MacBook Air z procesorem M1 bije rekordy w AnTuTu

MacBook Air wyposażony w najnowszy procesor Apple M1 osiągnął imponujący wynik ponad miliona punktów w benchmarku AnTuTu v8.

Najciekawsze w tym teście jest jednak to, że został on przeprowadzony w aplikacji AnTuTu. Jest ona stworzona dla urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety. Było to możliwe dzięki wydanej 12 listopada tego roku najnowszej wersji systemu macOS Big Sur. W połączeniu z procesorem M1 oferują pełne wsparcie dla aplikacji stworzonych z myślą o sprzęcie działającym na iOSie. W ten sposób MacBook Air w trakcie testów skutecznie „udawał” iPada Pro z iOS 14.2 na pokładzie.

MacBook Air M1
Wyniki MacBooka Air z chipsetem M1 z programu AnTuTu v8.

Mimo tej zdaniem niektórych „nieuczciwej przewagi” łatwo możemy zauważyć, jak dużą różnicę w wydajności prezentuje procesor M1. Szczególnie gdy porównamy go do wykorzystywanego w iPadach Pro A12Z.  Jest to odpowiednio o 50% lepszy wynik CPU, oraz o 45% bardziej wydajne GPU. Ponadto procesor M1 cechuje się większą ilością pamięci.

MacBook Air M1
MacBook Air z procsorem M1 kontra iPad Pro oparty na A12Z w programie AnTuTu v8

W tym miejscu wspomnę tylko, że procesor M1 oparty jest na tej samej technologii co A14 wykorzystywany w debiutującym niedawno iPhonie 12. Jednakże, z powodu przystosowania go do mniejszej baterii i rozmiaru urządzenia, procesor A14 pozostaje sporo w tyle zarówno w porównaniu do M1, jak i A12Z wykorzystanym w Ipadach Pro.

Wiele osób mówi wprost – nowy chipset zaprezentowany przez Apple wkrótce trafi do pozostałych urządzeń z ich oferty. Myślicie że dzięki temu staną się one większą konkurencją dla urządzeń opartych na Windowsie i Androidzie? Dajcie znać w komentarzach :)

Źródło: GSMArena

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!