Kolejny challenge na TikToku doprowadził do śmierci

Kolejny challenge na TikToku doprowadził do śmierci

Challenge’owemu szaleństwu nie ma końca na TikToku. Mężczyzna z Chin brał udział w wyzwaniu polegającym na wypiciu dużych ilości mocnego alkoholu jak najszybciej. Rywalizacja o nagrody zakończyła się tragicznie, bo influencer po tym zmarł.

TikTok nie ma dobrej renomy po fali niebezpiecznych trendów. Już teraz platforma walczy o niezakazanie jej w USA.

34-letni mężczyzna zmarł po transmisji wyzwania zwierającego picie dużej ilości mocnego alkoholu.

Usunięto z Internetu nagranie, które było viralem w chińskich social mediach.

Reklama

Ostatnio nie brakuje zamieszania w Internecie dotykającego tematu TikToka, jego niezdrowych treści dla młodzieży i zakazów ze strony Stanów Zjednoczonych. Dokładniej jednego ze stanów – Montany, o czym powstał jeden z naszych tekstów. Choć nie wygląda na to, aby TikTok tak łatwo chciał się poddać i walczy o swoją pozycję w sądzie.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Stało się! TikTok zbanowany, tym razem na poważnie

Zakaz dla pracowników rządu to dopiero początek. Jeden ze stanów w USA postanowił zbanować TikToka na całym jego obszarze ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa narodowego.

Czytaj artykuł

Afera za aferą, a niebezpieczne trendy i wyzwania nadal zalewają platformę. Tym razem do niebezpiecznego zajścia, i to fatalnego w skutkach, doszło na łamach chińskiej wersji TikToka – Douyin.

34-letni mężczyzna i zarazem influencer o nazwie „Sanqiange” lub „Brother Three Thousand” transmitował relację na żywo po południu 16 maja i brał udział w wyzwaniu “PK”. To polegało na rywalizacji pomiędzy przeciwnikami, aby zebrać większą liczbę nagród od widzów.

źródło ujęcia sanqian9237/Douyin

W przypadku wygranej należy się nagroda, a przegranej kara. Prawdopodobnie “Sanqiange” przegrał i jego karą było wypicie Baijiu, czyli mocnego chińskiego alkoholu porównywalnego do wódki. Jego zawartość alkoholu to od 30% do nawet 60%.

Mężczyzna przegrał 3 rundy i wypił co najmniej 4 butelki owego trunku. Całe wydarzenie, które było transmitowane, zakończyło się około 1:00. Niestety, jak potem się okazało, taka forma rozrywki była gorzka w skutkach.

Około godziny 13:00 rodzina influencera znalazła go martwego, bez nawet cienia szansy uratowania 34-latka. W poprzednim tygodniu odbył się pogrzeb mężczyzny. Sprawa była tak głośna, że filmik stał się viralem na chińskich social mediach, ale jak widać nie tylko tam.

Ze względu na drastyczność wydarzenia, całe nagranie zostało pierwotnie usunięte z Internetu, jednak ludzie cały czas przesyłają fragment z piciem. Jak się okazuje, to nie był pierwszy taki przypadek, gdy “Sanqiange” brał udział w wyzwaniach, które zawierały picie alkoholu, za co został już wcześniej blokowany.

Jego najbliższy przyjaciel opisuje zmarłego mężczyznę jako prostego i przyzwoitego. Ciężko więc określić skąd skłonności do brania udziały w ryzykownych wyzwaniach z mocnym alkoholem w tle.

W zeszłym roku władze Chin zabroniły osobom poniżej 16 roku życia oglądanie streamów po godzinie 22:00. Niestety to może nie wystarczyć, jeśli niebezpieczne trendy będą dalej się pojawiać na europejskim, jak i chińskim TikToku.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

TikTok pozywa stan Montana za zbanowanie ich aplikacji!

TikTok zaledwie kilka dni temu otrzymał bana w stanie Montana, a właściciele aplikacji już odpowiedzieli pozwem. Jeśli sąd opowie się po stronie Chińczyków, konsekwencje mogą ponieść nawet Google i Apple, które już usunęły TikToka ze swoich sklepów!

Czytaj artykuł

Ten tragiczny w skutkach incydent odbił się echem w Internecie, ale zapewne uderzy jeszcze mocno w platformę, która już teraz walczy o to, by nie być zakazywaną. Jeśli fenomen odczuwania adrenaliny kosztem życia nie zakończy się, to TikTok nie będzie mieć świetlanej przyszłości, a wzrastająca liczba zgonów, będzie tylko dokładać “gwoździ do trumny”. 

Źródło: New York Post, CNN, TikTok-Douyin
Źródło miniaturki: sanqian9237/Douyin

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!