Disney+

Szykujcie pieniądze! To KONIEC dzielenia się hasłem do Disney+

Platformy streamingowe nie są tanie, więc nic dziwnego, że użytkownicy kombinują na wszystkie sposoby, aby tylko zaoszczędzić trochę pieniędzy. Niestety, Disney+ to kolejna platforma, która będzie nakładała kary za udostępnianie kont osobom trzecim.

Awatar Kamil Malczyk

Disney+ bierze się za swoich użytkowników. Władze platformy zarządziły, że nie będą dłużej tolerować udostępniania kont w serwisie osobom trzecim.

Miłośnicy filmów i seriali w dzisiejszych czasach zdecydowanie nie mają łatwego życia. Różne pozycje są porozrzucane po osobnych serwisach, a ceny subskrypcji… no właśnie, są jakie są.

Zmiany w Disney+ = koniec oszczędzania

Władze Disney+, czyli platformy streamingowej dostępnej w Polsce od czerwca 2022 roku, zabierają się za użytkowników, którzy chcą zaoszczędzić na opłacie za subskrypcję. O co chodzi? Już od dłuższego czasu – nie tylko w kontekście streamingów – popularną metodą na oszczędzanie jest współdzielenie kont.

Disney+ - zakaz współdzielenia kont
źródło: CNET

O ile nikt nie może się przyczepić (a przede wszystkim zweryfikować) do tego, że różne osoby korzystają z subskrypcji w obrębie jednego miejsca zamieszkania, tak w przypadku innych lokalizacji sytuacja wygląda już nieco inaczej.

Inne platformy tego typu, jak na przykład Netflix czy HBO Max, już od jakiegoś czasu zabraniają użytkownikom udostępniania swoich kont osobom trzecim, z którymi nie mieszkają pod jednym dachem.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

To koniec taniego Disney+! Jutro nowe ceny

Disney+ ma wprowadzić korzystną ofertę subskrypcji dla wielu krajów. Jak się okazuje polskich widzów czekają za to podwyżki. Lepiej sprawdź ile Ci przyjdzie płacić od jutra za oglądanie ulubionych filmów.

Czytaj artykuł

Zmiany wejdą w życie już za chwilę

Choć informacje o mailach docierających do użytkowników w pierwszej kolejności pojawiały się na australijskim portalu 7NEWS, wszystko wskazuje na to, że decyzja władz platformy jest międzynarodowa. Oznacza to, że prędzej czy później – również na skrzynki polskich użytkowników – powinny trafić wiadomości o podobnej treści.

Netflix - blokada współdzielenia kont
źródło: Kultura Gazeta

Zmiany te mają objąć nowych użytkowników już od 25 stycznia, a w przypadku zarejestrowanych kont – od 14 marca. Oznacza to, że z jednego konta będą mogli korzystać jedynie członkowie tego samego gospodarstwa domowego. Łamanie zasad może prowadzić do wprowadzania ograniczeń, a nawet stałych blokad kont.

Netflix - współdzielenie konta za dodatkową opłatą

W całej sprawie pozostaje jednak jeszcze jedno „ale”. Mowa tutaj o zastrzeżeniu, zgodnie z którym udostępnianie konta poza głównym gospodarstwem domowym może być dozwolone, jeśli „zezwala na to Twój poziom usług”. Czy to oznacza, że Disney wprowadzi osobny plan lub opłaty za dostęp dla dodatkowych użytkowników?

Z jakich platform streamingowych najczęściej korzystacie na co dzień? Co uważacie o nowych zmianach wprowadzanych w ramach serwisu Disney+?

ŹRÓDŁO: 7NEWS

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.