Krowy w gogalch VR dają lepsze mleko!

Krowy w gogalch VR dają lepsze mleko!

Gogle VR (wirtualnej rzeczywistości) dla krowy to sposób na lepsze życie zwierząt, zaproponowany przez pomysłowego hodowcę z Turcji.

Pierwsze, o czym można pomyśleć w przypadku łączenia słów wirtualna rzeczywistość i krowy, to zmyślne oszustwo hodowcy chcącego uzyskać więcej i lepiej z chowanych w ciężkich warunkach zwierząt. Jednak tym razem jest nieco inaczej.

Reklama

Sposób na zimę

Pomysłowy hodowca – Izzet Kocak z miasta Askaray w Turcji – rozwiązał w ten sposób naturalny krowi problem. Ten sam, który dotyka zresztą zdecydowanie szerszą gamę gatunków. Mowa tu o zimowej depresji, która u krów wywoływana jest koniecznością schowania ich do zamkniętej obory, w obawie przed ich wychłodzeniem.

VR

W naturalny sposób ta metoda na ich przechowanie pozbawia krowi inwentarz radości, płynącej z hasania po zielonych pastwiskach i patrzenia na bezkres łąk. I w tym momencie na ratunek przybywa technologia XXI wieku. Wirtualna rzeczywistość, wraz z jej goglami i efektem pracy specjalistów ds. modelowania źdźbeł.

Efekt? O zdanie krowę pytać ciężko, lecz swoje zdanie na ten temat wyraził sam farmer:

Obserwują zielone pastwisko i to dodaje im emocjonalnego zastrzyku.

Izzet Kocak

Oprócz jego prywatnych odczuć, pozytywne efekty małej mistyfikacji zaobserwować można również w sposób mierzalny. Automatyczne dojarki po dołączeniu wsparcia VR zanotowały wzrost produkcji mleka z 22 litrów do 27 litrów dziennie.

Reklama

Gogle na każdej farmie?

Pozostaje odpowiedzieć na pytanie – gdzie kupuje się zestaw dla krowy? Do sklepów droga może być jeszcze odległa. Widoczne na zdjęciach gogle to produkt rosyjskiej myśli technicznej. Zaprojektowane z udziałem weterynarzy, miały swe pierwsze próby niedawno, na farmach w Moskwie.

VR

Gogle wirtualnej rzeczywistości zostały przygotowane specjalnie z myślą o specyfice krowiego wzroku, jak i oczywiście – kształtu ich głów. Zmianom uległa przede wszystkim paleta wyświetlanych barw. Dopasowano ją tak, by zieleń widziana w wizjerach odpowiadała tej prawdziwej. Na łące przed prawdziwą oborą.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Alexa próbowała spalić dom!

Firma Amazon wydała oświadczenie, że błąd asystentki Alexa został zlikwidowany bezzwłocznie po uzyskaniu informacji o jego istnieniu. Zaufanie klientów stawiają niezwykle wysoko, i nie chcą, aby Ci musieli się obawiać o swoje bezpieczeństwo.

Czytaj artykuł

Efektem badań i prac rozwojowych są również akredytowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Żywności Obwodu Moskiewskiego wyniki badań. Zaobserwowano „zmniejszenie lęku i poprawę ogólnego nastroju emocjonalnego w stadzie”.

VR

Sam Izzet Kocak próbował już wcześniej innej metody na poprawę nastroju u krów. Puszczał im muzykę klasyczną, poprzez dopasowane zestawy słuchawkowe. Sposób zdał egzamin, a hodowca planuje dokupić więcej zestawów w przyszłości.

Patrząc na koncepcje przyszłości prezentowane przez takie dzieła jak film Matrix czy gra Cyberpunk 2077 – pomysły na poprawę poziomu życia zwierząt poprzez VR mogą być w przyszłości coraz śmielsze. Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu pomysły nie będą nadużywane przez nierzetelnych hodowców.

Źródło: Lad Bible

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!