Do
góry
VPwXz7wEpuQhcCfjgVXh8h-970-80

Ładowanie smartfona 120W? Tak poproszę!

Firma Vivo, która w ostatnim czasie króluje we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań do smartfonów, takich jak czytnik linii papilarnych pod ekranem, czy wysuwana kamera właśnie zapowiedziała nowy standard w ładowaniu.

Technologia Super FlashCharge ma osiągać oszałamiające 120W mocy ładowania, a bateria o pojemności 4000 mAh ma zostać w pełni naładowana od zera w zaledwie 13 minut. Ta nowinka ma zostać pokazana szerszej publiczności już w ciągu najbliższego tygodnia. 26 czerwca tego roku odbędą się targi MWC w Szanghaju, na których zobaczymy właśnie między innymi Vivo.

↪ Smartfony NAJTANIEJ!
➡ Galaxy S10+

Zanim w sieci pojawiła się zapowiedź od Vivo mieliśmy okazję usłyszeć o dwóch podobnych dokonaniach innych producentów. Tu niewątpliwie pierwszym było Xiaomi z własnym rozwiązaniem, które pozwala na ładowanie o mocy 100W o nazwie Super TurboCharger. Niedawno informowaliśmy także, że Sasmung dysponuje technologią, która pozwala na osiągnięcie takiej samej mocy ładowania, jednak jak na razie nie została nigdzie wykorzystana. Plotki wspominają jedynie o szybkim ładowaniu 45W w przypadku nadchodzącego Galaxy Note 10.

Obecnie na pierwszym miejscu znajduje się Oppo oraz model RX17 Pro, który naładujemy mocą 50W dzięki technologii Super Vooc. Jak na razie nie było mowy by tak szybkie ładowanie trafiło na rynek w seryjnie produkowanych smartfonach.

Wszystko może zmienić się właśnie za sprawą Vivo. Według zapowiedzi ładowanie o mocy 120W w 5minut pozwala naładować baterię o pojemności 4000mAh od 0% do 50%, a naładowanie do pełna zajmuje niespełna 13 minut. Pomimo że takie wyniki są nadwyraz imponujące to w głowie od razu rodzi się kilka pytań. Główne z nich to jak udało się w ogóle osiągnąć tak nieprawdopodobny wynik. Czy producent zastosował specjalne układy bezpośrednio w telefonie, czy może ładowarka odpowiada za sterowanie napięciem i to ona wykonuje całą pracę. Ponadto ładowanie z taką mocą z pewnością będzie generować ogromne ilości ciepła, jednym z ciekawszych rozwiązań może się okazać zastosowanie galu zamiast kwarcu w układach sterujących.

↪ Smartfony NAJTANIEJ!
➡ Galaxy S10+

Więcej szczegółów poznamy z pewnością już podczas targów MWC w Szanghaju, 26 czerwca.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!