Lepiej się nie da – TV od Hitachi do next-genów!

Lepiej się nie da – TV od Hitachi do next-genów!

Markę Hitachi szczególnie w kategorii TV nie zna raczej wiele osób. Teraz przychodzą z tanią propozycją do rozrywki w tym także gier.

Hitachi to jedna z najstarszych japońskich marek. W swoim portfolio ma wiele sprzętów szczególnie z segmentu RTV. Teraz zdecydowali się oni wprowadzić do Polski trzy zupełnie nowe modele telewizorów. Wszystkie oferujące rozdzielczość 4K oraz pracujące na systemie Android TV 9.0. Co ważne powinny zadowolić nie tylko kinomaniaków i serialożerców ale też graczy.

Reklama

Mega TV od Hitachi

W nowej ofercie Hitachi znalazły się raczej większe propozycje. Choć i miłośnicy mniejszych ekranów powinni być zadowoleni. Modele rozpoczynają się od rozmiaru 43-cali, a kończą w zależności od serii na 58 lub 65-calach. Tutaj Hitachi wprowadziło nieco chaosu, więc już tłumaczymy co i jak.

tv hitachi

Telewizory z serii HAL7250 dostępne są obecnie w 4 rozmiarach: 43, 55, 58 oraz 65 cali. Z kolei modele należące do rodziny HAK5750 możecie zakupić w wersjach: 43, 50, 55 i 58 cali. Ostatnią serią jest HAK6151 i tutaj dostępny jest tylko jeden 65-calowy model.

To co jednak najistotniejsze dla wielu osób to input lag, który we wszystkich modelach udało się zredukować do zaledwie 17 ms. Dzięki temu po podłączeniu na przykład komputera PC, laptopa czy w końcu konsoli obraz jaki uzyskacie, będzie natychmiast reagować na Wasze polecenia. A jak wiadomo, ma to niekiedy kluczowe znaczenie w bardziej dynamicznych grach.

Obraz to efekty i emocje

Telewizory Hitachi serii HAL7250, HAK6151 i HAK5750 zostały wyposażone w matryce VDA. To rozwiązania znane z reguły z segmentów premium. Zapewniają dużo lepsze odwzorowanie czerni niż standardowe matryce stosowane w telewizorach z tej półki cenowej. O wierną reprodukcję kolorów dba z kolei technologia Micro Dimming, która dzieli obraz na setki małych stref. Dzięki temu podświetlenie jest punktowe, a telewizor sam może dostosować kolory, jasność i kontrast dla każdej strefy z osobna.

tv hitachi

Zaraz obok tej, nie ma co ukrywać nowej technologii, znalazł się dobrze znany standard HDR. Pozwala on rozświetlić jasne elementy takie jak żarówka czy słońce przy zachowaniu ciemnych kolorów w innych obszarach. Daje to zdecydowanie lepszy kontrast i szczegółowość wyświetlanych treści. Nie zabrakło też wsparcia dla nieco bardziej zaawansowanych technologii. Amatorzy kina domowego z pewnością docenią zastosowanie technologii Dolby Vision oraz HDR10, które zapewniają bogatszą i żywszą paletę barw, odtwarzając obraz zgodnie z intencjami twórców.

Wbudowany Hybrid Log Gamma to z kolei standard przesyłu opracowany przez telewizyjnych potentatów – brytyjskie BBC oraz japońskie NHK. Wysyłany sygnał zawiera w metadanych precyzyjne informacje o poziomach naświetlenia poszczególnych elementów. To pozwala wiernie odtworzyć obraz na domowych TV o różnych poziomach jasności.

Android TV 9.0

tv hitachi

Wszystkie modele Hitachi z zaprezentowanych serii działają na bazie popularnej wersji platformy Android TV 9.0 Pie. Standardowo nie zabrakło tutaj takich funkcji jak Asystent Google. Dzięki niemu możecie w bardzo prosty sposób korzystać z możliwości i wszystkich programów telewizora za pomocą komend głosowych.

Nie tylko gry czyli, Netflixem

Już z poziomu głównego menu macie dostęp do takich usług jak Netflix, Amazon Prime Video oraz YouTube. Dzięki Android TV możecie w łatwy sposób mogą zainstalować kolejne aplikacje z polskojęzycznymi serwisami takimi jak HBO GO, Ipla, Rakuten, CDA, Chilli czy Rakuten.

Wbudowany Chromecast

tv hitachi

Nie bez znaczenia jest także dostęp do doskonale znanej wielu osobom technologii Chromecast. Bez znaczenia czy chcecie szybko wyświetlić nowy film na dużym ekranie, czy ulubioną playlistę muzyczną. Wystarczy, że uruchomicie jedną z setek aplikacji, które wspierają Chromecasta i prześlecie dowolne media na duży ekran.

Dobry dźwięk w grze

O dobrą jakość dźwięku w telewizorach Hitachi dba system Dolby Audio. Bezstratny transfer audio zapewnia format kodowania DTS HD. Jest to rozwiązanie, któremu zawdzięczamy niezwykły realizm wrażeń dźwiękowych. A wszystko to bez potrzeby posiadania wielu głośników rozstawionych w pomieszczeniu. 

Reklama

Różnice między modelami

Serie Hitachi HAL7250, HAK6151 i HAK5750 mają podobny zakres funkcjonalności i specyfikacji technicznej. Seria HAL7250 przykuwa wzrok bezramkowym, minimalistycznym wzornictwem. Modele z serii HAK6151 i HAK5750 dysponują zwiększoną do czterech liczbą wejść HDMI, co pozwala na podłączenie większej ilości urządzeń. Obie serie różnią się rodzajem podstawy.

Źródło: informacja prasowa

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!