Do
góry

Magda Gessler inwestuje w NFT „stylowego misia”!

W ostatnim czasie możemy zauważyć, że Europa otrzymała odpowiednika amerykańskich „znudzonych małp”. Coraz więcej celebrytów, w tym nawet Magda Gessler, zaczęło inwestować w NFT „stylowych misiów” ze swoimi podobiznami.

Bored Ape Yacht Club NFT 

W dosłownym tłumaczeniu oznacza to „Klub jachtowego NFT znudzonej małpy”, co ma określać swego rodzaju elitarność posiadaczy owych NFT, których kolekcja na ten moment wynosi blisko 10 tysięcy dzieł.

Gessler NFT
Bored Ape Yacht Club

Najtańsze z nich kosztuje ponad 770 tys. zł, a w przypadku najdroższego – kwota ta oscyluje w granicach kilkunastu milionów złotych. Obecnie do tego klubu należą chociażby tacy celebryci, jak prowadzący amerykańskiego talk-show Jimmy Fallon, muzyk Post Malone, gwiazda NBA – Stephen Curry, czy od niedawna również raperzy: Snoop Dogg oraz Eminem. 

Przywilejem posiadaczy tych NFT jest możliwość wzięcia udziału w specjalnych spotkaniach dla klubowiczów. Te do tej pory odbyły się między innymi w Kalifornii, Nowym Jorku, ale także Wielkiej Brytanii i Hongkongu. Przykładowo, na jednym z eventów, które miało miejsce w Nowym Jorku, odbył się koncert Chrisa Rocka i The Strokes.

Polska odpowiada – „Fancy Bears Metaverse” 

Europejska kolekcja zawiera obecnie 8888 misiów NFT, różniących się od siebie przede wszystkim atrybutami wizualnymi. Dzięki czemu dość często są one tworzone w celu upodobnienia ich do przyszłych właścicieli. Jak oznajmił Bartek Sibiga, jeden z twórców projektu – misie NFT nie są jedynie kolekcją obrazków.

Gessler NFT
fot. Twitter

Podobnie jak w przypadku wcześniej opisanych małp – klubem zrzeszającym społeczność posiadaczy tego NFT. Pomysł na stworzenie tego projektu pojawił się po wizycie Sibigi w Nowym Jorku i Miami. To właśnie tam po raz kolejny zdał on sobie sprawę, jak bardzo w tyle jest Europa za Ameryką.

Po długich rozmowach, wraz z pierwszym dniem nowego roku, pierwszą twarzą nowego projektu NFT stała się popularna i charyzmatyczna restauratorka. Mowa oczywiście o Magdzie Gessler, znanej z takich programów jak „Kuchenne rewolucje” czy „Masterchef”.

Gessler NFT
profil Magdy Gessler w serwisie Instagram

Niespełna dwa dni później, bo już 3 stycznia, dołączył do niej raper i autor tekstów Malik Montana. Dopełniłeniem było zdjęcie jakie wstawił na swojego Instagrama w postaci misia NFT ze swoją podobizną. Obecnie do grona „stylowch misiów” należą również między innymi polska zawodniczka MMA Joanna Jędrzejczyk, YouTuber Krzysztof Gonciarz czy influencerka Ola Nowak.

Co daje nam zakup „stylowego misia”?

Według Jakuba Chmielniaka, czyli drugiego z właścicieli projektu, w porównaniu chociażby do dzieł z projektu BAYC (Bored Ape Yacht Club NFT), których cena wynosi minimum 70 ETH (obecnie ponad 1 mln zł), ich misie są stosunkowo tanie, ponieważ ich cena wynosi  zaledwie 0.15 ETH (2350 zł).

Dodatkowo po dołączeniu otrzymujemy kilka przywilejów – bo oprócz posiadania jedynej w swoim rodzaju grafiki, bierzemy udział w loterii ze specjalnymi nagrodami. Na pulę nagród zostanie przeznaczone aż 30% przychodów ze sprzedaży NFT. Z kolei główną nagrodą którą szczęśliwy zwycięzca loterii otrzyma już w marcu tego roku jest samochód marki Ferrari!

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!