Do
góry
0

Massdrop czyli amerykańska strona oferująca zakupy grupowe z pewnością wielu łowcom okazji nie jest obca. Markowe produkty jak i mniej znane lokalne marki często dostępne za ułamek ceny w naszych sklepach.

Zakupy u Wujka Sama były jednak obarczone dość sporym ryzykiem pojawienia się dodatkowych kosztów związanych z opłatami celnymi jak i vatem. Jak wiadomo wszystkie przesyłki pochodzące spoza granic UE obarczone są obowiązkową kontrolą celną. To jak ona wygląda zależy już od konkretnego państwa. W przypadku Polski w ciągu ostatnich miesięcy te przepisy uległy zaostrzeniu przez co import tak drogich towarów właściwie się nie opłaca gdyż to co zaoszczędzimy na samym produkcie będzie trzeba oddać w postaci podatków.

To jednak już koniec tych zmartwień, za sprawą wielu próśb Massdrop zdecydował się na uruchomienie Europejskiego magazynu. Co za tym idzie, zamówienia dostarczane będą na terenie krajów członkowskich za darmo w ciągu kilku dni roboczych od zakończenia oferty.

Obecnie całość została zorganizowana na zasadzie testu, który w dłuższej perspektywie czasu ma przerodzić się w stały element działania Massdrop. Właśnie z tego powodu przygotowano tylko kilka produktów w bardzo ograniczonej ilości. Co ciekawe niektóre zapasy już zostały wyczerpane co pokazuje ogromne zainteresowanie taką inicjatywą.

Massdrop w tym teście postawił na sprzęt dla wielbicieli dobrego brzmienia, poniżej możecie zobaczyć co wciąż można zamówić. Niestety wśród nich próżno szukać produktów marki Sennheiser oraz legendarnego modelu HD6XX, który jest najczęściej kupowany właśnie na Massdrop. Do tej sytuacji odniósł się sam Massdrop w tym wpisie:

We’ve chosen to roll out European distribution as quickly as possible, so our logistics and supplier coordination is still getting ironed out. We hope to eventually have everything available for European distribution, but it will be a gradual process. At this time, we have no ETA on when our Massdrop x Sennheiser products will be available via this new shipping method.

Wynika to prawdopodobnie z zawirowań wokół Brexitu, jednak jak zapowiadają z czasem i te produkty pojawią się w europejskiej dystrybucji. Jeżeli chcecie sprawdzić całą ofertę massdrop oraz oficjalny wpis zapraszam tutaj.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!