Mały, ale z mocą – nowy głośnik Sony SRS XB100

Kompaktowy głośnik z Bluetooth pozwoli na długie godziny słuchania muzyki w każdych warunkach. Jego mała konstrukcja sprawia, że zabierzecie go wszędzie, gdzie potrzebujecie dobrego brzmienia. Sony SRS XB100 to najnowsza pozycja od japońskiej firmy.

Sony wprowadza do swojej kolekcji nowy mały głośnik bezprzewodowy Sony SRS XB100.

Długi czas pracy na baterii i standard IP67, sprawiają, że świetnie się sprawdza się w plenerze.

Mikrofon na pokładzie pozwala na rozmowy, a osłabienie pogłosu niweluje dźwięki z otoczenia.

Najnowszy głośnik Sony, a konkretnie model SRS XB100 jest już dostępny w Europie. Ten maluch wydaje się niepozorny przez swoje rozmiary, jednak nic bardziej mylnego. Bezprzewodowy przenośny model zadziwi Was jakością dźwięku i długim czasem pracy na baterii.

Moc schowana w środku

źródło grafiki Sony

To urządzenie jest stworzone do bycia w ciągłym ruchu razem ze swoim użytkownikiem. Nie ważny czy jesteście w domu czy na łonie natury, spełni swoje zadanie. Membrana wewnętrzna, jak i pasywna pomogą w stworzeniu mocnego dźwięku, który będzie nadal czysty pomimo wysokiego poziomu głośności.

Wymiary tego głośnika to 76 x 95 mm, a jego waga wynosi 274 g, zatem nie jest to najlżejsza pozycja. Małe wymiary mogą zmylić, jednak jest to kompaktowy głośnik z wyrazistym brzmieniem. Opracowano Sound Diffusion Processor, który poszerzy odległość docierania dźwięków, przy wykorzystaniu technologii DSP, czyli cyfrowego przetwarzania sygnałów.

źródło grafiki Sony

Co ciekawe wbudowano mikrofon na pokładzie. On wraz z osłabieniem pogłosu umożliwia rozmowę za pośrednictwem głośnika, tak aby dwoje rozmówców nie przeszkadzało sobie wzajemnie. Możecie również sparować głośnik z innymi urządzeniami za pomocą Bluetooth 5.3. Urządzenie obsługuje kodeki audio i są to SBC i AAC.

Praktyczność i ekologia

Brzmienie to jednak nie wszystko, bo liczy się również jak długo możecie nacieszyć się Waszymi ulubionymi piosenkami. Tutaj macie wbudowany akumulator, który wystarczy Wam na 16 godzin słuchania muzyki przy głośności na poziomie 36. Oczywiście warto pamiętać, że im wyższy poziom głośności, tym szybciej bateria się wyczerpie. Wejście na kabel do ładowania to już ustandaryzowane USB-C.

Skoro plenerowy sprzęt, to warto wspomnieć o stopniu ochrony przed wodą i pyłem. Sony SRS XB100 może pochwalić się standardem IP67. Oznacza to całkowitą ochronę przed zapyleniem, jeśli chodzi o zanurzenie, to jest możliwe na głębokość 1 m przez 30 minut.

źródło grafiki Sony

W zestawie macie dołączony wielofunkcyjny pasek, który tak samo jak obudowa, został wykonany częściowo z tworzyw sztucznych z recyklingu. Natomiast opakowanie jest wolne od plastiku. Sony stara się być ekologiczny i świadomy materiałów jakie biorą udział w produkcji sprzętu. Firmy coraz częściej podejmują decyzje, które mają na uwadze dobro środowiska.

Dostępność

Do wyboru macie 4 kolory głośnika: czarny, szary, pomarańczowy i niebieski. Sony SRS XB100 jest dostępny do kupienia w polskich sklepach z elektroniką, a jego cena oszacowana jest na 269 zł.

Źródło: informacja prasowa
Źródło miniaturki: Sony

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!