Do
góry

Jaki wentylator kupić? Ranking 2021!

Lato wielu osobom może dawać się we znaki. My także to wiemy, dlatego przygotowaliśmy dla Was ranking, który odpowie na pytanie: jaki wentylator kupić?

Wentylator to najprostsze urządzenie, które może dać Wam nieco ulgi w upalny dzień. Te ze względu na swoją konstrukcję nie schładzają powietrza, a jedynie wprawiają je w ruch. Jednak nawet coś takiego w upalny i bezwietrzny dzień może okazać się ratunkiem. Jako, że lato się jeszcze na dobre nie rozkręciło przygotowaliśmy, naszym zdaniem, najciekawsze propozycje, które pomogą Wam przetrwać najbardziej upalne miesiące w roku.

Baseus CXZR-01

Jaki wentylator kupić

Zaczniemy od niewielkiej konstrukcji, która oficjalnie kierowana jest do samochodów. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać go poza obrębem Waszych czterech kółek. Niewielkie wymiary oraz konstrukcja zasilana z pojedynczego gniazda microUSB tylko to ułatwiają. Dedykowany uchwyt przeznaczony jest do montażu o mocowanie zagłówka przedniego fotela. To właśnie w nim znalazło się złącze do ładowania baterii.

Sam wentylator przyczepiany jest do tego uchwytu magnetycznie. Wyposażono go także w akumulator o pojemności 1000 mAh. Dzięki temu w trakcie jazdy możecie się dodatkowo schłodzić. Z kolei, jeżeli używacie takiego w domu, to możecie go zabrać idąc do lodówki po chłodne napoje. Dodatkowo, dzięki specjalnej budowie jest zaskakująco cichy, tym samym nie będzie przeszkadzać w trakcie pracy.

Eldom WGC40M

Eldom
Jaki wentylator kupić

Znacznie bardziej klasyczną propozycją będzie model od firmy Eldom. Jest to standardowy wiatrak, który możecie ustawić na stole lub po prostu na podłodze. Do tego swoim designem i wykończeniem nawiązuje do konstrukcji sprzed lat, dzięki czemu, jeszcze lepiej może wpasować się w Wasze wnętrze. Średnica śmigła tego modelu wynosi dokładnie 30 cm, tym samym nadaje się raczej do mniejszych przestrzeni, aniżeli dużego, otwartego salonu.

Do Waszej dyspozycji producent oddał silnik o mocy maksymalnej 35 W oraz trzy tryby prędkości do wyboru. Nawet przy najwyższym trybie pracy ten wentylator nie generuje tyle hałasu, co konkurencyjne modele. Nie zabrakło tutaj także trybu oscylacji, który możecie włączyć lub wyłączyć czy choćby zmiany kąta nachylenia.

Kalorik TKG VT 1012

Jaki wentylator kupić

Jeżeli potrzebujecie większej mocy lub po prostu mniejsze wentylatory nie dają sobie rady w Waszym mieszkaniu czy domu, to rozwiązaniem może być model od firmy Kalorik. Wentylator ma już znacznie bardziej surowy design, w porównaniu do poprzednich propozycji, jednak jego największą siłą jest dosłownie moc silnika. Jednostka, jaka znalazła się na pokładzie ma moc aż 110 W i napędza śmigło o średnicy 45 cm.

Takie połączenie zapewni Wam znacznie lepszą cyrkulację powietrza, a dzięki rozmiarom obejmie jeszcze większy obszar. Do wyboru macie trzy prędkości, jednak musicie mieć na uwadze, że w związku z rozmiarami i mocą, ten model nie należy do rozwiązań przesadnie cichych. Ten konkretny wentylator jest konstrukcją stricte podłogową, ale oferuje także możliwość regulacji nachylenia, by efektywnie mieszać powietrze w całym pokoju.

Kalorik TKG VT 1029 CO

Kalorik
Jaki wentylator kupić

Kolejny wentylator, który łączy w sobie bardzo ciekawą formę z funkcjonalnym designem jest model od firmy Kalorik. W tym wypadku jest to model podłogowy z możliwością ustawienia wysokości. Teleskopowy stojak jest regulowany w zakresie od 85 do 120 cm wysokości. Na jego szczycie znalazł się oczywiście kluczowy element, czyli wirnik wraz z silnikiem i opcjami regulacji. Poza zmienną wysokością można także wybrać kąt nachylenia głowicy.

Silnik w modelu TKG VT 1029 ma moc dokładnie 60 W i wprawia w ruch wirnik o średnicy 45 cm. Takie parametry w zupełności wystarczą do średniej wielkości salonu czy domku letniskowego. Wentylator wyposażono w regulację prędkości z trzema poziomami mocy. Całości dopełnia wcześniej wspomniany design oraz wykończenie w kolorze miedzi.

RAVEN EWS001

Jaki wentylator kupić

Jeżeli kolor miedziany do Was nie przemawia, to z pewnością spodoba Wam się model od firmy Raven. Jest to bardzo podobna konstrukcja do wyżej opisywanej, jednak ma znacznie bardziej stonowany design i dodatkową funkcję oscylacji. Wysokość głowicy możecie regulować dzięki teleskopowej nóżce, którą przytwierdzono do dużej i solidnej podstawy. Zakres regulacji wynosi od 93 do maksymalnie 125 cm.

Na szczycie znalazła się oczywiście głowica, której kąt nachylenia możecie dodatkowo regulować. Skrywa ona silnik o mocy 50 W, do którego przymocowano aluminiowe śmigło o średnicy 40 cm. Co istotne ten wentylator oferuje funkcję oscylacji, a także jest wyposażony w trzy tryby prędkości, między którymi możecie się dowolnie przełączać.

BlitzWolf BW-FUN7

Dość niecodzienną propozycją jest wentylator od firmy BlitzWolf. Marka, która zasłynęła produkcją akcesoriów do telefonów, ma znacznie szersze portfolio, niż wielu osobom mogłoby się wydawać. Ten model znacząco odróżnia się od konkurencji i jest konstrukcją w pełni mobilną. Może służyć za niewielki wiatrak biurkowy, ale też pełnowymiarowy podłogowy. Wszystko za sprawą teleskopowej kolumny, której wysokość jest regulowana w zakresie od 20 cm do jednego metra.

Ten wiatrak zasilany jest z gniazda USB-C, ale ma także wbudowaną baterię o pojemności 10800, która wystarcza na maksymalnie 33 godziny ciągłej pracy. Do tego cała konstrukcja wyposażona jest w funkcję oscylacji oraz 4 biegi. Silnik, jaki znalazł się w tej konstrukcji ma moc 5 W i wprawia w ruch wirnik o średnicy nieco ponad 20 cm. W zestawie znalazł się także pilot zdalnego sterowania.

Sencor SFN 4080WH

Sencor
Jaki wentylator kupić

Ostatnia propozycja jest skierowana do osób, które równie dużą wagę co do funkcjonalności przywiązują także do wyglądu urządzeń kupowanych do mieszkania. Propozycja od firmy Sencor wpisuje się wręcz idealnie w skandynawski design, łącząc jasne kolory oraz drewno w konstrukcji stojaka tego wentylatora. Pomimo zastosowania takich materiałów nie zabrakło tutaj także opcji regulacji wysokości.

Na szczycie umieszczono standardowo silnik wraz z pozostałymi komponentami. Ten ma moc 50 W i odpowiada za wprawienie w ruch wirnika o średnicy 40 cm. Na tyle głowicy znajduje się pokrętło do wyboru jednego z trzech trybów mocy. W wentylatorze nie zabrakło opcji oscylacji, którą można w dowolnym momencie wyłączyć.

Podsumowanie

Choć wentylatory nie chłodzą powietrza, a jedynie wprawiają je w ruch, to mogą okazać się niezastąpione w duszne i upalne dni. Powiew takiego chłodniejszego powietrza znacząco ułatwi Wam funkcjonowanie. Jednocześnie wentylatory czy też jak powinno się je profesjonalnie nazywać „cyrkulatory powietrza” są świetnym uzupełnieniem mobilnego klimatyzatora czy klimatora.

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!