Do
góry
FRITZ!OS 7.20 für FRITZ!Repeater und FRITZ!Powerline

Jeszcze więcej mesh Wi-Fi od Fritz | Aktualizacja FRITZ!OS 7.20

Fritz to jedna z tych firm, która wspiera swoje urządzenia sieciowe przez dobrych kilka lat od momentu ich premiery. Teraz do użytkowników trafiła nowa oznaczona numerem 7.20.

Wcześniej pojawiła się ona na routerach tej firmy, teraz jednak trafia również do Repeaterów oraz urządzeń typu Powerline. Otrzymały wzmacniacze sygnału FRITZ!Repeater 1750E oraz FRITZ!Repeater 3000 i tym samym wszystkie aktualnie oferowane modele dysponują najnowszą wersją oprogramowania. Wśród aktualizowanych urządzeń znalazł się także FRITZ!Powerline 1260E otrzymał już dużą aktualizację.

Nowości, nowości, nowości!

Nowe oprogramowanie FRITZ!OS 7.20 to ponad 100 nowych funkcji i usprawnień dla urządzeń z rodziny FRITZ! W ramach FRITZ!OS 7.20 firma  AVM implementuje m.in. technologię WPA3 we wszystkich aktualnych modelach produktów FRITZ!. Nowy standard szyfrowania znacznie usprawnia uwierzytelnianie i podnosi bezpieczeństwo sieci Wi-Fi.

W ramach punktu dostępowego Wi-Fi dla gości można teraz skonfigurować publiczny punkt dostępowy, obsługuje bezpieczne szyfrowanie danych podczas transmisji dzięki obsłudze szyfrowania w sieciach otwartych tzw. „Enhanced Open / Opportunistic Wireless Encryption (OWE)”. Na przykład kawiarnie lub gabinety lekarskie mogą oferować bezpieczny publiczny punkt dostępu Wi-Fi, w którym dane są szyfrowane, mimo, że użytkownicy nie muszą wprowadzać danych logowania.

➡ Router FRITZ!Box 7590

➡ Repeater FRITZ!WLAN Repeater 3000

➡ Repeater FRITZ!WLAN Repeater 1750E

Router FRITZ!Box z oprogramowaniem FRITZ!OS 7.20, współdziałający z urządzeniami FRITZ!Repeater i FRITZ!Powerline, może utworzyć teraz jeszcze potężniejszą sieć Wi-Fi o topologii mesh. Dzięki nowej funkcji do zarządzania wydajnością sieci mesh ”Performance Mesh Steering” nowe oprogramowanie gwarantuje optymalne połączenia Wi-Fi w sieci domowej.

System zarządzający funkcjami mesh regularnie sprawdza, jakość połączeń bezprzewodowych urządzeń końcowych i w razie potrzeby automatycznie przerzuca je do mniej zatłoczonych pasm Wi-Fi lub mniej obciążonych repeaterów w sieci domowej. Więcej możecie dowiedzieć się z tego filmu, gdzie sprawdziliśmy jak router Fritz 7590 wraz ze wzmacniaczami 3000 radzi sobie w dwu piętrowym mieszkaniu w topologii mesh.

Ponadto usprawniona została funkcja automatycznego wyboru kanału w sieci mesh, dzięki czemu optymalna częstotliwość pracy jest wybierana dla całej sieci. Najwydajniejsze wzmacniacze sygnału, takie jak FRITZ!Repeater 2400 i 3000, z wgranym oprogramowaniem FRITZ!OS 7.20, we współpracy ze zgodnym urządzeniami, obsługują również kanały o szerokości 160 MHz. Funkcja ta przyczynia się do znacznego zwiększenia wydajność sieci Wi-Fi.

➡ Router FRITZ!Box 7590

➡ Repeater FRITZ!WLAN Repeater 3000

➡ Repeater FRITZ!WLAN Repeater 1750E

Nowe oprogramowanie FRITZ!OS jest zoptymalizowane pod kątem sieci o topologii mesh. Dzięki temu, powerline i repetery zapewniają łączność Wi-Fi w całym domu i oferują wiele funkcji sieci mesh opartej na urządzeniach FRITZ!, w tym prostą instalację, regularne aktualizacje nowych funkcji i wysoki poziom bezpieczeństwa.  

Do tej pory aktualizacja FRITZ!OS 7.20 została udostępniona dla następujących urządzeń:

  • FRITZ!Box 7590, 7530
  • FRITZ!Repeater 3000, 2400, 1200, 600 i 1750E
  • FRITZ!Powerline 1260E
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!