MacBook Pro 2021 zadebiutuje już w czerwcu!

MacBook Pro 2021 zadebiutuje już w czerwcu!

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Apple zaprezentuje komputery MacBook Pro z procesorami M1X już w czerwcu, w trakcie konferencji WWDC!

Nadchodząca konferencja WWDC 2021 skupia się głównie na kontakcie z deweloperami. To święto wszystkich osób, które skupiają się na tworzeniu oprogramowania zamkniętego w ekosystemie Apple. W trakcie czerwcowego wydarzenia, które potrwa kilka dni, zaplanowanych zostało wiele mniejszych konferencji i paneli dla wszystkich zainteresowanych. Jednak to, na co czeka bez wątpienia większość świata to Keynote, który odbędzie się w pierwszej kolejności.

Reklama
MacBook Pro

WWDC 2021

Coroczna konferencja niekiedy zaskakuje użytkowników nie tylko pod względem nowości programowych, ale i sprzętowych. Dokładnie tak samo może być w tym roku. W trakcie WWDC 2021 spodziewamy się zobaczyć nie tylko nowości jakie być może znajdą się w nadchodzącym iOS 15. Największym zaskoczeniem mogą okazać się bowiem MacBooki Pro w wersji 2021 z procesorem M1X. Po za tym pojawiły się także plotki o odświeżonym Macu mini, również z procesorem od Apple, a to wciąż nie wszystko.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

MacBook Air nadchodzi w tęczowych kolorach!

Niedawna premiera od Apple przyniosła między innymi komputery iMac w różnych kolorach tęczy. Teraz czas na laptopy MacBook Air w tym samym stylu!

Czytaj artykuł

MacBook Pro 2021 M1X

Na początek nowe mobilne komputery od Apple do zastosowań profesjonalnych. Wiele wskazuje na to, że już na początku czerwca zobaczymy MacBooki Pro w zupełnie nowym wydaniu. W trakcie konferencji mają zostać zaprezentowane dwie wersje rozmiarowe. Pierwszą będzie dobrze już znany 16-calowy MacBook Pro. Drugi może wywołać znacznie większe poruszenie, bo najpewniej będzie mieć ekran o przekątnej 14-cali.

MacBook Pro

Takiego komputera oczekiwało wiele osób, szczególnie Ci, którzy na co dzień pracują z tymi komputerami. Apple najpewniej wyjdzie im naprzeciw i stworzy MacBooki w zupełnie nowym rozmiarze. Jednak nie tylko rozmiar będzie rewolucją w przypadku tych komputerów. Modele Pro w rozmiarze 14 i 16-cali będą znacznie różnić się pod względem wyglądu, w porównaniu do swoich poprzedników. Co więcej w końcu możemy liczyć na obecność większej liczby portów niż dotychczas.

Apple dąży do unifikacji designu we wszystkich swoich nowych urządzeniach. Najpierw były iPady, później przyszedł czas na iPhone. Niedawno zostały zaprezentowane komputery z linii iMac czy Apple TV. Wszystkie trzymają się prostego industrialnego wyglądu bez zbędnych zagięć czy obłości. Tak przynajmniej wygląda to z zewnątrz, kiedy możemy jedynie oglądać finalne projekty tych urządzeń. Niektórzy mogliby powiedzieć, że MacBooki Pro już od dłuższego czasu miały właśnie taki design.

Mała rewolucja

MacBook Pro

Nie będzie to jednak do końca prawda, bo wciąż można było dużo lepiej wykorzystać dostępną wewnątrz obudowy przestrzeń. Dlatego MacBooki 2021 będą jeszcze bardziej „kanciaste”. Ma to jednak swoje plusy, jak na przykład pewna obecność większej różnorodności portów. Oczywiście Apple nie planuje rezygnować ze standardu USB-C oraz Thunderbolta 4. Jednak poza tym na bokach komputerów pojawią się takie gniazda jak HDMI, czytnik kart pamięci SD czy w końcu MagSafe 2.0.

A przynajmniej tak sugerują ostatnie doniesienia na temat MacBooków, które trafiły do sieci. Z dokładniejszych rysunków technicznych mogliśmy wyciągnąć jeszcze kilka bardzo ciekawych informacji. Wszystko bowiem wskazuje na to, że Apple postanowi się przyznać do dwóch swoich, delikatnie rzecz ujmując, nietrafionych pomysłów jednocześnie. Po pierwsze wrócą wcześniej wspomniane porty, a po drugie zniknie TouchBar.

Mac mini

Podobnie znaczących zmian doczeka się Mac mini, który także zostanie wyposażony w procesor Apple M1X lub klasycznego M1. Niemniej jednak wszystko wskazuje na to, że od teraz nie będzie oferował wbudowanego zasilacza,dokładnie tak, jak w przypadku najnowszych iMaców. Do tego z tyłu pojawią się o wiele lepiej umieszczone porty USB-C, ale nie zabraknie też HDMI czy klasycznych USB.

Reklama

Co jeszcze?

Musicie mieć na uwadze, że pomimo wielu dowodów na istnienie MacBooków 2021 czy też Maca mini z procesorem M1X to wciąż jedynie plotki. Tego czy faktycznie zobaczymy te urządzenia już 7 czerwca dowiemy się bezpośrednio na konferencji. Jednak to wciąż nie wszystko, co mogło dla Was przygotować Apple. Wśród prawdopodobnych nowości znajdują się między innymi słuchawki AirPods 3, które mają zaoferować wsparcie dla nadchodzącego Apple Music HiFi.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Apple Music HiFi, czyli jak połechtać ego

Wczoraj Apple zapowiedziało nową wersję usługi Apple Music z dopiskiem HiFi. Tylko czy ma ona cokolwiek wspólnego z wyższą jakością dźwięku?

Czytaj artykuł

Jednocześnie z ich premierą mielibyśmy poznać nieco więcej szczegółów na temat nowej usługi, ale także standard, który umożliwiałby odsłuch w wyższej jakości nawet na słuchawkach bezprzewodowych. Konferencja WWDC w wykonaniu Apple ma się odbyć dokładnie 7 czerwca o godzinie 19:00 czasu Polskiego.

Źródła: MacWorld, Twitter #1, #2, Apple Insider

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!