mantis_g_mini

Mantis G | Dron z gimbalem i kamerą 4K

Drony wciąż nie tracą na popularności, a jednym z dowodów jest propozycja firmy Yuneec. Najnowszy dron Mantis G, który nie tylko nagrywa w jakości 4K ale także jest wyposażony w gimbal, który zapewni super stabilne ujęcia.

Ujęcia 4K, a to wszystko na Facebooku

Najnowszy model serii Mantis jest wyposażony w stabilizowaną gimbalem kamerę, która zapewnia płynne filmowe ujęcia jak i stabilne zdjęcia. Pozwala nagrywać filmy w rozdzielczości 4K oraz robić zdjęcia. Wszystko za sprawą sensora o rozdzielczości 13 megapikseli. Zarówno filmami jak i zdjęciami można podzielić się z przyjaciółmi i rodziną bezpośrednio ze smartfona i aparatury sterującej w mediach społecznościowych.

Sprawdź cenę modelu Mantis Q

Jest to możliwe ponieważ model Mantis G zapewnia praktyczne połączenie z mediami społecznościowymi. W zaledwie kilka chwil można dostać się do serwisów społecznościowych i wypełnić je niepowtarzalnymi stworzonymi przez nas filmami oraz zdjęciami. Model Mantis G w postaci złożonej ma bardzo poręczne wymiary, co w połączeniu z jego niewielką masą czyni z niego idealnego towarzysza na co dzień i w podróży.

Intuicyjne sterowanie nawet głosem

Tym lekkim i niezwykle poręcznym dronem można sterować na kilka sposobów, pierwszym i najbardziej oczywistym jest dołączany do zestawu pilot. Jednak w tej roli równie dobrze sprawdzi się smartfon z odpowiednią aplikacją. Dodatkowo korzystając ze smartfona możemy korzystać z komend słownych, które będą szczególnie pomocne dla mniej zaawansowanych pilotów.

Zapewnia to aplikacja Yuneec Pilot rozszerzona o nowe polecenia głosowe. Stabilną komunikację i transmisję sygnału między dronem a sterowaniem zapewnia nie tylko antena o zmodyfikowanych kształtach i redundantne częstotliwości (2,4 i 5 GHz), ale również nowo zaimplementowana funkcja Smart Streaming.

Wszechstronne tryby latania

Mantis G został tak zaprojektowany by każdy użytkownik mógł otrzymać pełną swobodę korzystania z drona co przełoży się na nieograniczoną kreatywność. Właśnie dlatego na pokładzie znalazły się funkcje , które w tym pomogą. Zaliczają się do nich między innymi inteligentne loty z użyciem kamery Smart Shot. W celu uruchomienia wystarczy wciśnięcie przycisku, który aktywuje zdefiniowane tryby. Doskonale nadają się zwłaszcza dla niedoświadczonych pilotów i zapewniają nawet początkującym użytkownikom uzyskanie w krótkim czasie wspaniałych ujęć. Kolejną cechą szczególną modelu Mantis G jest tryb Waypoint.

Sprawdź cenę modelu Mantis Q

Tutaj pilot może w oparciu o mapę określić dokładną trasę lotu, wyznaczając pojedyncze punkty trasy (waypoints). Dodatkowo model posiada praktyczną funkcję Visual Tracking. Dzięki niej Mantis G podąży za obiektem wszędzie. Kto z kolei chętniej lata całkowicie swobodnie albo chce odbyć lot z dużą prędkością  do 72 km/h, może to osiągnąć w całkiem prosty sposób dzięki różnym trybom latania modelu Mantis G.

Długi czas lotu i lokalizowanie drona

Maksymalny czas lotu wynoszący 33 minuty na jednym akumulatorze z pewnością zapewni wystarczającą ilość czasu, aby odkrywać świat z nowej perspektywy. Gdy czas pracy akumulatora zbliża się do końca, można w prosty sposób wrócić dronem Mantis G do punktu startowego, korzystając z funkcji Return Home. Alternatywnie pilot może też w każdym momencie zlokalizować swój sprzęt. Funkcja o nazwie Find the drone wskazuje sygnał GPS drona na mapie i ułatwia jego odnalezienie po lądowaniu.

Niezawodne oprogramowanie

Oprogramowanie Mantis G opiera się na kodzie Open-Source-PX4-Code, który słynie ze swojej stabilności i niezawodności. Dodatkowo zintegrowane strefy No Fly Zone zapobiegają przypadkowemu zapuszczeniu się drona na tereny chronione, wokół międzynarodowych portów lotniczych. Ponadto można ograniczyć zasięg działania drona za pomocą wirtualnego ogrodzenia. Dzięki czujnikom GPS i ultradźwiękowym IPS, urządzeniem Mantis G można latać zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Sprawdź cenę modelu Mantis Q

Cena i dostępność

Cena drona Mantis G oraz jego dostępność w Polsce będzie dostępna w późniejszym czasie, który wciąż nie został podany przez producenta. 

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!