Kosmiczny Internet Elona Muska – Starlink w Polsce!

Kosmiczny Internet Elona Muska – Starlink w Polsce!

Starlink oficjalnie ruszył w Polsce. Internet satelitarny firmy Elona Muska dostępny jest w wersji limitowanej, a cena… powala na kolana.

Usługa Elona Muska w końcu oficjalnie trafiła do Polski. Można już składać zamówienie na zestaw potrzebny do odbierania sygnału z satelitów Starlinka krążących po okołoziemskiej orbicie.

Reklama
Starlink

Internetowa rewolucja?

Obecnie Starlink oferuje tę usługę we wstępnej wersji beta zarówno w USA, jak i za granicą. W tym roku planowana jest kontynuacja ekspansji sieci do globalnego zasięgu. W trakcie programu beta użytkownicy mogą spodziewać się wahań transmisji od 50 Mb/s do 150 Mb/s oraz opóźnień od 20 ms do 40 ms. Zapowiedziano także krótkie okresy braku łączności.

Gdy wystrzelimy więcej satelitów, zainstalujemy więcej stacji naziemnych i ulepszymy nasze oprogramowanie sieciowe, prędkość transmisji danych, opóźnienia i czas działania ulegną znacznej poprawie

starlink.com

Internet bez granic, ale limitowany

Starlink jest obecnie dostępny dla ograniczonej liczby użytkowników na danym obszarze zasięgu. Zamówienia mają zostać zrealizowane w kolejności ich składania. Internet od Elona Muska według dostępnych informacji nadaje się dla obszarów na świecie, w których zazwyczaj dotąd łączność stanowiła wyzwanie. Starlink może dostarczyć szybki szerokopasmowy Internet do miejsc, w których dotychczas nie było to możliwe.

Starlink
Reklama

Cena z kosmosu?

Internet satelitarny ze Starlinków nie należy do najtańszych. Oprócz miesięcznego abonamentu musimy doliczyć koszty początkowej instalacji niezbędnego sprzętu, czyli 2545 zł. Miesięczna opłata za korzystanie z internetu satelitarnego firmy SpaceX wynosi 449 zł. W zestawie otrzymujecie wszystko, co jest potrzebne do uruchomienia usługi: antenę Starlink, router Wi-Fi, zasilacz, kable i statyw montażowy. 

Przekonuje Was ta oferta? Kupilibyście Internet satelitarny od Elona Muska?

Źródło: Starlink

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!