Jeżeli macie problem z Google to nie jesteście sami!

Dzisiejsza aktualizacja już od samego rana mogła przyprawić o ból głowy. Google ma poważny problem i pewnie pracuje nad rozwiązaniem, ale zanim to nastąpi…

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Dzisiejsza aktualizacja już od samego rana mogła przyprawić o ból głowy. Google ma poważny problem i pewnie pracuje nad rozwiązaniem, ale zanim to nastąpi…

W obecnych czasach aktualizacje oprogramowania mogą mieć tragiczne skutki, jeżeli pojawią się w nieodpowiednim momencie lub będą niekompletne. Ten drugi scenariusz miał najpewniej miejsce właśnie dziś. Osoby, które mają aktywne automatyczne aktualizacje lub po prostu ręcznie uaktualniły aplikację Google do najnowszej wersji czekała bardzo nieprzyjemna niespodzianka.

Bardzo nieudana aktualizacja

problem google

Na moment pisania tego tekstu Google jeszcze nie skomentował całej sytuacji. Wnioskując jednak po lawinie zgłoszeń i niemałej liczbie komentarzy w sklepie Play firma pracuje już nad rozwiązaniem całej sytuacji. Sama skala problemu niestety nie należy do tych najmniejszych i nie mamy tutaj na myśli liczby osób, które zmagają się z niedziałającą aktualizacją.

Aplikacja Google odpowiada za ogrom aplikacji, które do swojego działania wykorzystują właśnie usługi giganta. Co gorsze, objawy zależą od użytkownika i tego, z czego korzysta się na co dzień. Dla niektórych Gboard nie działa poprawnie, inni zgłaszają problem z wiadomościami. Jednak najbardziej dotkliwym jest komunikat o tym, że aplikacja Google przestaje działać. Ten pojawia się praktycznie od razu po jego zamknięciu, przez co korzystanie ze smartfona staje się niemożliwe.

Google Play
problem google

Co istotne w tym wypadku marka smartfona może mieć tutaj kluczowe znaczenie. Właściciele urządzeń takich marek jak Xiaomi, Samsung czy choćby OPPO, których nakładki systemowe znacząco ingerują w system Android również zdają się ulegać awarii. Z kolei smartfony takich producentów jak Motorola czy właśnie Google nie wykazywały żadnych z wyżej wymienionych objawów.

Nic nie da się zrobić?

Wyskakujące okienka, które praktycznie uniemożliwiają korzystanie ze smartfona to prawdziwa zmora. Jednak w sieci już pojawiło się pewnego rodzaju rozwiązanie problemu. Oczywiście najlepszym wyjściem byłoby zainstalowanie następnej aktualizacji Google, która naprawia ten cały bałagan. Na to jednak przyjdzie nam pewnie jeszcze chwilę poczekać, dlatego przedstawimy Wam rozwiązanie delikatnie rzecz ujmując „siłowe”.

By pozbyć się tych irytujących wyskakujących powiadomień wystarczy odinstalować wszystkie aktualizacje aplikacji Google. Bardziej zaawansowani użytkownicy poradzą sobie z tym zadaniem z łatwością, z kolei dla tych mniej zaznajomionych z systemem Android mamy instrukcję krok po kroku:

  • Otwórz sklep Google Play
  • Wyszukaj tam aplikację Google
  • Wybierz pierwszy wynik, którego autorem jest Google LLC
  • Wybierzcie opcję Odinstaluj
  • W oknie, które pojawi się na ekranie wybierz ponownie Odinstaluj

Po tym procesie powinniście pozbyć się większości problemów jakie sprawia najnowsza aktualizacja Google. Niemniej jednak jest to jedynie półśrodek, a co za tym idzie, niektóre najnowsze funkcje, jakie zostały wprowadzone przez aktualizacje tej konkretnej aplikacji będą po prostu niedostępne. Inną sprawą jest automatyczny update, który najpewniej większość z poszkodowanych miała aktywny.

Automatyka nie zawsze pomaga

Największym problemem aktualizacji bez Waszej wiedzy jest właśnie ich zawartość czy potencjalne problemy, które wynikają z ich instalacji. Pomimo tego, że jest to niezwykle wygodne rozwiązanie to nieuniknione są sytuacje takie jak ta, gdzie jedna pozornie nieszkodliwa aktualizacja pozbawia dostępu do smartfona tysiące osób.

Google Play
problem google

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby sprawdzanie każdej aktualizacji z osobna, zagłębianie się w powstałe problemy czy inne niedogodności. Niestety nikt nie ma tyle czasu by się tym zajmować. Najrozsądniejszym jest po prostu odczekać kilka dni zanim zdecydujecie się zaktualizować zainstalowane aplikacje czy nawet oprogramowanie smartfona. Zazwyczaj tyle wystarcza by autorzy, zwłaszcza najpopularniejszych programów, wprowadzili stosowne poprawki.

Na ten moment Google nie zajął jeszcze oficjalnego stanowiska, podobnie nie mamy jakiejkolwiek informacji na temat poprawek aktualizacji. Jeżeli oficjalne stanowisko się pojawi ten wpis także zostanie zaktualizowany.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez