Do
góry
remove_mini

Machine Learning pomocą dla grafików – Remove.bg!

Jeżeli kiedykolwiek marzyliście się z problemem problem wycięcia tła z jakiego obrazu bez dostępu do programów pokroju Photoshop wiecie, że jest to zadanie dość karkołomne. Jednak dzisiaj świat staje się lepszym miejscem za sprawą strony remove.bg.

Ma ona tylko jedno zadanie, wycinać tło ze zdjęć na których znajdują się osoby lub zwierzęta oszczędzając nam ciężkiej pracy oraz czasu. W ciągu maksymalnie 5 sekund od wrzucenia zdjęcia do serwisu otrzymujemy gotowe do pobrania zdjęcie pozbawione tła w formacie PNG. Zasada “make it simple” w pełnej okazałości.


Sprawdź jak działa remove.bg!
Smartfony NAJTANIEJ!
Cena Galaxy S9


Jest to jeden z najnowszych przykładów wykorzystania machine learning, czyli technologii jak dotąd stosowanej jedynie w zamkniętych ośrodkach do prowadzenia skomplikowanych badań oraz obliczeń. Jesteśmy świadkami wychodzenia przełomowej technologii do życia codziennego.

Zadanie usuwania tła nie jest zagadnieniem nowym, w sieci dostępnych jest kilka rozwiązań opartych o licencję open-source. Remove.bg tak naprawdę wykorzystała te algorytmy lub im podobne i stworzyła niezwykle wygodne ogólnodostępne narzędzie online.

W sieci istnieją także inne aplikacje wykorzystujące możliwości machine learningu oraz skomplikowanych algorytmów. Jedną z nich jest Deepart.io, który zwykłe zdjęcie przekształca w swego rodzaju dzieło sztuki wykorzystując styl znanych malarzy. Inny ciekawy przykład to projekt LetsEnhance.io, wykorzystuje on sztuczną inteligencję do poprawy jakości zdjęć nawet 4 razy.

Oczywiście programy tego typu wciąż są dalekie od ideału i nie są pozbawione wad. Nie inaczej jest w przypadku remove.bg, podobnie jak magiczna różdżka z Photoshop’a nie zawsze działa jak powinna gdy tło zlewa się z wycinanym obiektem.

Należy zwrócić uwagę, że im lepiej wykadrowane i oświetlone zdjęcie, na którym wyraźnie można odróżnić tło od fotografowanej osoby wyniki są wręcz znakomite.

Poniżej znajdziecie kilka przykładów działania omawianego algorytmu, spróbujcie także sami i przekonajcie się ile pracy możecie oszczędzić w ciągu zaledwie kilku sekund.

Źródła:

  1. The Verge
  2. Twitter
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!