Do
góry

JVC QLED zawalczy o miejsce w Waszym salonie!

Firma JVC właśnie zaprezentowała najnowsze telewizory z matrycami QLED 4K. Dzięki systemowi Android TV i przystępnej cenie mają stanąć do walki z konkurencją!

Doskonale znana wszystkim marka zajmująca się produkcją urządzeń RTV, czyli JVC, właśnie zaprezentowała swoją nową serię telewizorów QLED. Firma jest jedną z legend na rynku światowym, a wywodzi się z kraju kwitnącej wiśni, gdzie konkuruje między innymi z takim gigantem jak Sony. Teraz jednak nie o Japonii, a Europie gdzie JVC wprowadziło najnowszą serię telewizorów opartych o matryce QLED w rozdzielczości 4K. 

JVC, QLED i Android TV

JVC QLED

Tegoroczna premiera najnowszych Smart TV z matrycami QLED to jedno z największych wydarzeń w historii firmy. Już niedługo do oferty sklepów internetowych trafią modele w różnych rozmiarach zaczynając o tych najmniejszych, czyli 43-calowych. Po za tym JVC zaprezentowało także telewizory o przekątnej 50, 55 oraz 60-cali. Z kolei wraz z początkiem września oferta zostanie rozszerzona także o wariant 70-calowy.

Quantum Dot to przyszłość

Technologia QLED, albo raczej Quantum Dot LED, nie jest specjalnie nowa. Jednak dla JVC będzie to znacząca zmiana. Dzięki jej zastosowaniu telewizory oferują jeszcze lepsze wrażenia wizualne, szerszą gamę kolorystyczną czy choćby bardzo dobre czernie i wysoki kontrast. To oczywiście w porównaniu z klasycznymi matrycami LCD. Telewizory z ekranami QLED, w tym najnowsze propozycje od JVC, mogą pochwalić się także wysoką jasnością, co ma ogromne znaczenie przy wyświetlaniu treści HDR.

W Polsce premiera rynkowa JVC QLED 4K zaplanowana została na III kwartał, kiedy Polacy zaczną wracać z wakacji, a sezon jesiennych premier filmowych znacznie przyspieszy. Wtedy też telewizory QLED od JVC doskonale odnajdą się na polskich salonach.

Jacek Wojtasiński, dyrektor sprzedaży RTV w Vestel Polska

W przypadku najnowszych konstrukcji JVC, opartych właśnie o Quantum Dot, to zgodnie z zapewnieniami producenta mają zaoferować nawet 95% pokrycia palety barw w standardzie DCI-P3. To niezwykle imponujący wynik, który pozostanie nie bez znaczenia w przypadku oglądania najnowszych produkcji w ulubionych serwisach streamingowych.

JVC QLED

Dolby Vision HDR i efekt WOW

Spektakularny efekt wizualny wzmacnia technologia Dolby Vision HDR. Jej zadaniem jest analiza obrazu klatka po klatce i jego odpowiednia optymalizacja pod kątem szczegółowości. Dzięki temu nadaje im większej głębi tonalnej, a co za tym idzie efekt HDR jest widoczny nawet w filmach, które oficjalnie go nie wspierają. Z kolei tam gdzie jest obecny może być dodatkowo wzmocniony. Co więcej, dzięki współpracy z Dolby, niektóre filmy są tworzone z myślą o tej technologii i zawsze będą wyglądać tak jak zażyczyli sobie tego ich twórcy.

DTS Virtual X

JVC zatroszczyło się także o dźwięk. W najnowszych modelach telewizorów znalazły się wbudowane głośniki ze wsparciem dla technologii DTS Virtual X. Te zapewniają nie tylko imponującą jakość odtwarzanych dźwięków, ale dają również wrażenie dźwięku przestrzennego. Dzięki temu Wy jako widzowie, będziecie mieć wrażenie, że odgłosy scen akcji otaczają Was, a nie dochodzą jedynie od frontu.

Android TV

JVC QLED

Tym, co sprawuje pieczę nad wszystkimi tymi funkcjami jest oczywiście Android TV. Niestety na pokładzie nie pojawił się nowy wariant tego systemu, czyli Google TV, który pod wieloma względami jest lepsze od klasycznego Androida. Jednak liczymy, że to zmieni się w przyszłej aktualizacji. Niemniej jednak, za sprawą tego systemu macie dostęp do ponad 500 tysięcy różnych aplikacji i gier bezpośrednio z poziomu Waszego telewizora.

Wśród nich nie brakuje oczywiście tak ważnych dla wielu osób programów streamingowych jak Netflix, HBO, Prime Video, Twitch, Disney+ i wielu innych. Oczywiście znajdziecie tam także usługi muzyczne jak Spotify czy Tidal. Jeżeli wolicie wszystkim sterować ze smartfona to nie zabrakło tutaj także obsługi technologii Chromecast. Ten przydaje się zarówno do sterowania multimediami, jak i na przykład odtwarzania zdjęć czy innych treści, które są na Waszym smartfonie, a nie TV.

Android TV staje się coraz lepszy i bardziej niż kiedykolwiek jest nastawiony na użytkownika. Za sprawą karty Discover, która dopiero niedawno pojawiła się na pokładzie będziecie mogli znaleźć propozycje nowych filmów czy seriali. Oczywiście dopasowanych do waszych upodobań na podstawie wcześniejszych polubień i godzin spędzonych na oglądaniu ulubionych programów.

JVC QLED

Oczywiście Android TV nie mógłby się obyć bez jednego kluczowego elementu, jakim jest Asystent Google. Z jego pomocą możecie właściwie w całości sterować tymi telewizorami. Na pilocie znalazł się dedykowany przycisk do jego wywołania, dzięki czemu możecie wydawać precyzyjne komendy. Ten wyszuka za was treści w serwisach streamingowych, przedstawi aktualną pogodę czy zaproponuje muzykę na wieczór. Możecie go także połączyć z systemem Smart Home i zarządzać bezpośrednio z poziomu telewizora.  

Premiera

Nowe modele JVC QLED TV dostępne będą m.in. w Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Rumunii, Czechach i właśnie w Polsce. Niestety nie było nam dane poznać cen i dokładnej daty sklepowego debiutu. Miejmy jednak nadzieję, że ten nastąpi już niedługo. A zaraz po wakacjach z początkiem września do oferty trafi wcześniej wspomniany JVC QLED TV w rozmiarze 70 cali.

Źródła: informacja prasowa / Vestel

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!