny dźwięk. Telewizor ma też wysoką jasność, która wynosi aż 1500 nitów, dzięki czemu można go oglądać nawet w jasnych pomieszczeniach bez utraty jakości.

Samsung QE75Q80C to także świetny telewizor do grania w gry. Posiada tryb niskiego opóźnienia, FreeSync Premium Pro i inne technologie, które poprawiają czas reakcji pikseli i redukują zacinanie się obrazu. Ma też system operacyjny Tizen, który jest prosty w obsłudze i oferuje dostęp do wielu aplikacji i usług streamingowych. Poza tym wyróżnia go elegancki design i cienka ramka, która nadaje mu nowoczesny charakter.

 • Przekątna telewizora
  65 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  OLED
  120 Hz
 • Jasność
  900 nitów

Jeśli macie wolne 9000 zł to Hisense 65A85K może być dla Was idealnym wyborem. Ten model oferuje 65‐calową matrycę OLED o rozdzielczości 4K. Jak na technologię OLED przystało, zapewnia ona doskonały kontrast, głębię kolorów i szeroki kąt widzenia. Ale to nie koniec, telewizor ten obsługuje również technologie Dolby Vision i IMAX Enhanced, które dostosowują obraz do warunków oświetlenia i treści. Dzięki temu pozwala cieszyć się kinową jakością w każdym domu. 

Telewizor Hisense 65A85K działa pod kontrolą systemu VIDAA, który jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Możecie korzystać z wielu aplikacji streamingowych, takich jak Netflix, HBO GO czy YouTube, a także sterować telewizorem głosowo przy pomocy asystenta Google lub Amazon Alexa. Telewizor posiada również funkcję Game Mode Pro, która redukuje opóźnienia i poprawia płynność rozgrywki. Swoją drogą ta może być na nim ekstremalnie płynna dzięki odświeżaniu obrazu na poziomie aż 120 Hz. 

Telewizor Hisense 65A85K to elegancki i nowoczesny sprzęt, który z pewnością zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. Jego cienka ramka i metalowa podstawa nadają mu stylowego wyglądu, a jego dźwięk jest bogaty i klarowny dzięki technologii Dolby Atmos. To telewizor, który łączy w sobie zaawansowaną technologię i atrakcyjny design.


Telewizor do 10 000 zł

Ten próg cenowy to półka sprzętowa dedykowana wymagającym użytkownikom, wyposażonym w przestronny salon. Wybór najlepszych telewizorów nie był prosty, ostatecznie postawiliśmy na różnorodność. Tak więc, przed wami najlepsze telewizory do 10000 zł.

 • Przekątna telewizora
  75 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  miniLED
  144 Hz
 • Jasność
  2000 nitów

Jest to kolejny model z matrycą miniLED o rozdzielczości 4K i odświeżaniu 144 Hz, jednakże o największej przekątnej z całego naszego zestawienia na poziomie 75 cali. Ona także zapewnia niesamowitą jasność, głębię i wierność kolorów, która jest nieosiągalna dla tradycyjnych matryc LCD. Dodatkowo telewizor ten obsługuje również technologie HDR10+, Dolby Vision i IMAX Enhanced, które poprawiają dynamikę i kontrast scen. 

Telewizor TCL 75C845 ma również wbudowany system dźwiękowy 2.1 z subwooferem obrandowany logiem marki Onkyo, który zapewnia bogate, klarowne i przestrzenne brzmienie. A dzięki systemowi Android TV możecie korzystać z wielu aplikacji i usług strumieniowych, a także sterować telewizorem głosem lub smartfonem. Telewizor ma też cztery złącza HDMI 2.1 i jedno USB, które umożliwiają podłączenie różnych urządzeń i odtwarzanie treści w najwyższej jakości.

Skoro jest odświeżanie 144 Hz to TCL także nie zapomniało o innych dodatkach dla graczy. Telewizor ten wspiera także technologie FreeSync Premium, ALL i VRR. Zatem idealne sprawdzi się także jako wyświetlacz dla konsoli i komputera.

 • Przekątna telewizora
  65 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  OLED Evo
  120 Hz
 • Jasność
  800 nitów

Jak sama nazwa wskazuje ten model ma 65‐calową matrycę OLED Evo o rozdzielczości 4K. Panele LG z dopiskiem „Evo” mogą pochwalić się wyższą jasnością oraz lepszym odzwierciedleniem kolorów, w stosunku do zwykłych paneli OLED. Poza tym, ich obraz jest dodatkowo poprawiany przez algorytmy sztucznej inteligencji, które dostosowują się do warunków oświetlenia i treści. Sztuczna inteligencja dba też o to, by piksele nie ulegały wypaleniu.

Telewizor LG 65C21LA EVO ma też potężny procesor α9 Gen5 AI 4K, który sprawia, że system Smart TV działa płynnie i szybko. Możecie korzystać z wielu aplikacji i usług, w tym z platformy GeForce Now, która pozwala grać w gry bez konsoli, czy też komputera. Telewizor obsługuje też komendy głosowe za pomocą asystenta Google lub Amazon Alexa. Poza tym w zestawie ma pilot, który pozwala nawigować po systemie tak, jakby był wskaźnikiem laserowym.

Telewizor ma certyfikaty HDR 10 Pro oraz Dolby Vision IQ i Atmos, które gwarantują bogate i realistyczne brzmienie. Poza tym może pochwalić się bardzo cienką ramką i stylową podstawą, dzięki którym pasuje do każdego wnętrza. Dodatkowo ma cały szereg technologii udoskonalających doświadczenia płynące z gier, w tym odświeżanie na poziomie 120 Hz

 • Przekątna telewizora
  55 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  QD-OLED
  144 Hz
 • Jasność
  1400 nitów

Samsung QE55S95C to model, który może pochwalić się matrycą QD‐OLED drugiej generacji. Jeśli przeoczyliście opis telewizora, który na pokładzie ma pierwszą generację tej technologii, to koniecznie musicie wiedzieć co takiego oferuje.

Matryce QD‐OLED nie tylko oferują generalnie lepszą jakość obrazu, znacznie dokładniejsze pokrycie barwowe, ale także niwelują największe problemy klasycznych ekranów OLED. Przede wszystkim osiągają znacznie wyższą jasność i co najlepsze są znacznie mniej podatne na wypalanie pikseli.

Samsung QE55S95C to także telewizor idealny dla graczy. Dzięki odświeżaniu 144 Hz i HDMI 2.1 obraz będzie płynny i bez opóźnień. A funkcja Game Mode Plus dostosuje ustawienia telewizora do gry, aby zapewnić optymalną jakość i dźwięk. A jeśli chcecie poczuć się jak w kinie, to skorzystajcie z Dolby Atmos, który stworzy przestrzenny i realistyczny efekt dźwiękowy.

Telewizor ten działa na systemie Tizen TV, który jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Możecie łatwo przełączać się między kanałami, aplikacjami i urządzeniami podłączonymi do telewizora. 

Jeśli 55 cali to dla Was za mało, to zawsze możecie sięgnąć jeszcze po 2 większe warianty, tego samego modelu.

 • Przekątna telewizora
  65 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  OLED
  100 Hz
 • Jasność

LG 65C31LA to 65-calowy telewizor z panelem OLED 4K i częstotliwością odświeżania na poziomie 100 Hz. Oprócz tego, że jest zgodny z najnowszym standardem kodowania telewizji naziemnej, obsługuje Smart TV, dzięki czemu bez najmniejszego problemu możemy oglądać najnowsze filmy i seriale dostępne w najpopularniejszych serwisach streamingowych.

Oprócz tego jest to bardzo dobry produkt dla graczy, którzy oprócz wspomnianej wcześniej wysokiej częstotliwości odświeżania ekranu, docenią także obsługę technologii gamingowych, takich jak NVIDIA G-Sync, AMD FreeSync Premium i VRR, które zapewniają wyraźny i płynny obraz o wysokiej jakości.

Jakby tego było, znajdzie się też coś dla kinomaniaków, a nawet audiofili, którzy będą mogli poczuć się jak w prawdziwej sali kinowej dzięki technologii obrazu Dolby Vision i przestrzennemu dźwiękowi Dolby Atmos.

 • Przekątna telewizora
  98 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LED
  144 Hz
 • Jasność
  450 nitów

Na sam koniec znalazło się coś dla tych osób, które na pierwszym stopniu wyznają zasadę, że rozmiar ma znaczenie. Co kryje się za tymi słowami? Telewizor TCL 98P745, czyli produkt z 98-calową matrycą LED 4K UHD.

Po raz kolejny jest to produkt z wysoką częstotliwością odświeżania, która w tym przypadku wynosi aż 144 Hz! Oprócz gratki dla graczy, TCL 98P745 to również żywe kolory dzięki HDR Dolby Vision IQ, ale także czysty, głęboki dźwięk, obecny dzięki rozwiązaniom od Dolby Atmos.

Oprócz obsługi programów z telewizji naziemnej, telewizor od TCL nada się również do kinowych seansów i oglądania produkcji z takich serwisów jak Netflix, Amazon Prime Video czy Apple TV, dzięki obsłudze Smart TV.


Telewizor do 20 000 zł

Witamy w ostatnim, wymiernym progu cenowym. A w nim trzy, unikalne modele o bezkompromisowych parametrach. Prezentujemy najlepsze telewizory do 20.000 zł.

 • Przekątna telewizora
  83 cale
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  OLED
  100 Hz
 • Jasność
  760 nitów

Ostatni, wymierny próg cenowy, otwieramy modelem wyposażonym w matrycę OLED w dużym rozmiarze 83 cali. Podobnie jak mniejsi bracia od Sony – nastawionym na kinomaniaków i graczy. Szybka matryca 100 Hz została zaoferowana w parze z rozbudowanym oprogramowaniem optymalizującym gry, w tym obsługą technologii VRR. Niewątpliwie sprawia to, że ten model to wybitna pozycja do cyfrowej rozgrywki.

Oczywiście, jak przystało na matrycę OLED, uświadczymy tu obrazu o doskonałych kolorach i głębokiej czerni. Nie dość, że ta sama w sobie jest ogromna, to jeszcze oferuje szereg usprawnień wizualnych. Możliwości ekranu potwierdza chociażby standard HDR 10 Pro, wsparty dodatkowo autorskimi technologiami Sony. Odpowiedzialnym za standard dźwięku jest tu system Dolby Atmos.

Całość dopełnia system Google TV, który ekskluzywnie na telewizorach Sony ma zaimplementowaną platformę streamingową Bravia Core, gdzie pojawiają się praktycznie wszystkie najnowsze filmy. Co więcej, dzięki potężnej infrastrukturze transmituje wideo z bardzo niskim poziomem kompresji porównywalnym do Blu-Ray 4K UHD. Jest to nielada gratka dla fanów dobrego kina. 

 • Przekątna telewizora
  55 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  QD OLED
  120 Hz
 • Jasność
  1000 nitów

Aktualnie poza Samsungiem tylko Sony oferuje jeszcze telewizory z matrycami QD OLED, które są w ścisłej czołówce spośród całego rynku.

Naturalnie wyświetlacz w tym modelu jest na samym szczycie cyfrowych doznań wizualnych. Szczytowa jasność do 1000 nit czyni go jednym z najjaśniejszych ekranów OLED, a na pewno najjaśniejszym w tym przedziale cenowym. Do tego dochodzi dochodzi cały szereg udoskonaleń wyświetlanego obrazu w postaci autorskich technologii z dopiskiem XR, których jest tyle, że nie starczyłoby mi tutaj miejsca na nie. 

Tryb gry, najróżniejsze łączności bezprzewodowe, 120 Hz, Android TV, HDMI 2.1 – on wszystko to ma. Jest to jeden z najbardziej kompletnych telewizorów w całym zestawieniu pod względem specyfikacji i funkcji.

Więcej informacji o technologii QD OLED
Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

QD‐OLED Samsunga ‐ LG powinno pakować walize!

QD‐OLED Samsunga wyznaczył absurdalnie wysoko poprzeczkę, ponieważ eliminuje prawie całkowicie fundamentalne wady wszystkich ekranów bazujących na OLED i LCD. Samsung jest pewny siebie, bo prawdopodobnie stworzył komercyjny ekran bliski perfekcji!

Czytaj artykuł

Samsung QE65QN800C

 • Przekątna telewizora
  65 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  8K
 • Matryca telewizora
  Neo QLED
  120 Hz
 • Jasność
  2000 nitów

Kolejna propozycja to telewizor z matrycą Neo QLED o rozmiarze 65 cali. Nie jest to największa propozycja w zestawieniu, nadrabia jednak rozdzielczością 8K – gotowym na lata w przód. Dodatkowo model ten wyświetla do 120 obrazów na sekundę. Jest też w atrakcyjnej cenie, z pełnym pakietem nowoczesnych technologii.

Model ten wyposażono w system Quantum Mini LED, który zapewnia kontrolę podświetlenia lokalnie i precyzyjnie, a także system adaptacji obrazu w zależności od warunków oraz pełne wsparcie dla standardu HDR 10+. To, czym ten model może się pochwalić, to bardzo szeroki kąt widzenia, przy utrzymaniu prawidłowych barw. Propozycja ta oferuje również wsparcie dla graczy poprzez dedykowany panel konfiguracyjny.

Tradycyjnie dla telewizorów tej klasy model Samsunga wyposażono w procesor, wykorzystujący technologię głębokiego uczenia. Pozwala on na dodatkową poprawę jakości obrazu. W przypadku montażu na ścianie telewizor można połączyć z dodatkowym modułem One Connect za pomocą tylko jednego, niewidocznego przewodu.

 • Przekątna telewizora
  120 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LASER
 • Jasność
  2700 lumenów ANSI

Propozycja od Hisense to unikalne rozwiązanie, łączące cechy projektora z telewizorem. Połączenie tych dwóch technologii pozwoliło na uzyskanie obrazu o wielkości 120 cali. Ponadto w rozdzielczości 4K ze wsparciem HDR10 i HLG.

Za obraz nie odpowiada matryca, lecz laserowy projektor, który oferowany jest w parze z dedykowaną planszą. Jest ona napinanym materiałem w czarnym kolorze, instalowanym na dołączoną ramę. Ekran posiada dodatkowo warstwę antyrefleksyjną, dzięki czemu lampy czy światło dzienne nie będzie psuć waszych doznań.

Projektor jest również unikatowy pod względem dystansu, na jaki trzeba odsunąć go od ekranu. Pełnię możliwości osiąga on już na 19 centymetrze od powierzchni ściany. Oferuje on również wysoką luminancję jak na projektor, osiągając 2700 ANSI lumenów. Sprzęt wyposażono w system Android TV. Bez wątpienia zapewni on pełną kompatybilność z wszystkimi serwisami streamingowymi na rynku.

 • Przekątna telewizora
  98 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  QLED
  120 Hz
 • Jasność
  450 nitów

Następny w rankingu jest telewizor TCL 98C735, który ma matrycę QLED o również o gigantycznej przekątnej 98 cali. Jest to największy model w naszym zestawieniu, który zapewnia niesamowite wrażenia wizualne.

Telewizor ten ma rozdzielczość 4K i obsługuje technologie HDR10, Dolby Vision i Dolby Atmos, dzięki czemu obraz i dźwięk są bardzo realistyczne i bogate w szczegóły. Niestety jego jasność mocno odstaje od podobnie wycenionej konkurencji, gdyż wynosi zaledwie 450 nitów. Niemniej jednak jest to jeden z najtańszych telewizorów z tak dużą przekątną i matrycą QLED. 

Telewizor TCL 98C735 jest świetnym wyborem dla graczy, którzy chcą zagrać w swoje gry i poczuć się jak w interaktywnym kinie. Specjalnie dla nich TCL zaimplementowało tryb niskiego opóźnienia, częstotliwość odświeżania 120 Hz i technologię FreeSync, która zapobiega zacinaniu się i rozmazywaniu obrazu. Dodatkowo telewizor ten ma system Google TV, który umożliwia dostęp do wielu aplikacji i usług strumieniowych. 

Wyróżnia go także elegancki design i cienka ramka, która dodatkowo podkreśla jego ogromny ekran.


Bez ograniczeń

To po prostu najbardziej odjechane telewizory jakie udało nam się znaleźć.

Samsung QE75QN900BT

 • Przekątna telewizora
  75 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  8K
 • Matryca telewizora
  Neo QLED
  120 Hz
 • Jasność
  4000 nitów

Ostatni, niewymierny już próg cenowy, otwieramy propozycją telewizora od firmy Samsung, najlepszego przedstawiciela technologii Neo QLED, wyposażonego w matrycę o rozmiarze 75 cali w rozdzielczości 8K.

Podobnie jak mniejsi koledzy tego modelu, posiada on matrycę o szybkości odświeżania 120 Hz, w pakiecie z panelem konfiguracyjnym gracza i wsparciem G-Sync oraz FreeSync. Dodatkowo, Samsung QE85QN900AT oferuje podświetlenie w systemie Quantum Mini LED dodatkowo wspierając wysokość kontrastów, a jego rozpiętość tonalną gwarantuje wysoki certyfikat HDR10+.

Producent zadbał o możliwości estetycznego montażu udostępniając wsparcie dla modułu One Connect Pro oraz oferując wyjątkowy, bezramkowy design. Ciekawostką jest również system dźwięku podążającego za obiektem, emitujący tony z pomocą systemu głośników w ustawieniu 6.2.2

Samsung QE98QN90A

 • Przekątna telewizora
  98 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  Neo QLED
  120 Hz
 • Jasność
  2000 nitów

Marzy Wam się prawdziwie ogromna przekątna, ale jakość obrazu z projektorów nie wystarcza? W takim razie ten 98‐calowy Samsung QE98QN90A jest dla Was. 

Jest to prawdziwie bezkompromisowy telewizor – nie tylko jest gigantyczny, ale także oferuje fenomenalną jakość obrazu, dzięki ultra jasnej matrycy Neo QLED o rozdzielczości 4K. Dodatkowo telewizor ten obsługuje również cały szereg technologii i standardów udoskonalających wizualne doznania, ale zdecydowanie najważniejszym z nich jest standard HDR10+.

Samsung QE98QN90A to także doskonały sprzęt dla graczy, ponieważ ma panel o częstotliwości odświeżania 120 Hz, który zapewnia płynność i responsywność rozgrywki. Ponadto, telewizor wspiera praktycznie każdą najważniejszą technologię dodatkowo upłynniającą obraz. Telewizor ma również złącza HDMI 2.1, które umożliwiają przesyłanie sygnału wideo o wysokiej jakości i niskim opóźnieniu.

Samsung QE98QN90A to nie tylko telewizor, ale także dzieło sztuki. Jego design jest minimalistyczny i elegancki, a ramka jest praktycznie niewidoczna. Telewizor można łatwo zamontować na ścianie. Poza tym ma wbudowany system dźwięku przestrzennego, który dostosowuje się do ruchu obiektów na ekranie i tworzy wrażenie realistycznego dźwięku.

Laser TV HISENSE 120L9G

 • Przekątna telewizora
  120 cali
 • Rozdzielczość telewizora
  4K
 • Matryca telewizora
  LASER
  120 Hz
 • Jasność
  2800 nitów

W ostatniej kategorii, w której fundusze nie są żadnym ograniczeniem, znajdziecie najbardziej abstrakcyjne propozycje, które jednak mogą trafić do serc niektórych miłośników domowych kin. Taką propozycją może być na przykład Laser TV HISENSE 120L9G, czyli… 120-calowy telewizor laserowy.

Jeśli jeszcze tego nie zauważyliście, nie jest to zwykły telewizor, urządzenie połączone z projektorem krótkiego rzutu. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymujemy bardzo wyrazisty obraz 4K UHD z odświeżaniem ekranu 120 Hz. Za sprawą technologii X-Fusion, telewizor Laser TV jest w stanie zapewnić nam ponad 25 000 godzin rozgrywki lub więcej niż 10 000 filmów w ciągu nawet 27 lat!

W Laser TV HISENSE 120L9G, oprócz wykorzystania najnowszych technologii Dolby Atmos i High Dynamic Range (więcej szczegółów przez maksymalizację kontrastu i dokładności wyświetlanych barw), nie mogło zabraknąć też obsługi Smart TV.


Podsumowanie

Tworząc tego typu zestawienia stawiamy na różnorodność. Każdy z progów cenowych zawiera modele, które dopasowane będą do nieco innego gustu kupującego. Wybraliśmy te najbardziej interesujące, które można nabyć w rozsądnej cenie.

Udowadniamy w nim również, że w dzisiejszych czasach telewizor wyposażony w solidny zestaw nowoczesnych technologii nie musi być tak drogi. Dajcie znać, który model najbardziej wam się spodobał!

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

 • Coraz bardziej się zastanawiam o co tu chodzi. Wszyscy w około trąbią ,że panasonic bije te całe samsungi i lg w przedbiegach a nie macie ich w rankingu. Czy nie jest to celowe zagranie z waszej strony.

  • Panasonic faktycznie bardzo dobrze kalibruje matryce i oferuje bardzo wysoką jakość obrazu, ale za to w kwestii systemu Smart TV już nie są tak konkurencyjni. Drugą bardzo ważną sprawą jest stosunek ceny do oferowanych możliwości / parametrów – przy tworzeniu tego zestawienia Panasonic wypadał kiepsko. Niemniej, właśnie przygotowujemy nową aktualizację do rankingu – i zwrócimy szczególną na modele firmy Panasonic.

 • Czy ktoś posiada może Telewizor Manty 55LUW121D, byłem w sklepie oglądać TV 55 calowe i ten oraz z firmy TCL wypadły bardzo fajnie – cenowo również

 • Trochę czasu zajęło nam wybranie fajnego Tv do salonu. Wypadło na Telewizor LED MANTA 58LUW121D 4K Bardzo dobry stosunek jakości do ceny, posiada wszystko co trzeba do multimedialnego odtwarzania obrazu a w połączeniu z dobrym soundbarem zamienia pokój w salę kinową