Do
góry

Mi Mix 3 – 93.4% powierzchni ekranu i 10 GB RAM’u

1-1-884x1024-668x774

Stało się, Xiaomi zaprezentował najnowszy smartfon z serii Mix. Następca Mi Mix 2 wyposażony został w ekran OLED o przekątnej 6.39 cala i rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli. Dodatkowo współczynnik powierzchni ekranu do frontu telefonu wynosi aż 93.4%.

Ekran został zintegrowany ze sliderem, przywodzi on na myśl stare rozsuwane telefony, które w ten sposób ukrywały swoją klawiaturę alfanumeryczną. Teraz nie chowamy klawiatury, nie jest to także rozsuwany w tę samą stronę, w Mi Mix 3 jednym ruchem odsłaniamy podwójną frontową kamerę oraz głośnik do prowadzenia rozmów. W przypadku głośnika trzeba wspomnieć, że można go używać zarówno w obydwu konfiguracjach, otwartej jak i zamkniętej.


Tanie smartfony Xiaomi ➡ https://technostrefa.com/smartfony_xiaomi
Xiaomi Mi Mix 2 Cena ↪ https://technostrefa.com/xiaomi_mix_2
Zobacz inne smartfony! ↪ https://technostrefa.com/ceny_smartfonow


Taki zabieg pozwolił na znaczące zmniejszenie tak zwanego podbródka w najnowszych smartfonach, jak na razie jedynie Apple wraz ze swoimi smartfonami w pełni zniwelował szeroką dolną ramkę. obecnie wynosi ona dokładnie 4.46mm.

mi-mix-3-3

Frontowa kamera, która dotychczas znajdowała się pod ekranem w dolnej została przeniesiona w zupełnie nowe miejsce. Została umiejscowiona w rozsuwanej górnej części telefonu. Podwójny czujnik znajdujący się od frontu składa się z jednego obiektywu o rozdzielczości 24Mpix, wspieranego przez 2Mpix obiektyw dodatkowy. Z tyłu również do czynienia mamy podwójnym sensorem, pierwszy standardowy f/1.8, drugi to teleobiektyw f/2.4, obydwa mają rozdzielczość 12Mpix.

Pozostając w temacie aparatów zastosowanych w Mi Mix 3, zaimplementowany został tryb nocny wspomagany przez sztuczną inteligencję. Tryb ten staje się coraz bardziej popularny i stosowany w w najnowszych flagowcach. Jego możliwości mogliśmy podziwiać między innymi w przypadku Mate 20 Pro, czy Pixel’a 3. Umożliwia on robienie ostrych zdjęć nawet w słabych warunkach oświetleniowych, pozbawionych ziarna czy innych niechcianych artefaktów.


Tanie smartfony Xiaomi ➡ https://technostrefa.com/smartfony_xiaomi
Xiaomi Mi Mix 2 Cena ↪ https://technostrefa.com/xiaomi_mix_2
Zobacz inne smartfony! ↪ https://technostrefa.com/ceny_smartfonow


Specyfikacja to typowy flagowiec, tak jak przystało na końcówkę roku 2018, z kilkoma mniejszymi twistami. Procesor to oczywiście Snapdragon 845. Mi Mix 3 dostępny będzie w kilku wariantach zarówno pamięci operacyjnej jak i pamięci wewnętrznej. Podstawowa wersja pojawi się w wariantach 6/128GB, 8/128GB oraz 8/256GB. Xiaomi zaprezentowało także czwartą wersję, edycję specjalną, podobnie jak miało to miejsce w przypadku premiery Mi8. Forbidden City lub też Palace Museum Edition będzie dostępna w wariancie 10/256GB, jest to jeden z niewielu telefonów na rynku z tak potężną pamięcią RAM.

xiaomi-mi-mix-3-forbidden-city

Do pudełka z telefonem poza standardowymi dodatkami takimi jak ładowarka, kabel czy przejściówka USB-C na jack’a 3.5mm trafiła także ładowarka bezprzewodowa o mocy 10W. Warto wspomnieć, że Mi Mix 3 wspiera szybkie ładowanie generacji 4.

Ceny najnowszych bezramkowych flagowców zaczynają się od około 475$ za najtańszy model 6/128GB, a kończą na 720$ w przypadku edycji specjalnej.

1540472050_xiaomi-mi-mix-3-launch-price-specs

Tanie smartfony Xiaomi ➡ https://technostrefa.com/smartfony_xiaomi
Xiaomi Mi Mix 2 Cena ↪ https://technostrefa.com/xiaomi_mix_2
Zobacz inne smartfony! ↪ https://technostrefa.com/ceny_smartfonow


Źródła:

  1. cNet
  2. Forbes
  3. BusinessInsaider

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!