Loty Google powiedzą Ci, kiedy najtaniej kupisz swój bilet!

Loty Google powiedzą Ci, kiedy najtaniej kupisz swój bilet!

Korzystacie z wyszukiwarki Loty Google lub często latacie samolotami? Świetnie się składa, bo usługa ta otrzymała właśnie nową funkcję, która pozwoli nam oszczędzić! Oprócz informacji, czy bilet jest drogi, będziemy mogli włączyć też śledzenie cen.

Wyszukiwarka Loty Google otrzymała dzisiaj nową funkcję, która ma pomóc użytkownikom w zadecydowaniu, kiedy powinni kupić swój bilet.

Oprócz przeglądania trendów cenowych, pojawiła się także możliwość włączenia śledzenia cen z osobnym powiadomieniem, kiedy te znacznie spadną!

Reklama

Loty Google powiedzą, kiedy kupić bilet

Każdego dnia na całym świecie odbywają się dziesiątki, a nawet setki tysięcy lotów, co – po przemnożeniu przez liczbę pasażerów – daje naprawdę przyzwoity wynik. Żadna podróżujących osób, niezależnie od statusu finansowego, raczej nie chciałaby dodatkowo przepłacać za swoje bilety lotnicze, prawda?

Loty Google - najtańsze bilety
źródło: Blog Google

Tym samym pomocną ręką wyciąga wyszukiwarka Loty Google, która od teraz podpowie użytkownikom, kiedy jest najlepszy czas na kupienie biletu. Między innymi na podstawie historycznych danych, w usłudze od Google’a pojawią się trendy przedstawiające, w jakim okresie ceny biletów do konkretnego punktu docelowego były najniższe.

Reklama

Kup teraz lub jeszcze poczekaj

Dzięki nowym możliwościom wyszukiwarki Loty Google – w tym właśnie prześledzeniu trendów cenowych – będziemy mogli spokojnie zadecydować, czy już teraz powinniśmy kupić bilet, czy może poczekać jeszcze chwilę, aż ceny zaczną spadać.

Loty Google - pomogą Ci z wyborem
źródło: Blog Google

Jest to dobre uzupełnienie dotychczasowego systemu „doradczego”, który jeszcze przed wprowadzeniem najnowszego dodatku informował nas, czy aktualne ceny dla wyszukiwanych lotów są niskie, typowe, czy wysokie.

Włącz śledzenie cen i nie przepłacaj

Kolejnym usprawnieniem jest możliwość włączenia śledzenia cen biletów, zarówno tych w konkretnym przedziale czasowym, jak i dat elastycznych.

Loty Google - śledzenie cen
źródło: Blog Google

Użytkownicy będą mogli także wyrazić zgodę na wysyłanie powiadomień, w momencie, gdy ceny interesujących nas biletów ulegną znaczącej zmianie.

Gwarancja cen Google – przydatna opcja, ale tylko w USA

Co ciekawe, wraz z wprowadzeniem nowej funkcji do usługi Loty Google, niektóre loty otrzymają plakietkę gwarancji ceny. Pojawienie się takiego „certyfikatu” przy danej pozycji, oznacza, że Google jest pewne, że cena już nie spadnie.

Loty Google - gwarancja ceny Google
źródło: Blog Google

Jeśli jednak stałoby się inaczej, firma zwróci „poszkodowanemu” użytkownikowi różnicę za pośrednictwem Google Play. Warto pamiętać, że dodatek ten dotyczy jedynie wybranych tras na terenie Stanów Zjednoczonych.

Korzystacie z wyszukiwarki Loty Google lub jakiejkolwiek innej? Czy nowe funkcje zachęcają Was do korzystania z usługi od Google’a?

ŹRÓDŁO: Blog Google, TechCrunch, Pexels @Pixabay

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!