Do
góry
ath_m50xbt_mini

Legendarne słuchawki studyjne teraz w wersji bezprzewodowej!

Firma Audio Technica to wywodząca się z Japonii, jeden z najbardziej rozpoznawalnych wytwórców sprzętu audio na świecie. Posiadają oni w swojej ofercie zarówno tańsze konstrukcje z tak zwanego segmentu “Entry-Level” jak i High-End’owe konstrukcje.

Obecnie seria ATH-M znana z doskonałej jakości dźwięku i wykonania w stosunku do ceny, doczekała się nowego modelu. Legendarne już ATH-M50x otrzymały właśnie wersję bezprzewodową, kryjącą się nazwą ATH-M50xBT. Doskonale już znana składana konstrukcja, która od wielu lat jest sprawdzona dla ogromnego grona osób zadebiutowała zaledwie kilka dni temu na oficialnej stronie producenta.


Sprawdź ceny słuchawek ➡ https://technostrefa.com/sluchawki
Sprawdź ceny słuchawek bezprzewodowych ➡ https://technostrefa.com/glosniki_sluchawki_BT


Całość waży 310g, różnica względem wersji przewodowej wynosi zaledwie 25g. Niestety na niekorzyść nowych słuchawek wypadają poduszki w nich zastosowane. Są to dokładnie te same twarde pady znane z poprzednich modeli serii ATH-M.

Audio-Technica-ATH-M50xBT-Headphones-3

Są to prawdopodobnie pierwsze słuchawki studyjne, które zostały oficjalnie przekształcone na bezprzewodowe. Zastosowano w nich bowiem dokładnie te same 45 milimetrowe przetworniki znane z przewodowej wersji. Kwestia czy będą one odpowiadać każdemu to kwestia bardzo dyskusyjna, gdyż w swojej specyfice są bardzo neutralne, a żadne z pasm nie wybija się na tle innych.

Na lewej muszli swoje miejsce znalazły wszystkie porty oraz przyciski sterowania. I tak do dyspozycji użytkownika oddano dedykowany suwak włączania/ wyłączania słuchawek, przycisk play/pauza oraz przyciski głośności. Dodatkowo znajduje się tam, także gniazdo jack oraz złącze microUSB do ładowania. Tu niestety ogromny zawód, dlaczego Audio Technica korzysta z już przestarzałego złącza, zamiast wykorzystać coraz popularniejsze USB-C.

Ogromne wrażenie robi czas pracy na baterii, który wyniesie nawet do 40 godzin nieprzerwanego odtwarzania muzyki. Za to czas ich ładowania już nie budzi tak pozytywnych odczuć, około 7 godzin jest wymaganych do pełnego naładowania baterii. Innymi słowy długo grające słuchawki bezprzewodowe, które trzeba dosłownie ładować przez całą noc.


Sprawdź ceny słuchawek ➡ https://technostrefa.com/sluchawki
Sprawdź ceny słuchawek bezprzewodowych ➡ https://technostrefa.com/glosniki_sluchawki_BT


Bluetooth zastosowanych w M50xBT to wersja 5.0 wspierająca między innymi kodeki Qualcomm® aptX, AAC oraz SBC. Zwłaszcza ten pierwszy jest kluczowy ze względu na środowisko do jakiego kierowane są te słuchawki. AptX zapewnia bowiem odtwarzanie muzyki właściwie bez opóźnień.

Cena detaliczna w USA wynosi 199$, cena jak i dostępność w polskich sklepach nie jest jeszcze znana.

Źródło:

  1. Audio-Technica
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!