Karta graficzna od Sapphire – PULSE AMD Radeon RX 7600

Dostępna już jest nowa karta graficzna SAPPHIRE PULSE AMD Radeon RX 7600. Jej niewielkie rozmiary i boost wydajności sprawiają, że wiele osób będzie chciało po nią sięgnąć, jednak czy na pewno?

SAPPHIRE Technology wypuściło wczoraj swoją kartę graficzną SAPPHIRE PULSE AMD Radeon RX 7600.

Wykonano ją w architekturze AMD RDNA 3 w procesie litografii 5 nm.

Jej mały rozmiar i wzrost wydajności zadowolą osoby poszukujące karty graficznej do kompaktowej obudowy.

Karta graficzna SAPPHIRE PULSE AMD Radeon RX 7600 wykorzystuje architekturę AMD RDNA 3 wykonaną w procesie 5 nm. Konstrukcja opiera się na połączeniu ze sobą kilku układów, co oznacza lepszą wydajność i energooszczędność. Możliwe jest zamontowanie jej w obudowach mATX oraz ITX.

Sama karta graficzna należy do małych, ze względu na jej wymiary 240 x 107 x 44 milimetrów. Zmieści się na grubość dwóch slotów PCI, co oznacza, że polubią ją osoby posiadające kompaktowe, małe obudowy.

Ta karta graficzna powstała z myślą o wysokiej wydajności zamkniętej w małej obudowie. Ma z łatwością odpalić wymagające tytułu w jakości Full HD, jednak maksymalna rozdzielczość wyświetlanego obrazu to 8K po każdym ze złączy.

Taktowanie procesora w trybie “Game” wynosi 2355 MHz, a przy trybie “Boost” jest to już 2755 MHz. Pamięć podstawowa to 8GB GDDR6 z prędkością 18 Gb/s. zamontowana na 128-bitowej szynie. Z kolei wykorzystano dodatkowo 32 MB szybkiej pamięci “Infinite Cache”, która ciągle przechowuje zapisane dane w momencie dostępu do napięcia.

Na pokładzie karty graficznej znajdziecie 3 x 1.4 DisplayPort z DSC oraz 1 złącze HDMI 2.1 z VRR. Możliwe jest wykorzystywanie wszystkich naraz, aby uzyskać rozdzielczość 8K.

Chłodzenie sprzętu jest istotne, tym bardziej gdy jego wydajność osiąga maksimum przy wymagających procesach. Za to odpowiedzialne są 2 wentylatory Dual-X z podwójnym łożyskiem kulkowym, które lepiej przenoszą siłę obrotową, niż inne rozwiązania.

Technologia “Intelligent Fan Control” wraz z “Precision Fan Control” sprawią, że obrót łopatek będzie cichy, a sama praca wiatraków wydajna względem potrzeb. Aluminiowy backplate zapewni większe chłodzenie poprzez odprowadzanie ciepła, ale pełni również funkcję usztywnienia całej konstrukcji.

Karta do pracy wymaga zasilacza o maksymalnej mocy co najmniej 550 W z wtyczką 8-pin PCI Express. Total Graphics Power (TGP) wynosi w tym przypadku 145 W, zatem więcej, niż w poprzednich modelach. Wydajność poszła w górę względem poboru mocy. Natomiast Total Board Power to już 185 W.

Oprogramowanie “SAPPHIRE TriXX” umożliwi Wam wgląd do aktualnych parametrów karty graficznej i zwiększenia poziomu odświeżania obrazu w grach. “TriXX Boost “na początku zrobi coś niespodziewanego, bo zmniejszy rozdzielczość grafiki.

Następnie ją wyostrzy przy użyciu “AMD Radeon Image Sharpening”. W ustawieniach możecie wybrać istniejące już profile, bądź stworzyć własne, dostosowując je pod własne upodobania czy wymagania.

Źródło: informacja prasowa

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!