Do
góry
youssef-sarhan-470786-unsplash

Kłamstwa Apple wyszły na jaw!

Jak donosi CNET został złożony pozew przeciwko Apple o kłamstwa dotyczące specyfikacji wyświetlaczy w iPhone’ach X, Xs oraz Xs Max.

Dwóch Amerykanów złożyło w piątek w Sądzie Okręgowym Północnej Kaliforni pozew przeciwko Apple. Według nich Gigant z Cupertino zawyża wielkość ekranów w smartfonach z serii X oraz podaje nie do końca dokładne informacje na temat ilości pixeli w tych ekranach. Obydwu oskarżycieli chce by pozew miał charakter zbiorowy.

Głównym zarzutem jaki przeczytać można w aż 55 stronicowym pozwie jest sposób mierzenia powierzchni ekranu iPhone’ów z serii X. Czytamy tam iż w powierzchnię ekranu były wliczone między innymi ramki oraz notch. Po wykonaniu pomiarów realna powierzchnia robocza wynosi 5.6875 zamiast obiecanych 5.8 cali.


Cena iPhone Xr Niebieski
Najtaniej iPhone X
Cena iPhone Xs


Inny aspekt jaki został poruszony w sprawie to ilość pikseli na cal. Według pozwu rozdzielczość ekranów jest niższa niż obiecana w specyfikacji. Według specyfikacji iPhone powinien mieć rozdzielczość 2436 x 1125 Pixel, jednak nie posiada on pełnych pikseli składających się z czerwonych, niebieskich i zielonych sub-pikseli. Zamiast tego na jeden punkt w ekranie składają się jedynie 2 sub-piksele, a przynajmniej tak twierdzi oskarżyciel.

To nie pierwszy i zapewne nie ostatni pozew jaki został skierowany przeciwko Apple. Dziesiątki ludzie pozwało giganta z Cupertino w 59 różnych sprawach sądowych. Między innymi o spowalnianie starszych modeli iPhone’ów lub w sprawie pękających ekranów w Apple Watch’ach.

Źródła:

  1. CNET
  2. Gizmodo
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!